reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Arya na pierwszym usg razem z polozna powiedzieli, ze jest to krępujące i dopiero jak będzie przez brzuch to chłopak wejdzie.
Do lekarza nic nie mam, jestem bardzi zadowolona, że go wybrałam.
Ale widze jak mojemu Ł jest przykro, że nie może wejsc i zobaczyć.
Jutro musze przekonać lekarza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja miałam usg w czwartek (11tg6d) przez brzuch waśnie i wszystko było widać bez problemu tylko kazali mi wypić 0.5l wody przed :D Zadbaj o pełny pęcherz do badania, to łatwiej będzie je zrobić przez brzuch.
 
reklama
Dziewczyny swedzi mnie brzuch.Na cholestaze ciazowa za wczas.Czy to moze byc od tych zastrzykow?Co dzien smaruje 2 x.Czyzby mi balsam nie sluzyl?Znaczy ze skora przesuszona?Nie chce nabawic sie rozstepow a nie ukrywam ze dbam o te wrazliwe partie.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
mnie też czasem swędzi, myślę, że jest przesuszony no i rośnie. Nie swędzi codziennie, czasami.

Mi z tego co czytam wychodzą te z Rossmanna. Cena do jakości super, ale balsam się kiepsko rozsmarowuje i długo wchłania. Dlatego używam tylko oliwki na wilgotne ciało. W poprzedniej ciąży nie miałam żadnego rozstępy, a tylko tego używałam. A teraz mam jakąś mniejszą systematyczność i motywację, mimo że rosnę szybciej :-(. Ogólnie nie ma żadnego składnika który zapobiegalby rozstepom. Tylko nawilżanie i natluszczanie. Dlatego wychodzę z założenia, że skoro nie pomaga, to ma nie truć chemia, jak większość tych ciazowych.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
w żadnej ciąży nie używałam kremu dla kobiet w ciąży, smarowałam się albo oliwką dla niemowląt albo jakimś innym smarowidłem też dla niemowląt. Kupuję zazwyczaj emolienty, bo moja Martynka ma suchą skórę a tylko to jej pomaga, ja też tym się smaruje. Po ciążach nie miałam ani jednego rozstępu, nic, zero :)

Dziewczyny, usg genetyczne miałyscir robione przez brzuszek, czy dowcipnie?
Pytam, bo moj gin nie jest za tym aby moj Ł był przy usg dowcipnych, a ja tam bardzo bym chciała, żeby zobaczył już dzidziulka "na żywo", a nie tylko na zdjęciach.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Przez brzuch teraz to genetyczne, dwa poprzednie dowcipnie i mąż był, bez problemu. Ale na zwykłe wizyty do gina ze mną nie chodzi, chyba bym się krępowała, zresztą po co na zwykłą wizytę ;) USG to jest frajda a zwykły samolot, ble.

Chcialam tylko podzielic sie swoja opinia na temat pappy i statystyki. Duzo tu komentarzy, ze to tylko statystyka i bez sensu. Ja pracuje w badaniach klinicznych, przy nowych lekach.. I chcialam Wam powiedziec, ze wszystko czym i jak nas lecza powstaje w oparciu o statystyke. To jest jedyny sposob wnioskowania przyjety przez nauke.. Wiec skoro taki test istnieje i jest praktykowany, to bublem raczej nie jest. Nie nalezy go traktowac jako wyrocznie, ale wskazanie do dalszej diagnostyki. Ja zrobie.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Zgadzam się. Dlatego i ja zrobiłam. Coś będzie ne tak, będę dalej działać. Chociaż jestem pewna, że będzie ok, prenatalne usg wyszło ok.

mayllach- to słabo w tym szpitalu! Ile też można leżeć...Trzymaj się, kończ plamić i do domu :)
 
To mój gin jakoś dziwny jest skoro tylko ja miałam genetyczne dowcipne. I kazał mi iść do kibla i zawsze, zawsze przychodzić na usg z pustym pęcherzem, nawet jak już będzie przez brzuch.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mi nigdy żaden lekarz nie mówił jaki mam mieć pęcherz ale z pełnym nie dała bym rady! posikała bym się jak nic hahaha Zawsze przed wizytą idę do wc.
 
