reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

@waraai - też czytujesz dziecku fantastykę? :D ja liczę, że za młodu sobie już gust wyrobi i będziemy potem razem na konwenty jeździć. Ale przekleństwa w lekturze omijam. Dopuszczalne są tylko w piosenkach (śpiewamy szanty i nie da się zmienić tekstu :p )

Panie moje!
Jakich butelek używacie? A smoczków?
Firmy/nazwy/rodzaje.
My mamy butelkę i smoczek z kompletu to laktatora i ten smoczek najlepiej Młodemu podpasował. Z innych, które mam (chyba AVENT) za szybko leci i nie trzeba ssać. A bez ssania to Młodego nie interesuje :p
Waraai - banany rulez!! i makaron z dżemem :D a na śniadanie najlepsza jest grahamka i kubuś kupione po drodze na spacerze, albo pitny jogurt naturalny (powoli wracam do nabiałów, zobaczymy jak brzuch Młodego zareaguje)

Noworodkowi kupiłam otulacz antykomarowy- jako nowość jest szansa, że nie mają. A co byście kupiły dla mamy? Co Was by ucieszyło po porodzie?
Otulacz antykomarowy? O.O a cóż to za wynalazek?
A ja bym się ucieszyła z wiaderka wolnego czasu i torby spokoju :D spa w sumie też jest ok :D
Natomiast z rzeczy przyziemnych... hmm.. skoro już wszystko mają to poduszkę poofi też pewnie - ja mam i polecam!

Matkoboskokochano!
Ileż tu wiadomości! Zaraz wszystko przeczytam, a w międzyczasie kolejne pytania z serii "Olo pyta"
1. Jak sobie radzicie z obcinaniem paznokci maluchów? Jakieś patenty? Dziś mała się tak po gębie słodkiej podrapała, że założyłam jej pajaca zakrywającego łapki.
2. Czy tylko ciuchy mojego dziecięcia mają ohydne plamy po mleku? Zarówno tym świeżo z cyca (gdzieś pocieknie, mała wytrze buźkę rękawem czy co) jak i tym ulanym. No szlag mnie trafia :) Jak je usunąć? Bo płyn dzieciowy im nie daje rady.
Ad 1. Ja paznokcie obcinam jak Młody śpi, albo się karmi (jedna dłoń na jedno karmienie). Obcinam takimi tycimi obcinaczkami dla dzieci.
Ad. 2. JELP daje radę u mnie. No i dosypuję do prania proszek do odkażania BabyAnthyllis. Jakoś te plamy schodzą, ale ze względu na moją paranoję przebieram Młodego kilka razy dziennie jak się zaleje jedzeniem i piorę codziennie prawie, więc plamy nawet nie zdążą dobrze zaschnąć.

@Karlik - jaką Ty masz mądrą i wyrozumiałą córkę! zdradź tajemnicę takiego wychowania! chyba będę Ci syna na pseudo-obozy podsyłać, skoro masz takie efekty wychowawcze :D

A my dziś dziewczyny jesteśmy już wycieńczeni oboje. Od rana tournee po przychodniach. Rano pediatra - kontrola wyników i po kolejne skierowanie na morfologię, a o 13 neurolog.
I dostaliśmy od pani neurolog zalecenie, żeby zmienić pediatrę (again) bo ona nie ma dobrego zdania o tym, do którego chodzimy, ale poleciła nam inną panią dr z Centrum Zdrowia Dziecka, która jest też w Multi-Med. I - uwaga - zaleciła kontrolę u fizjoterapeuty! Mogłam się pochwalić, że jesteśmy już umówione z panią Szeligą, ma do nas przyjechać za 2 tyg. do domu. Się okazało, że nie na wyrost ta konsultacja, tylko faktycznie potrzebna bo młody ma napięcie mięśniowe na pleckach. Dzisiaj oglądał go pediatra i nic nie stwierdził!!
I się spytała czemu w ogóle tak późno do niej przychodzimy, bo Młody powinien mieć kontrolę przed szczepieniami, czyli przed skończeniem 6 tyg. (w szpitalu miał stwierdzone torbielki wyściółkowe w główce). Absolutnie nie możemy go szczepić, zanim nie zrobimy USG i nie wrócimy do niej na konsultację. No masakra normalnie. A ta wizyta to była tylko na moje żądanie, bo pediatra sam z siebie wcale nie zalecał. Ani jeden ani drugi. Ręce opadają!

PS. I nadal nie wiem ile waży, bo żaden lekarz nawet wagi w gabinecie nie miał _-_
 
reklama
@mamaAWR oja!
Też fandomowa jesteś?!
Bo ja od dwóch dekad jeżdżę na konwenty (teraz z lenistwa tylko Pyrkon i Trójmiastowe atrakcje dla geeków).
W pierwszej ciąży nosiłam się z synem na Krakonie i nawet popełniałam jakiś LARP. :p

Czytam jej wszystko, choć od trzech dni w chwilach jej spokoju tylko Muminki i kontrasty.

Natomiast nieustannie śpiewam jej: SZANTY!
Nie wszystkie lubi.
Przy Keji śpi zawsze. ;)
 
Co do paznokci, to na śpiocha.
Zaokrąglonymi nożyczkami.
Idzie gładko.


@Karlik no właśnie!
Pięknie Ty dziecia wychowujesz.
Mój to siostrę dotychczas dotknął raz. Palcem. W czubek głowy. ;P
A tę swoją osmiolatkę masz wręcz niepoprawnie mądrą!
Gratuluję z Wielkopolski. ;P


@mamaAWR jaką mieliście tę morfologię?
Robiłam w piątek. Wyniki to jakiś kosmos i normy dla dorosłych, ale trafiłam na coś takiego i wychodzi, że jest chyba okej.
http://dolinabiotechnologiczna.pl/d...a-2/normy-morfologii-krwi-u-dzieci/?print=pdf

Za to bilirubina wzrosła.
Dwa tygodnie temu 8,6 teraz 9,8. :(
Oczy ciągle żółte.
Nie wiem, czy nie buźka znowu.
A to już trzy tygodnie minęły.
Się - oczywiście - zamartwiam.
 
.... o ja pierdzielę....

Właśnie widziałam filmik jak niejaka Iza Miko okadza swoją waginę podpaloną szalwią...

1498319786-aaaaaa.jpeg


Serio...?

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szanty? Ale czad, to ja też zacznę! Z piosenek bez przekleństw ale w tematyce morskiej może jej Banana Boat podpasuje, bo to takie śpiewne ładne ;)

@mamaAWR niestety mało pediatrów zwraca uwagę na jakieś poważniejsze i bardziej zaawansowane kwestie :(

Dzięki za paznokietkowe porady :D
 
Co do paznokci, to na śpiocha.
Zaokrąglonymi nożyczkami.
Idzie gładko.


@Karlik no właśnie!
Pięknie Ty dziecia wychowujesz.
Mój to siostrę dotychczas dotknął raz. Palcem. W czubek głowy. ;P
A tę swoją osmiolatkę masz wręcz niepoprawnie mądrą!
Gratuluję z Wielkopolski. ;P


@mamaAWR jaką mieliście tę morfologię?
Robiłam w piątek. Wyniki to jakiś kosmos i normy dla dorosłych, ale trafiłam na coś takiego i wychodzi, że jest chyba okej.
http://dolinabiotechnologiczna.pl/d...a-2/normy-morfologii-krwi-u-dzieci/?print=pdf

Za to bilirubina wzrosła.
Dwa tygodnie temu 8,6 teraz 9,8. :(
Oczy ciągle żółte.
Nie wiem, czy nie buźka znowu.
A to już trzy tygodnie minęły.
Się - oczywiście - zamartwiam.
Waraai a gdzie ty w tej Wielkopolsce osiadłaś bo umknęło mi że sąsiadką moja możesz być [emoji16]
Ja ściągam po 200, 210ml i to mam na dwa picia, więc co ok 6godzin odpalam dojarke i jazda. A i tak mam wrażenie że cały dzień na niej wisze ... Czasami też mała wezmę do cyca jak chce się napić ale denerwuje mnie to że trochę popiję i śpi i że nie wiem ile wypiła,a tak to 100co trzy godziny,a w nocy uda się czasami i 5,6 godzin przespać.
Dzisiaj odwiedziła mnie przyjaciółka co pracuje w Niemczech i wpada do Polski co trzy miesiące... Przywiozła małej ubranka z mayorala, jak weszłam na ich stronę i zobaczyłam ceny to po dość ogólnej wycenie prezent na 400zł wyliczyłam. Moja wariatka[emoji8]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo- z plamami po mleku nie poradzę bo mnie wszystko schodzi i młody nie ulewa. Kupę za to musiałam wsadzić do naszego prania a potem dopiero raz jeszcze w dzieciowym.

