reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Klaudyna, trzymaj sie jakos, oby skonczyly sie z końcem I trymestru.

Robię pomidorówkę i fasolkę po bretońsku. Zupę zjem z chęcią ale fasolkę sobie podaruje. Ostatnio po grochówce myślałam że umrę [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie barszcz czerwony i żeberka dla męża. Ja ich nie tknę, bo nie widzę tam mięsa :p
 
Ja robię usg prenatalne i pappe- ale tą z krwi nie amniopunkcję. Robię, tak zleciła lekarka, nie boję się zupełnie tego badania, badanie jak badanie a jak wykryje jakieś nieprawidłowości to dopiero będę myślała. Jeżeli okazało by się, że dziecko miało by się urodzić bardzo chore, też usunęłabym ciąże. Po co to dziecko ma się męczyć...Ale nie ma co myśleć na takie smutne tematy :) Wierze, że będzie wszystko dobrze z naszymi maluchami.
Mam podobne podejście

Ja zastanawiam się czy tego usg z badaniem wad nie zrobić u specjalisty który posiada certyfikat (są lekarze ginekolodzy którzy kończą w tym kierunku specjalne kursy i ich nazwiska są wpisane na stronie ale nie pamietam adresu)
Zastanawiam się i wiem że chorego dziecka bym nie chciała i w ale cię nie potępiam za takie myślenie bo ja tyle lat czekałam na dziecko że gdyby było z nim coś nie tak to bym się załamała.
Link do: The Fetal Medicine Foundation / The 20-22 weeks scan nie wiem czy czasem o to ci chodziło.

Co do samych badań . To wszystko zależy od osób. Jeżeli byś teraz wiedziała, że dziecko będzie miało np ZD a mimo wszystko byś je urodziła, to być może faktycznie badania nawet szczegółowe USG mało potrzebne.
Ja do tych osób nie należę. Nie oceniam innych wyboru i chciałabym by inni nie oceniali mojego.
Ale nie ukrywam, że nieraz ciśnienie mi się podnosi jak w TV widzę rodzinę, która otwarcie mówi, że przy badaniach prenatalnych dowiedzieli się , że dziecko będzie miało taką chorobę mimo wszystko zdecydowali się ciąży nie przerywać a teraz chodzą i proszą się o pomoc, bo albo nie mają pieniędzy na leczenie, albo już psychicznie są wykończeni, nie daj Boże jak jeszcze jedno z rodziców umiera . Masakra jakaś. Trzeba się z milion razy zastanowić czy jesteśmy gotowi podjąć się takiego życia.
Test PAPPA nie daje wyniku "jest zdrowe - jest chore" , test PAPPA to badanie przesiewowe i na podstawie USG genetycznego oraz testu podwójnego PAPPA ewentualnie kieruje się na badania szczegółowe np amniopunkcję. Ze względu na inwazyjność dalszych badań po to są PAPPA by nie badać niepotrzebnie wszystkich kobiet, tylko te z podwyższonego ryzyka , a informację o podwyższonym ryzyku uzyskujemy właśnie dzięki USG i PAPPIE

Ja z racji wieku, tego , że paliłam papierosy od prawie 15 lat , i wcale zdrowego trybu życia nie prowadziłam poddam się badaniom prenatalnym.
 
Dziewczyny czy dla Was jest wazne aby podczas porodu byl Wasz lekarz prowadzacy?W mojej pierwszej ciazy akurat urodzilam gdy moj lekarz mial dyzur.Nie wydaje mi sie by specjalnie przyjechal.Ale mi teraz wychodzi na 1.05 i moj sie smial ze on to napewno bierze urlop na majowke i ....wpadlam w lekka panike:(Ale jak to?Wiec albo urodze z stresu przed terminem albo bede kombinowac z cesarka.Wiem tez ze polozna to jest glowna osoba ktora jest pomocna a lekarz przychodzi na sam koniec.Ale wazny koniec.A jak beda komplikacje?Noz kur...ja to mam nawet pecha jesli chodzi o lekarza :)
A jakie jest Wasze podejscie do tego tematu???

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jagi, wszystko jedno jaki będzie. Oni mają dyżury i musialabys się wystrzelić z porodem. Pamiętaj, że każdemu zależy, żeby urodziło się zdrowe dziecko.
 
Jagi, wszystko jedno jaki będzie. Oni mają dyżury i musialabys się wystrzelić z porodem. Pamiętaj, że każdemu zależy, żeby urodziło się zdrowe dziecko.
Wiem,wiem:)Ale usmiejesz się ale ja się boje ze umre przy porodzie[emoji27]Albo dopadnie mnie zator wodami plodowymi..raz na 10 000 tys porodow ale...Nie boje sie bolu tylko ze zostawie meza i 2 dzieci.Serio.W glowie mi się przewraca w tej ciąży od glupot.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witajcie, ja dziś pojechałam po L4 do mojej gin, bo z tymi wymiotami już nie wyrabiam, a w pracy ostatnio dość stresująco, a gin chciała sprawdzić czy ciaza żywa i zrobiła usg i maluszek tak pięknie fikal :-) wygląda na 9 tydzień, nie mierzyła dokładnie, bo wizytę mam za dwa tygodnie szczegółowa, ale serduszko pikalo więc już jestem spokojnieksza, bo bałam się że od tych wymiotów coś tam może się dziać bo brzuch mam oberwany.
Cieszę się dziewczynki, że wszystko u was dobrze i że będą bliźniaki nawet :-) super [emoji108]
Dziś moja doktor wspominała o prenatalnych, da mi skierowanie na następnej wizycie, ale ode mnie zależy czy chce iść czy nie, ona mówi że to usg pozwala też wykryć inne wady, chora nerke, przepukline, to co można uratować jeszcze w łonie matki, więc myślę że się zdecyduje mimo iż koszt ok 400 zł, no ale za moją wizytę dziś nic nie wzięła ani grosza, byłam w szoku

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry