reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Hej dziewczyny[emoji4] my juz po spacerku ale później tez pojdziemy, taka piekna pogoda[emoji16] też mam nadzieje że uda nam się stworzyc fajny wątek. My szczepienia mamy 12.07 oby było bez gorączki zobaczymy. Dziewczyny czy któraś z Was poleca coś na trądzik niemowlecy?

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Na trądzik według środowiskowej, a ptówki po konsultacj i z lekarzem ja stosowałam wstępnie octanisept, a potem wode przegotowana z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Skóra małej (twarz, dekold i glowka) wyglądała strasznie, ale to jej pomogło.
 
Dzieki dziewczyny za info odnośnie szczepień tak będę interweniowała aby rozdzielić. Karmie piersią. Kurczę zastanawiam się czy u nas tez te krosteczki to nie trądzik wczesniej miałam wrażenie ze to potówki tym bardziej ze w okolicy ust pojawiały sie i znikały samoistnie ale dzisiaj byl chłodny dzień i widzę ze jest ich coraz więcej...
 
U nas szczepienie było we wtorek i na szczęście mala nie miała żadnych dolegliwości poszczepiennych. Szczepiona była pentaksin 5w1+ pneumokoki i wzw. Termin mialysmy przesunięty o tydzień z powodu jeszcze utrzymujacej się żółtaczki.
A na jakim poziomie była bilirubina? Bo u nas tydzien temu z krwi wyszlo ok 9 a wczoraj bylismy na wizycie i umowilismy sie na szczepienia za tydzien... I lekarz nic a nic nie powiedzial ze zoltaczka jest przeciwskazaniem.


Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na trądzik według środowiskowej, a ptówki po konsultacj i z lekarzem ja stosowałam wstępnie octanisept, a potem wode przegotowana z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Skóra małej (twarz, dekold i glowka) wyglądała strasznie, ale to jej pomogło.
Dzięki[emoji4] przetestujemy, mój synek ma tylko policzki wysypane wiec raczej to tradzik.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karmię piersią i może coś to ma wspólnego, ale nie koniecznie. Trudno powiedzieć.
A na jakim poziomie była bilirubina? Bo u nas tydzien temu z krwi wyszlo ok 9 a wczoraj bylismy na wizycie i umowilismy sie na szczepienia za tydzien... I lekarz nic a nic nie powiedzial ze zoltaczka jest przeciwskazaniem.


Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak mała miała 3 tydodnie i byla cała żółta to bilirubina była 9.3, przed szczepieniem miała twarz i bialka oczu zażółcone i lekarz kazał powtórzyć badanie i wstrzymać szczepienie. Wynik niby dobry to poniżej 3. Wyszlo 4,3, wiec powiedziała, że spada i można zaszczepić
 
Karmię piersią i może coś to ma wspólnego, ale nie koniecznie. Trudno powiedzieć.

Jak mała miała 3 tydodnie i byla cała żółta to bilirubina była 9.3, przed szczepieniem miała twarz i bialka oczu zażółcone i lekarz kazał powtórzyć badanie i wstrzymać szczepienie. Wynik niby dobry to poniżej 3. Wyszlo 4,3, wiec powiedziała, że spada i można zaszczepić
W takim razie przypomne im przed wizytą i zobaczymy.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry w ten upalny poranek :)

Współczuję Wam tych nieprzyjemnych przygód zdrowotnych Maluchów. Ale najważniejsze, że wszystko się normuje. Szczepienie budzi niepokój chyba i każdego rodzica, tym bardziej że coraz więcej jest negatywnych opinii na ich temat.

My ładnie przespaliśmy noc, tylko dwie pobudki na karmienie, czyli spaliśmy od godz. 21 do 6.30. No ale synuś odbije to sobie w dzień, bo ma drzemki po 15 min. i zanim zdążę go odłożyć do łóżka to już się budzi, ale jest też jedna drzemka po 1,5 h.

Dziewczyny mam takie pytanie: czy jeszcze prasujecie wyprane ubranka Waszych pociech? Bo ja tak, ale mąż mnie opierdziela, że trochę przeginam.
 
reklama
Aaaa no i niestety też karmię mlekiem modyfikowanym. Mimo wypiciu hektolitrów herbatek na laktacje i wspólnej walki z położną laktacyjną o karmienie naturalne przegrałam tę walkę
 
Do góry