reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

zylcia- na prawie pracy nie znam się, więc nie pomogę.

Jagi- jedz, dla własnego spokoju.

Co zrobić aby nie przytyć, myślę że jeść mało a często no i ruch, dużo ruchu- ja w obydwu ciążach przytyłam ok 15 kg.

Dzisiaj w nocy nie mogłam spać, jak się obudziłam ok 3 na siku tak walałam się po łóżku do rana...rano trochę mnie muliło.
 
reklama
Dziewczyny, czy jest tu ktoś, kto się zna na prawie pracy i potrafi odpowiedzieć jak wylicza się podstawę wymiaru zasiłku chorobowego?
Mam nietypową sytuację, bo pracuję ciągle na umowę na czas określony lub umowę na zastępstwo ciągle u tego samego pracodawcy. Był czas że te umowy się nawet zazębiały. Umowa na zastępstwo skończyła się w połowie czerwca a druga trwała do końca sierpnia. Teraz znowu jestem na czas określony od pierwszego września. Nie wiem jakiej kasy mogę się spodziewać jeśli poszłabym na L4 bo nie wiem, czy wliczy mi się wynagrodzenie z 12 miesięcy ze wszystkich umów czy nie, czy tylko z bieżącej umowy?
Ktoś coś wie na ten temat?
Ja jestem płacowcem :)
Żeby Ci pomóc, potrzebuję więcej informacji. Czy masz ciągłość zatrudnienia? Te umowy są u jednego pracodawcy? Masz tylko podstawę czy do tego jakieś składniki zamienne - premie, nagrody etc? Kiedy ostatnio byłaś na zwolnieniu lekarskim?
 
Dziewczyny, czy jest tu ktoś, kto się zna na prawie pracy i potrafi odpowiedzieć jak wylicza się podstawę wymiaru zasiłku chorobowego?
Mam nietypową sytuację, bo pracuję ciągle na umowę na czas określony lub umowę na zastępstwo ciągle u tego samego pracodawcy. Był czas że te umowy się nawet zazębiały. Umowa na zastępstwo skończyła się w połowie czerwca a druga trwała do końca sierpnia. Teraz znowu jestem na czas określony od pierwszego września. Nie wiem jakiej kasy mogę się spodziewać jeśli poszłabym na L4 bo nie wiem, czy wliczy mi się wynagrodzenie z 12 miesięcy ze wszystkich umów czy nie, czy tylko z bieżącej umowy?
Ktoś coś wie na ten temat?

Nie jestem specjalistką. Zawsze sama szperam po necie odpowiedzi , ale nie zawsze udaje mi się znaleźć odpowiedź. Gdybyś miała ciągiem jedną umowę to odpowiedziałabym ci na 100 %. A tutaj pewna na 100 nie jestem . Natomiast wydaje mi się , że liczy się średnia z ostatnich 12 miesięcy bez względu na to jakie umowy, gdyż zasiłęk wypłaca ZUS a nie pracodawca. Dla Zusu najważniejsze , że przez rok były odprowadzane składki.
 
Nie jestem specjalistką. Zawsze sama szperam po necie odpowiedzi , ale nie zawsze udaje mi się znaleźć odpowiedź. Gdybyś miała ciągiem jedną umowę to odpowiedziałabym ci na 100 %. A tutaj pewna na 100 nie jestem . Natomiast wydaje mi się , że liczy się średnia z ostatnich 12 miesięcy bez względu na to jakie umowy, gdyż zasiłęk wypłaca ZUS a nie pracodawca. Dla Zusu najważniejsze , że przez rok były odprowadzane składki.
Nie, nie jest tak. Najpierw masz płacone przez 33 dni wynagrodzenie chorobowe, ZUS przejmuje płatność od 34 dnia i wypłaca zasiłek chorobowy. Podstawa jest uzależniona od kilku czynników, może być nawet z 3 miesięcy, nie z 12.
 
Cześć dziewczyny :) chciałabym do was dołączyć, jestem mama 13 miesiecznego lobuziaka i obecnie w 4 tygodniu i 6 dniu ciąży. Bardzo się z mężem cieszymy, póki co jest to nasza slodka tajemnica, choć wydaje mi się że brzuszek powoli zaczyna być widoczny albo to moje urojenia ;) na pierwszą wizytę wybieram się za ok 2,5 tygodnia, chyba że nie wytrzymam i pójdę wcześniej ;) do dziewczyn będących już kiedys w ciązy - co robilyscie żeby dużo nie przytyć ? Po mimo sporej dawki ruchu i uleganiu nie wszystkim zachcianka przytylam 36kg. Nie chcialabym tego powtórzyć ;( choć najważniejsze żeby bąbelek był zdrowy......

Ciężko mi powiedzieć . Ja przytyłam w całej ciąży 14 kg ale to powiedzmy przez to , że pod koniec gdy były badania krzywej cukrzycowej okazało się , że mam początki cukrzycy ciążowej. Gdyby nie to to zapewne przytyłabym ponad 20kg . Nie byłam leczona lekami jedynie pilnowałam się diety - którą pamiętam do dziś, był to horror. Zamiast pod koniec ciąży tyć to ja schudłam 5 kg. Ale to wynik tego , że ograniczyłam cukier , czyli mało jadłam owoców i warzyw, o słodyczach w ogóle zapomniałam . Ale pamiętam , że na forum BB były dziewczyny, które pilnowały się diety, jadły racjonalnie, chodziły na jogę, na basen. Ja jeżeli to nie konieczne to z dietami na bakier jestem , nie umiem być wytrwała i konsekwentna
 
Nie, nie jest tak. Najpierw masz płacone przez 33 dni wynagrodzenie chorobowe, ZUS przejmuje płatność od 34 dnia i wypłaca zasiłek chorobowy. Podstawa jest uzależniona od kilku czynników, może być nawet z 3 miesięcy, nie z 12.

Ano właśnie . Mówiłam, że nie jestem specjalistką :p Ale jak coś to widzę , że wiem do kogo udać się z podobnymi pytaniami :D a finansowaniu po urodzeniu dziecka też się znasz ? chodzi mi o urlop macierzyński , rodzicielski, zasiłek rodzicielski ? Co prawda daleko do tego tematu ale jestem w nim kompletnie zielona
 
reklama
Do góry