Goście sa- ja karmie- jest super aczkolwiek dzieci płci męskiej są mega..... hałaśliwi:)

żyrafa ta stara duża była fajna już gdzieś od 4 miesiąca ale grube nogi nie pozwalały chwycić małym łapkom wiec liczę ze ten nowy rodzaj będzie lepszy dla mniejszego dziecka. Trzeba tez pamiętać ze dziecko wpuszcza tam ślinę która pleśnieje i w środku robi się syf.
Ja zawsze nosiłam w wiązaniu kieszonka bo nie było kangurka tyle lat temu i powiem Ci ze mam problem bo mi za dużo materiału zostaje przy głowie o całe dziecko mam zakryte... wrrrr
Olo- vaghotyl to jedyny specyfik na afty jaki działa!! Mam te ustrojstwa od zawsze. Wujek weterynarz pedzluje Num świnie po porodach :)
Paznokcie na śpiocha!
MamaAWR, Waraai- dziękuje za komplement wychowawczy. Ja się staram dużo i mocno :) a ta córa jest baaardzo wrażliwa i pracujemy nad jej inteligencja emocjonalna bardzo. Przeambitne i nad wyraz rozwinięte dziecko ale za to wiecznie nieszczęśliwe i emocje jak nić pajęcza. Za to młodsza siostra.... na luzie ze mnie gość. Będzie jej w zyciu dużo łatwiej.
MamaAWR- tez z tymi lekarzami- obłęd!! Trafić na mądrego to jak wygrać w totka!!
DaWo- jak ty tyle ściągasz?? Z jednej cY z obu? Ja teraz z tej jednej piersi po 4 godzinach ściągnęłam 30ml [emoji80] nie wiem co się dzieje z ta piersią. Odkąd mam elektryczny laktator to jakby produkcja mleka zanika [emoji80]w drugiej piersi jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@DaWo w Księstwie Pyry. ;)



Natomiast.
Mam dla Was gotującą krew w żyłach opowieść.
W formie skróconej, acz gęstej moją ówczesną emocją.

Dnia niedawnego wybrałam się z mym utuczonym lekko Dropsem na wózkowy spacer. Drops fikał z nerwem i niechęcią do pozycji horyzontalnej, w dodatku mocno wyrażając potrzebę cycowania, zatem przytuliłam go do piersi i poczęłam szukać bazy dla bufetu.
Zero ławek.
Zero czegokolwiek.
Za to obok szkoła mego dziecka z bocznym, nieużywanym wejściem z bonusowymi schodkami.
Siadam.
Osłaniam siebie i Młodą od świata wózkiem.
Wurzucam cycka w przestrzeń i - doimy. Z przejęciem, odpuszczając wózkowej złości.
Cycek pięknie komponuje się z dzieckiem, wiem.
Wiedzą o tym już także wszyscy masowo pielgrzymujący do bocznego nieużywanego wejścia chłopcy w wieku gimnazjalnym, którzy tym oto wejściem wbijali na salę gimnastyczną w placówce.
Tłumy. Dzikie. Przystające momentami i wertujące w swoich telefonach.

A ja? Najbliższym elementem osłaniającym był wózek. Drops przyssany na amen. Pierś blada i nieopalona jeszcze. Doświadczenie młodzieży: bezcenne. :p

Tu ujęcie po popełnionym wypadku z otwartym bufetem.

1498324824-aaaaaa.jpeg
 
reklama
Co do paznokci, to na śpiocha.
Zaokrąglonymi nożyczkami.
Idzie gładko.


@Karlik no właśnie!
Pięknie Ty dziecia wychowujesz.
Mój to siostrę dotychczas dotknął raz. Palcem. W czubek głowy. ;P
A tę swoją osmiolatkę masz wręcz niepoprawnie mądrą!
Gratuluję z Wielkopolski. ;P


@mamaAWR jaką mieliście tę morfologię?
Robiłam w piątek. Wyniki to jakiś kosmos i normy dla dorosłych, ale trafiłam na coś takiego i wychodzi, że jest chyba okej.
http://dolinabiotechnologiczna.pl/d...a-2/normy-morfologii-krwi-u-dzieci/?print=pdf

Za to bilirubina wzrosła.
Dwa tygodnie temu 8,6 teraz 9,8. :(
Oczy ciągle żółte.
Nie wiem, czy nie buźka znowu.
A to już trzy tygodnie minęły.
Się - oczywiście - zamartwiam.
W morfologii mieliśmy malejące białe krwinki - obecnie poniżej 5 i rosnącą bilirubinę: 8,74. No i musimy powtórzyć badania, a jakby bilirubina wzrosła powyżej 10 to mamy jechać do szpitala :( No ale skonsultuję to jeszcze z tą zachwalaną panią doktor.
 
Do góry