reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dziewczyny,umieram dzisiaj normalnie..

Nie chcę mi sie nic jeść - zrobiłam wczoraj spaghetti, narzeczony się zajada i mówi że rewelacja a ja podziubię i mnie zatyka :( Wiem że teraz muszę się odżywiać zdrowo, zwłaszcza że będę miała 2 ale nic nie mogę w siebie wcisnąć :(

W dodatku śpię po 16 godzin a przez resztę czasu jestem tak nieżywa że tylko leżę i seriale oglądam.. Mdłości mam okropne, ale nie wymiotuję...Też tak macie ?
Też tak mam, liczę że w drugim trymestrze przejdzie

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A to kazde usg mierzy czy zalezy od sprzetu ? Właśnie szukalam w ksiazeczce ciazy czy jest jakas wzmianka ale nie ma nic. No ale lekarz chyba powinien zwrocic na to uwage, i pewnie jakby bylo cos nie tak to by powiedział wiec juz sie nie będę zamartwiac [emoji4]

Powinno kazde bo fhr i jego pomiar sa wazne.Mozna wykluczyc np.barykadię plodu czyli zbyt niskie parametry pracy serca

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wow drugie bliźniaki GRATULACJE!!!!

Jagi gratki wiedziałam że będzie dobrze:)

A kto podejrzewa trzecie?

Dziewczyny wybaczcie nie będę na bieżąco bo nie dam rady tyle smarujecie;(

Ja prenatalne mam za tydzień tzn USG bo powiedziała że dopiero jak będzie coś niepokojącego to coś więcej.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny tak ogladam ig i sie zastanawiam ale moze zle mysle.
Musze kupic wozek.Ale tak sie zastanawiam czy zamiast gondoli w maju moge wozic dziecku na stelazu w wozku w foteliku?Tak teraz sobie przypominam ze duzo kolezanke moich wozilo maluchy w lato wlasnie w tych fotelikach.Mozna wogole tak?Zdrowe to bedzie dla dziecka?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Niezdrowe i absolutnie tylko na krótkich dystansach. Nie rozumiem czemu matki robią to własnym dzieciom...
 
Dziewczyny z terminem na początku maja mialyscie teraz usg transwaginalne czy przez brzuch. Ja mialam transwaginalne i nie slyszalam serduszka, tylko widzialam. Mialam dzis pierwsze usg z 3 które sie robi w ciazy. Myslalam ze ze te 3 najważniejsze usg które sie robi w ciazy sa przez brzuch


Mój gin mówi, ze nie słucha sie teraz serduszka, bo za duza energie emituje usg przy odsluchiwaniu (domyslam sie, ze o cieplna chodzi) i to tylko fanaberia. Teraz tylko patrzy czy pulsuje.
 
Ja miałam dopochwowe usg, widziałam serduszko ale nie słyszałam, a tętno miałam mierzone, 160/min :-)
Co do wizyt to narazie byłam sama jakoś się nie możemy zgrać z mężem bo jest w pracy, w poprzedniej ciąży był ze mna 3 razy, zawsze o wszystko się wypytywal lekarza :-) przy porodzie go nie było bo był kupę km od domu i nie zdarzył przyjechać, dotarł godz po tym jak corcia się urodziła. A teraz chcemy być razem przy porodzie :-)

Dziewczyny przerazacie mnie z ta lewatywa, ja nie miałam. Miałam tylko przebija pęcherz, nic nie bolało :-)
Lewatywa jest pikus. Lepiej zrobić porządnie w szpitalu, kiedy wiadomo, ze cos się zaczyna. Tak nam na szkole rodzenia mowily. Tez sie stresowalam, a przy tym ile ludzi Ci potem miedzy nogi zagląda, wklada ręce, stado praktykantek z uczelni, to naprawde lewatywa to wsadzenie rurki, zatankowanie, potem chodzisz chwile, idziesz do wc i jesteś gotowa. W ogóle nie zaprzątałabym sobie tym glowy. Predzej bym sie bala pęknięcia, szwów wszędzie gdzie sie da.
Przerwanie pęcherza to nic. Skupiasz sie na tym jak wody odplywaja. Ewentualnie na skurczach. Tyle sie wtedy dzieje, ze nie masz czasu/sily sie bać, czy stresować.
 
Pauline, moja gin ani w poprzedniej ciąży ani w tej nie mówiła mi jak szybko bije, tylko, że wszystko jest w porządku, więc może i twój lekarz nie mówi, każdy ma inny styl pracy. Nie denerwuj się, jest na pewno dobrze [emoji106]

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na pewno zalezy od sprzętu. Jak bylam po skierowanie na badania w przychodni przyszpitalnej, to tam 25-letnie usg wielka kolubryna i gin mówi, ze przylozy tylko sprawdzić serduszko, bo on na tym prawie nic nie widzi (sic!)
 
reklama
Ja dziś również po pierwszej wizycie. Wiek wg usg dokładnie taki sam jak wg om czyli 6t6d. Serduszko bilo 121 na min. To jakos sporo mniej niz wasze. Ale nic nie mówił, więc chyba tez ok.
 
Do góry