reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Zadzwoniłam dziś do tej przychodni na Ursynowie. Nie mogę zapisać syna bo mam wypełniona deklarację wyboru lekarza gdzie indziej. Mogą go przyjać tylko w nagłym wypadku jako dziecko chore. Albo prywatnie 100 zł za wizytę.
Wrrr.. witamy w świecie NFZ. Niby nie ma rejonizacji ale wolności wynoru też nie. Wrr...
 
reklama
A, było też pytanie czy chodzimy na spacery- tak, staram się żeby codziennie była na świeżym powietrzu, najczęściej wystawiam wózek do ogrodu bo nie chce mi się chodzić.
Czy Wy też się tak pocicie? Dla mnie to nowość, w normalnych okolicznościach nie pocę się prawie wcale, a teraz? Coś okropnego i w dodatku śmierdzę. Kiedy to minie?
 
My dajemy jeszcze Wit. C Młodej.
Położna mi poleciła przy jej gardle, by ją wzmocnić.
Trzy kropelki. :)

I u nas zdecydowanie lepiej, mam wrażenie. Gardła nie widzę przecież.
Ale gorzej nie jest na pewno.
No i je, jak smok.
W ciągu tygodnia nabyła 460g.
Masa urodzeniowa przekroczona trzy dni temu o 400. Dziś już pewnie pół kilo stuknęło. ;)


W nocy miałyśmy dziś dramaty.
Płacze. Wygibańce. Odpychańce.
Panna zawyczaj NIE płacze.
Miauknie czasem delikatnie, ale płacz to towar deficytowy, zatem wczoraj był zaskoczeniem, mimo, że nie budził sąsiadów.

Nie wiem.
Jadłam wczoraj i KFC i truskawki i lody wielosmakowe, w tym kakaowe (ale kakako z jogurtem już jadłam i było spoko).
I może faktycznie coś z tym jedzenien moim? Mimo teorii położnej, że mogę wszystko?

W dodatku strzeliła wczoraj we mnie kupskiem. Od szyi - mojej, po skarpety byłam w kupie. :D


W każdym razie w obroty wzięłam suszarkę. Nocą. I dała radę!
Zasnęła przy delikatnym strumieniu ciepłego powietrza na gołe szkitki i brzuszek (w bodziaku). Takie przyjemne ciepło. Kręciłam tą suszarką kółka i inne takie, by nie ogrzewać jednego miejsca.
Cisza.
Odlot.
Nawet girkami przestała wierzgać. :)

I pyknęły nam dwa tygodnie.
R a n y!
Zaraz będzie osiemnastka!
 
Ostatnia edycja:
Uwielbiam Cię czytać! Nawet jak piszesz o płaczu, to przyjemnie się to chłonie :) U nas też mam wrażenie jest poprawa. Cebion dajesz czy jakąś inną wit c?
 
@mamaAWR dokladnie - deklaracje mozesz 3x w roku zmienic bezplatnie. Kolejna zmiana to koszt okolo 85zl. Wiec moim zdaniem wprowadzili Cie w blad.

@MajaMaj ja tez sie poce i smierdze. To nadmiar hormonow jest usuwany z organizmu. Oby jak najszybciej przeszlo, bo... no fuj.

@waraai też uwielbiam, jak nam tu opisujesz swe przejscia :) młoda faktycznie szybko przybiera!

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moge, ale tamta przychodnia jest jednak kawałek ode mnie. Na piechote nie dojdę i na zwykłe wizyty typu mierzenie, szczepienie wygodnie mi przyjść do przychodni którą mam pod nosem.
No i nie wiem jeszcze czy będzie potrzeba chodzić do tamtej pani dr. Może spojrzy na wyniki i powie że nic zlego się nie dzieje i wtedy nie ma sensu zmieniać przychodni na stałe.
Z drugiej strony 85 zł to taniej niż wizyta prywatna :\
 
to możesz na jedną wizytę zmienić i potem zdecydujesz :) moja teściowa tak robi jak akurat nie jest w swoim mieście a potrzebuje konsultacji.
 
reklama
@MajaMaj - chyba tak właśnie zrobię :)

@waraai - pięknie rośnie twoja pannica! No to rozumiem że ciotki z forum na 18stke zaprosicie. Już mam się szykować? :)
Co do jedzenia to obstawiałabym KFC (jakieś dodatki do jedzenia) albo truskawki (lubią uczulać). U nas np truskawki nie przeszły. Próbowalam dwa razy i Młody zawsze cierpiał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry