reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Cieszę się, że Wasze pociechy tak dobrze zniosły szczepienie.

Podziwiam i zazdrosze Wam, że tak długo trwacie na kp. Mnie się to nie udało. Ale karmienie mm też nie jest złe, więc nie przejmujcie się tym, że chcecie powoli przestawić dzieci na mm. Jak wcześniej pisałam, Filip je bebilon, ale wiadomo, każde dziecko jest inne, jednemu podejdzie to mleku, a drugiemu inne. Będziesz musiała obserwować malca.Nam za pierwszym razem się udało trafić z mlekiem.

Madziolek a możesz napisać model tego nosidelka? Jestem zielona w tym temacie, a też chciałabym je zakupić. Po dwóch dniach grymaszenia Filipa i ciągłym byciu na rękach kręgosłup mi wysiada, że łzami w oczach nachylam się przy zmianie pampersa. Nadal nie wiem czy to skok czy zęby mu dokuczają. Może troszkę opuchniete są dziąsła i tylko tyle. Ehh, zbieram siły przed kolejnym ciężkim dniem.

Dosyć długo zastanawiałam się jakie i wybraliśmy Bondolino popelina,wygodne i łatwe w obsłudze,daję radę sama je założyć i włożyć Aleksa.Póki co byliśmy na dwóch spacerach,mały nie marudził i nawet się nie pocił chociaż było gorąco,jest kapturek co uważam za bardzo przydatne np.do podtrzymania główki kiedy śpi,bo tak to głowę trzyma sztywno :) przydatny również żeby chronić główkę przed słońcem.Z racji tego,że ma tylko jedną kieszonkę,wykorzystuję worek,który jest dołączony żeby przechowywać nosidełko jako "plecak"pakuję tam pampersy itd.i w drogę.Raz używałam nosidełka w domu bo miałam mało czasu i kilka rzeczy do zrobienia a mały marudził bo śpiący,on do nosidełka a ja sprzątałam.
 
reklama
Wyobrazcie sobie, ze Natalka przespala boc od 23 do 7.40! Bez ani jednego karmienia! Az ja sie obudzilam sama wczesniej i zastanawialam sie o co chodzi, ale dziecie slodko spalo, no to nie budzilam. Potem troszke pojadla, zasnela, znowu pojadla i spi dalej. Chyba odsypia upaly. Ja w tej sytuacji za chwile bede uskuteczniac dluga kapiel :-)
 
Fajne to nosidełko. Muszę przedyskutować z mężem czy na pewno nam się przyda, bo za miesiąc młody wyląduje już w spacerówce, a jedno i drugie trochę kosztuje.

Dziewczyny jak Wam zazdroszczę tych drzemek dzieci. Filip spał dzisiaj tylko raz i to wtulony we mnie. W nocy śpi niespokojnie, dzisiaj budzil się aż 3 razy do jedzenia. Cwaniaczek wstaje po 4 rano, my z mężem udajemy że nie słyszymy i nie wstajemy z łóżka, ale na to Filip znalazł sposób : kupka, stawia ją zaraz po 4 rano. Więc trzeba podnieść swoją zacną i młodego przewinąć. Zaraz jak ląduje na przewijaku jest seria uśmiechów - no cóż, taki mały a już potrafi manipulować rodzicami;)

No i chyba faktycznie idą mi zęby, dziąsła ma bardziej spuchniete niż wczoraj i jak posmaruje mu dziąsła żelem to przestaje grymasić. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję że zęby się szybko wyklują.
 
My dzis caly dzien w rozjazdach, maz padl, synek tez nawet kot poszedl spac. Hmmm a ja odpoczywam w ciszy i ciemnosci[emoji57] dziewczyny dzis podalam na noc malemu mm zobaczymy jak bedzie, chociaz tak samo sie szarpal przy butli jak przy cycu co wieczor... Potem przez 20 min gadal ze swoimi pluszakami z karuzelki i zasnal. Ciekawa jestem jak bedzie spal i wgl. Jego zachiwanie po nim mnie ciekawi. Dobrej nocki[emoji5]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamamilka jak tam noc po mm? Na jakie się zdecydowalas? Ile ml synek wypił?

Filip jak wczoraj zasnął o 18.30 tak obudził się dzisiaj o 4.30. To była pierwsza noc bez pobudki na jedzenie. No ale standardowo przywitalismy dzień z pampersem wypełnionym po brzegi;)

Jutro wprowadzamy marchewkę, mam nadzieję że Filipowi smakuje. Soczek jabłkowy od wczoraj pije już bez rozcienczania z wodą. Miłego dnia :)
 
Kasia super masz z Filipkiem[emoji5] oby tak dalej[emoji5].
Kupilismy Bebilon comfort proexpert, wypil wczoraj 120 ml, zasnal gdzies o 21:30 i spal do 2:30 a od 2 to juz zabawa do rana z malymi drzemkami po drodze. Masakra umordowani jestesmy obydwoje z mezem. Efekt jest pewnie taki bo wczoraj duzo jezdzilismy i Milek glownie spal w tym czasie. Ostatni raz popelnilismy ten blad, niby w dzien slodki spiacy niemowlak a w nocy wulkan energi. Teraz ja staram sie obudzic przy porannej kawie a Milek smieje sie do swoich zabawek na bujaczku.
Jak Wam minela nocka dziewczynki? Mam nadzieje ze lepiej niz mi. [emoji53]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamamilka jak tam noc po mm? Na jakie się zdecydowalas? Ile ml synek wypił?

Filip jak wczoraj zasnął o 18.30 tak obudził się dzisiaj o 4.30. To była pierwsza noc bez pobudki na jedzenie. No ale standardowo przywitalismy dzień z pampersem wypełnionym po brzegi;)

Jutro wprowadzamy marchewkę, mam nadzieję że Filipowi smakuje. Soczek jabłkowy od wczoraj pije już bez rozcienczania z wodą. Miłego dnia :)
Ale fajnie młody soczek jablkowy marchewka łał my na cycu to jeszcze troszkę czekamy z tym rozszerzeniem diety
My dzis caly dzien w rozjazdach, maz padl, synek tez nawet kot poszedl spac. Hmmm a ja odpoczywam w ciszy i ciemnosci[emoji57] dziewczyny dzis podalam na noc malemu mm zobaczymy jak bedzie, chociaz tak samo sie szarpal przy butli jak przy cycu co wieczor... Potem przez 20 min gadal ze swoimi pluszakami z karuzelki i zasnal. Ciekawa jestem jak bedzie spal i wgl. Jego zachiwanie po nim mnie ciekawi. Dobrej nocki[emoji5]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Moja niunia tez uprawia akrobacje przy karmieniu po nocy czuje sie cala poobijana ciekawa jestem tez reakcji młodego na mleko. Wczoraj zasnęła o 19 i spala do 3 ale później faktycznie monolog do rana. Zyczymy Wam dziewczynki miłego dnia
 
Mamamilka jak tam noc po mm? Na jakie się zdecydowalas? Ile ml synek wypił?

Filip jak wczoraj zasnął o 18.30 tak obudził się dzisiaj o 4.30. To była pierwsza noc bez pobudki na jedzenie. No ale standardowo przywitalismy dzień z pampersem wypełnionym po brzegi;)

Jutro wprowadzamy marchewkę, mam nadzieję że Filipowi smakuje. Soczek jabłkowy od wczoraj pije już bez rozcienczania z wodą. Miłego dnia :)
Super :) Daj znać jaka była reakcja na marchewkę.Ja już nie mogę się doczekać 20 wtedy zaczniemy wprowadzać soczki.Dzisiaj pokłóciliśmy się o to z mężem bo stwierdził,że będziemy słodzić soczki a ja powiedziałam kategorycznie nie,no i zaczął..że my słodzimy,mały powinien spróbować słodzonego i nie słodzonego i zobaczymy które mu lepiej smakują itd.dopiero gdy przeczytałam mu kilka artykułów w których było to samo co ja mówiłam to zmienił zdanie..ehh..
 
reklama
Soczek jabłkowy sam w sobie jest słodki. My z mężem zawsze walczymy o to kto wypije resztki po Filipie;).

Na nocki nigdy nie mogłam narzekać, czasami zdarzają się pojedyncze incydenty, no ale w dzień już nie jest tak kolorowo. I może dobrze, bo możemy się za dnia razem wygłupiać. A Filip uwielbia być zaczepiany, zwłaszcza przez tata. Uwielbiam jego głośny śmiech, to jest balsam na wszystkie bolączki i problemy:)
 
Do góry