To mój gin jakoś dziwny jest skoro tylko ja miałam genetyczne dowcipne. I kazał mi iść do kibla i zawsze, zawsze przychodzić na usg z pustym pęcherzem, nawet jak już będzie przez brzuch.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam zarówno dowcipne jak i Przez brzuch[emoji5]

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja znowu plamie :-( wprawdzie na brązowo, ogólnie nie jestem zadowolona z tego szpitala, cała noc bolała mnie strasznie głowa, poszłam do położnych i nic mi nie dały, bo nie miały, apapu nie miały :-( koleżanka z pokoju mi dała, zrobiłam sobie kompres z ręcznika zimnego i usnelam, ale głowa myślałam że pęknie, rano znowu mega ból, zmierzyli ciśnienie 140/90, oczywiście nie dali mi nic, znowu wzięłam jeden apap i teraz przeszło, ale zaczęło się znów plamienie, położna każe leżeć, mówi że jak brązowe to się Oczyszcza, a ja przecież tylko leżę :-( nic innego nie robię, wrrr

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom

Ech w tych szpitalach niektórych to tak jest. Jak leżałam z małym to też ani nospy, ani apapu. Później jak skurcze przeszły to leżałam tylko. Podobno obserwowali

Ja miałam w zeszłym tygodniu przez pochwe. W poprzedniej ciąży też miałam genetyczne tak. Ale mojemu ginowi mąż nie przeszkadza. Mnie też to już nie krępuje, chociaż na czas badania na samolocie mąż ląduje dla mojego komfortu w łazience :-).
Gosam, ja też mam dyslekcje i pamiętam, że żadne ćwiczenie pisania nic nie pomagało. Mogłam napisać całą stronę jednego wyrazu, a potem i tak nie wiedzieć jak to się pisze. To co mi pomogło to wymyślanie rysunków z trudnym wyrazem, który akcentował jak go się pisze ( np. Alkohol i z tego h i jego odbicia w lustrze butelka). Na pocieszenie: skończyłam bardzo dobre studia i zrobiłam doktorat. Da się.
Znajomość reguł też pomaga sobie radzić. Niektórzy po prostu wiedzą jak coś się pisze, wystarczy że raz zobaczą gdzieś. Dyslektyk każdego wyrazu musi się świadomie nauczyć i pisząc każdy zastanowić się, więc reguła pomaga szybciej podjąć decyzję jak co napisać.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom

No i on tak samo będzie pisał, żeby pisać, a w końcu i tak napisze źle. Spróbuję z tymi rysunkami. Dziękuję

Mój gin też nie robi dowcipnego przy mężu, kiedyś któryś miał o to żale i przestał robić

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, uciekam na chwilę z forum.
Stresuję się...
Idę na usg genetyczne 7.11.
Do tego czasu chcę udawać, że w ogóle nie jestem w ciąży, że niczym się nie martwię....
Nie chcę się nakręcać..
Dlatego będę unikać forum.

Trzymajcie się.
Odezwę się później.

Buziaki,
Pa.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki, które poronily,rozmawiałam z koleżanką, która miała usunięta ciążę w 9 tyg, serduszko nie biło, miesiąc późnej zaszła w ciążę, choć lekarz jej mówił że ma czekać 3 mc, ale powiedział też, że im szybciej tym lepiej się starać po poronieniu, bo macica jest nisko i ze łatwiej zajść :-) no i jej się udało

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam wyniki.
Trisomia 21 ryz.podstawowe 1:247 ryzyko skorygowane 1:4448
Trisomia 18 ryz.podstawowe 1:2917 skorygowane 1:20 000
Trisomia 13 ryzyko podst 1:6868 ryzyko skorygowane 1:6770
Maz pytal czy lekarz ma jakies zastrzezenia i powiedzieli ze nie.
Wolne b-hcg 23.90 iu/l odpowiada 0,710 MoM
Papp-a 1,393 iU/l odpowiada 0,612 Mom
Po papp-ie ryzyko skorygowane wyszlo mi duzo lepiej niz po samym usg wiec jestem dobrej mysli.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry