reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

właśnie położna równiez tak mi powiedziała jednak zauważyłam że jedno uszko jest zanieczyszczone i nie wiem jak się zabrać do tego tematu

Ja wybierałam delikatnie paznokciem. Może nie jest to najlepsze rozwiązanie ale nic innego nie przyszło mi na myśl. Ten produkt uszny nie był głęboko w uszku więc dałam radę. Patyczków nawet dorosłym nie wolno używać, a co dopiero dziecku. Widziałam reklamę w tv z kropelkami do uszu, trochę obawiam się ich używać dla Filipa, bo jak sobie sama zakrople to zatyka mi się ucho, nie chce jemu też tego zaserwować. Zresztą ja średnio raz do roku chodzę na płukanie uszu i trochę obawiam się jak to będzie u synka.
Muszę się Wam wyżalić: w niedzielę umówiłam się z koleżanką, że ją odwiedzę z Filipem. Ona też ma małego szkraba tylko rocznego. A dzisiaj mi mąż oświadcza, że teściowie się zapowiedzieli na niedzielę bo chcą zobaczyć wnuka. Czort wie skąd ten nagły przypływ uczuć. Nie widzieli go od chrzcin, czyli 1,5 miesiąca i nagle sobie przypomnieli że mają wnuka. Zresztą na chrzcinach jakoś też niespecjalnie się Filipem interesowali. Nie było ich i było dobrze, nie musiałam się denerwować. W duszy nas mają, a później się dziwią że jestem do nich nastawiona jak do jeża. No i mąż stwierdził, że muszę odmówić koleżance bo dziadkowie są ważniejsi niż przyszywana ciotka. Tacy z nich dziadkowie jak z koziej d**y trąba.
Ah trochę mi ulżyło.
 
reklama
Ddziewczyny u nas po szczepieniu bez goraczki. Minely juz dwa dni, wiec mam nadzieje, ze nie bedzie. Jedna rzecz mnje troche martwi, a mianowicie- czy wasze pociechy tez mialy zaparcie i okro0nie smierdzace gazy? Mozna odleciec przy takim baku Natalki. Widze tez, ze odgazowanie sie sprawia jej widcej wysilku niz zwykle. To norma i mam nie panikowac, czy martwic się?
Dostala rotawirusa i hexa 6w1.
Kasią0121 nie przejmuj sie. Wiem, ze to latwo sie mowi, ale domyslam sie co czujesz. Przyjada, pojada, bedziesz w morde uprzejma i odhaczysz to i już. Ja jak mam wewnetrzny opor to tlumacze sobie, ze robie to dla dziecka, a jak juz czegos jest za duzo to rozmawiam z mezem ze mi nie pasuje to,,oczywiście w wiekszosci zrozukienie przychodzi mu z trudem albo wcale, ale szanuje i to najwazniejsze. Na dziadkow w makych dawkach raczej nie ma argumentow, wiec odhacz i idz dalej. Pamietaj, ze zawzze bedziesz mialz w zanadrzu argument w stylu - ja zmienilam plany, bo oni, wiec tym razem Ty cos tam... glowa do gory:-)
Nie przejmuj sie i jie stresuj tez tym, ze beda Cie oceniac "czy sobie radzisz. Dziadkowie, ktorzy raz na ruski rok widza sziecko maja "gie" do oceniania Ciebie, a jesli sziecko jest szczesliwr i zdrowe to znaczy, ze jestes mama w wersji lux :-)
Mnie tez wkurza moja tescowa, ktora pod pozorem dobrych intencji najchetniej ulozylaby bam zycie pod wlasne dyktando, a delikatnie rzecz ujmujac - jej wizja naszego, w tym mojego zycia dosc mocno odbiega od mojej wizji naszego, w tym mojego zycia. Wiec uprzejmie slucham tesciowej, odpowiadam czasem zlosliwie, po czym w zycie wcielam moja wizje zycia na kazdym jego polu i juz.co my kibitki mamy...
 
Kasia slaba sytuacje mialas, mam nadzieje ze jakos wybrnelas z tego[emoji4]

Jahjahbob dobrze ze nie bylo goraczki[emoji4], i jak po tych kupkach bylo z mala? Bo my juz 52h bez kupki, a maly sie ciagle spina standardowo.
Matko dziewczyny juz kolejne kropelki kupilam na brzuszek i tylko po nich wiecej bakow puszcza... Jeszcze tylko miesiac i mam nadzieje ze wszystko przejdzie...

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My od kilku dni stosujemy Bobotic i jest lepiej.
Muszę się pochwalić,dzisiaj mąż zajął się małym a mi udało się poćwiczyć :D
 
Mamamiłka po dwoch kupkach bylo troche usmiechow, a potem niestety kolka dwugodzinna. Dzis wieczorem tez kolka, a potem kupa. U mnie dzis znow zatkaly sie piersi. Dopiero je odblokowalam. Powoli zaczynam zniechecac sie do karmienia piersia. Z jednej strony to wygodne i fajny czas z Natalka, ale te zatory to koszmar. Piersi bola. Nie chce gdy skoncze karmic miec piersi do pasa...
Kasia0121 jak przezylas wizyte?
 
Mamamiłka po dwoch kupkach bylo troche usmiechow, a potem niestety kolka dwugodzinna. Dzis wieczorem tez kolka, a potem kupa. U mnie dzis znow zatkaly sie piersi. Dopiero je odblokowalam. Powoli zaczynam zniechecac sie do karmienia piersia. Z jednej strony to wygodne i fajny czas z Natalka, ale te zatory to koszmar. Piersi bola. Nie chce gdy skoncze karmic miec piersi do pasa...
Kasia0121 jak przezylas wizyte?
Jak mały?przeszły mu kolki?
Na zastoje w piersiach polecam ciepły prysznic,mi na początku karmienia często robiły się zastoje to polewałam piersi ciepłą wodą i starałam się rozmasować"kamienie".Teraz przystawiam małego w takich sytuacjach ewentualnie ściągam mleko.
 
Madziolek w sumie to teraz my tez stosujemy bobotic. Dokladnie to mamy nowym sposob dzialania, przed kazdym karmieniem 11 kropel delicol dajemy a po karmieniu na smoczek 2 kropelki bobotic a w ciagu dnia 5 kropel biogaja. Zobaczymy jakoe beda efekty[emoji57]. Zazdroszcze ja nie umiem sie jakos zmotywowac do cwiczen, moj M jest na urlopie teraz ale i tak jak sie zajmuje malym to ja glownie spie[emoji1]. Nie wiem chyba mam straszny niedobor snu i musze to nadrobic.
Dziewczyny moje dziecko poszlo spac po kapieli i karmieniu o 22:30 i obudzilo sie dopiero o 4[emoji1] i zrobil kupke tak wyczekiwana[emoji38].
Jahjahbob wiem co czujesz mi co prawda jeszcze nigdy nie zatkaly sie piersi ale moge sie domyslac jak to boli[emoji54]. Tez mam czasami dosc kp, moje piersi wygladaja tak okropnie ze brak slow...
Milego dnia, trzymajcie kciuki dzis mamy usg bioderek[emoji4]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Madziolek w sumie to teraz my tez stosujemy bobotic. Dokladnie to mamy nowym sposob dzialania, przed kazdym karmieniem 11 kropel delicol dajemy a po karmieniu na smoczek 2 kropelki bobotic a w ciagu dnia 5 kropel biogaja. Zobaczymy jakoe beda efekty[emoji57]. Zazdroszcze ja nie umiem sie jakos zmotywowac do cwiczen, moj M jest na urlopie teraz ale i tak jak sie zajmuje malym to ja glownie spie[emoji1]. Nie wiem chyba mam straszny niedobor snu i musze to nadrobic.
Dziewczyny moje dziecko poszlo spac po kapieli i karmieniu o 22:30 i obudzilo sie dopiero o 4[emoji1] i zrobil kupke tak wyczekiwana[emoji38].
Jahjahbob wiem co czujesz mi co prawda jeszcze nigdy nie zatkaly sie piersi ale moge sie domyslac jak to boli[emoji54]. Tez mam czasami dosc kp, moje piersi wygladaja tak okropnie ze brak slow...
Milego dnia, trzymajcie kciuki dzis mamy usg bioderek[emoji4]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Można to wszystko łączyć?
No to pięknie pospał :)Daj znać jak usg,trzymamy kciuki.
 
Do góry