reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Nie przejmuj sie. Ja caly trymestr sie przejmowalam. A jako ze nikt nie wiedzial o ciazy dzielilam sie z mezem moimi zmartwieniami. Reagowal dosc ostro: ze mam nie czytac nic o poronieniach i mu nie mowic o tym. A ja mialam potrzebe sie komus wygadac. Dopiero ostatnio przyszedł z pracy i mowi: "wszyscy wiedza o tym ze pierwsze 3 miesiące sa ryzykowne tylko nie ja" okazalo sie ze jego szefowa pytala w ktorym tygodniu jestem, jak powiedział że w 13 to mu odpowiedziala "a to najgorsze przeszlo" i sie zdziwil ze dla wszystkich jest to tak oczywiste, myslal ze przesadzam[emoji39]

 
reklama
Pauline, pokaż mu wykres który jest w połowie tej strony, chyba do faceta najlepiej przemowi :
Link do: 13 tydzień ciąży

Rukumi, super że wszystko dobrze. Jeśli mieszkasz blisko babka media to jestesmy sąsiadkami. Mnie od tego centrum dzieła tylko Powązki ( dziś to nie zaleta :-)). Masz tam kogoś godnego polecenia? Ja do swojego lekarza jeżdżę koło świątyni opatrzności, czasem 1,5 h podróży, ale dobrze mieć jakieś nazwisko razie czego.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pauline, pokaż mu wykres który jest w połowie tej strony, chyba do faceta najlepiej przemowi :
Link do: 13 tydzień ciąży

Rukumi, super że wszystko dobrze. Jeśli mieszkasz blisko babka media to jestesmy sąsiadkami. Mnie od tego centrum dzieła tylko Powązki ( dziś to nie zaleta :-)). Masz tam kogoś godnego polecenia? Ja do swojego lekarza jeżdżę koło świątyni opatrzności, czasem 1,5 h podróży, ale dobrze mieć jakieś nazwisko razie czego.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Rjoanka, on nie chce o tym slyszec. To taki ciezki przypadek który nie lubi słyszec o złych rzeczach. Zawsze jak mowie mu takie rzeczy to twierdzi ze woli nie wiedziec, skoro nie ma na to wplywu to przynajmniej moze spac spokojnie. W sumie dobra taktyka [emoji39]
To my kobiety jesteśmy od przejmowania sie [emoji39]

 
bardzo dobra. Jak jechałam na usg z Łukaszem, ja w nerwach i mówie, że sie boje, a on w szoku "na ale czego??", nic nie kumają ;)
 
A mnie mąż wkurza. Jak ja przezywalam caly pierwszy trymestr czy wszystko jest ok to się na mnie złościl ze się nie cieszę. a jak zaczyna do mnie docierac ze juz polowa 14 tc i ze jest szansa ze będzie wszystko ok, ze bedziemy mieli dziecko i zaczynam się tym cieszyć to on mnie gasi mówiac że jeszcze za wcześnie. a ja juz bym chciała przestac się martwic i zacząć myśleć co trzeba zrobić, kupic etc...
U mnie podobnie.Maz studzi moj zapał.Ale nam sie nie udalo 3 x wiec moze stad jego nastawienie.
Ja już bym kupowała i urzadzala:)
U nas prawie nikt nie wie jeszcze wiec tez jest inaczej.Corka tez nie wie.

Mam pozwolenie od ginekologa na branie solpadeiny. Po tym, jak miałam bóle trwające po 20-30 h bez przerwy.. Paracetamol nie pomagał w ogóle. Picie wody, zime okłady na czoło, masaż stóp i wszystko co tylko wyczytałam.. Nic nie pomagało.
Bywało, że przez 2-3 h uderzałam głową o ścianę, bo nie mogłam wytrzymać. [emoji17]
Dostałam solpadeinę i życie znów stało się piękne! Działała.
Staram się jej nie brać, bo niby ulotka mówi, że w ciąży nie wolno. Ale jak nie daję rady, to biorę.
Ma w składzie paracetamol, kofeinę i kodeinę.


Niewiele się dowiedziałam, co do plamienia. Lekarka nie widziała żadnych nieprawidłowości. Łożysko jest ok. Nic się nie odkleja. Nie mam żadnego krwiaka. Nie widać żadnych nadzerek..
Nie było też po seksie.
Torbiel też już praktycznie nie istnieje. Tzn nie do końca zrozumiałam.. Jest powiększone ciałko żółte i to chyba z niego była ta torbiel?

Nie przepisała mi żadnych leków.
Mam tylko się oszczędzać, dużo odpoczywać i niczego ciężkiego nie nosić. Starać się nie podnosić syna...

Dziecko na usg ma już 5,5 cm.
Jest starsze na usg niż z om, czyli rozwija się dobrze.

Zawsze robię usg w Babka Medica. I po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć, jak wygląda usg gorszej jakości. Niby było wszystko widać, ale u mojego lekarza już na pierwszy rzut oka, obraz jest lepszy, widać wszystko wyraźniej itd.

Za tydzień mam genetyczne.
Już się trochę mniej stresuję, bo wiem, że dziecko żyje póki co, że ma ręce i nogi.. A już się zastanawiałam, co bym zrobiła, gdyby nie miało rąk..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam pozwolenie od ginekologa na branie solpadeiny. Po tym, jak miałam bóle trwające po 20-30 h bez przerwy.. Paracetamol nie pomagał w ogóle. Picie wody, zime okłady na czoło, masaż stóp i wszystko co tylko wyczytałam.. Nic nie pomagało.
Bywało, że przez 2-3 h uderzałam głową o ścianę, bo nie mogłam wytrzymać. [emoji17]
Dostałam solpadeinę i życie znów stało się piękne! Działała.
Staram się jej nie brać, bo niby ulotka mówi, że w ciąży nie wolno. Ale jak nie daję rady, to biorę.
Ma w składzie paracetamol, kofeinę i kodeinę.


Niewiele się dowiedziałam, co do plamienia. Lekarka nie widziała żadnych nieprawidłowości. Łożysko jest ok. Nic się nie odkleja. Nie mam żadnego krwiaka. Nie widać żadnych nadzerek..
Nie było też po seksie.
Torbiel też już praktycznie nie istnieje. Tzn nie do końca zrozumiałam.. Jest powiększone ciałko żółte i to chyba z niego była ta torbiel?

Nie przepisała mi żadnych leków.
Mam tylko się oszczędzać, dużo odpoczywać i niczego ciężkiego nie nosić. Starać się nie podnosić syna...

Dziecko na usg ma już 5,5 cm.
Jest starsze na usg niż z om, czyli rozwija się dobrze.

Zawsze robię usg w Babka Medica. I po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć, jak wygląda usg gorszej jakości. Niby było wszystko widać, ale u mojego lekarza już na pierwszy rzut oka, obraz jest lepszy, widać wszystko wyraźniej itd.

Za tydzień mam genetyczne.
Już się trochę mniej stresuję, bo wiem, że dziecko żyje póki co, że ma ręce i nogi.. A już się zastanawiałam, co bym zrobiła, gdyby nie miało rąk..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Rukmini to super ze wszystko wporządku:)Pewnie sama tez sie uspokoiłaś[emoji4][emoji173]
Oj to sie bidulko nacierpisz z tymi bólami-wspolczuje:(


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pauline, pokaż mu wykres który jest w połowie tej strony, chyba do faceta najlepiej przemowi :
Link do: 13 tydzień ciąży

Rukumi, super że wszystko dobrze. Jeśli mieszkasz blisko babka media to jestesmy sąsiadkami. Mnie od tego centrum dzieła tylko Powązki ( dziś to nie zaleta :-)). Masz tam kogoś godnego polecenia? Ja do swojego lekarza jeżdżę koło świątyni opatrzności, czasem 1,5 h podróży, ale dobrze mieć jakieś nazwisko razie czego.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom

Daleko mieszkam. Na Ochocie. Przy Żwirki i Wigury.
Ale uwielbiam swojego lekarza z Babki. Paweł Palacz. [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się nawet nie wybrałam na cmentarz, zapowiedziałam że dopilnuję obiadu a reszta niech się modli:) pogoda u mnie straszna, wolałam nie ryzykować.

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć,
U mnie 14 tydzień, a wciąż wymiotuję. Wczoraj wieczorem kwas zoladkowy tak podraznil mi przelyk, że nie potrafiłam wziąć oddechu. Było to przerażające. W domu małe dziecko, a ja tu się duszę. Straszne. Im później, jesli chodzi o dzień, tym mocniej kwas podchodzi mi do gardlr. Do tego jestem wściekle glodna.
 
Do góry