reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Jeszcze raz witajcie! Mam 32 lata i jest to mój pierwszy bejbik. :) Co do ciąży to nie narzekam, męczyły mnie tylko mdłości przez pierwsze 3 miechy, później w 5 mięsiącu przyszalała szyjka, więc trzeba było zrezygnować z pracy i osiąść na laurach. Ale tak w ogóle to jest ok. Tylko szczerze mówiąc już teraz strasznie ciąży mi moje brzuszysko. :)
Przed ciążą i na samym początku nie umiałam sobie wyobrazić, co robią te wszystkie kobitki, które tyją po 20 kg i więcej??? Jak to możliwe??? U mnie będzie inaczej, dycha i ani kg więcej... a dzisiaj mam 20 kg na plusie i jest mi strasznie ciężko .:) Pocieszam się tylko tym co piszą inne doświadczone mamy - że po porodzie i przy karmieniu kilogramy lecą w dół. Oby..

Poza tym już planuję sobie aktywność fizyczną, mam zamiar zacząć biegać i uderzyć na siłownię, pójść do fryzjera, zacząć chodzić w sukienkach i zrobić sobie paznokcie.. ehhh ( Wy też tak macie?) :)
Po tych 9 miesiącach trzeba będzie z Bestii znów zamienić się w coś ładniejszego heh :)
Witaj mam tak samo obiecywałam sobie ze jak zajde w ciążę to będzie 10 plus przed ciaza ważyłam 62 kg a byłam po urlopie i miałam zaplanowana dietę, też po ciazy musze zadbać o siebie wlosy proszą obetnij mnie fitnes planuje w lipcu, ja też mam różnie z jedzeniem 1 trymestr banany teraz awokado i oliwki, dziewczyny jeszcze 4 dni Kwietnia i zaczynamy maj
 
Aha - dziewczyny czy bierzecie magnez w takiej dawce co zawsze? Coś Wam lekarz mówił żeby odstawić na koniec ciąży?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie po skonczonym 37 powiedzieli, żeby odstawić, bo nie ma sensu estrzymywac akcji porodowej, gdy ciąża donoszona

w4sq3e3ki6cqzuyy.png
 
A ja mam sprzeczne wskazania bo niby lepiej jakbym urodzila juz ze wzgledu na cisnienie wiec niby magnez powinnam juz odstawic a z drugiej strony mam go brac nadal i duzo bo obniza cisnienie ciezka sprawa ze mna ☺
 
Ja na razie biorę komplet pigułek, od jutra pewnie luteine odstawie . Zobaczymy co gin powie.
Dziewczyny muszę wam się do czegoś przyznać... wstyd mi ale taka jest prawda ......

JAK MI SIE DZISIAJ NIC NIE CHCE!!!

mąż mnę wziął na chwilę do biura żebym przeprowadziła szkolenie z bindowania [emoji6] naszym pracownikom i przy okazji zbindowała projekt ( oczywiście siedząc wygodnie na kanapie). Ale jak przyjechałam do domu to już zgon. Leżę na kanapie i nic. Ani ręką ani nogą mi się ruszyć nie chce. Tylko oczami tak na boki sobie przewracam jak łyżka po sosie Łowicz.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkie dziewczyny ;)
My nadal w szpitalu z Nikodemem. Ale młody przybiera na wadze, dostał teraz kopa więc liczę, że jutro wyjdziemy do domu. Tydzień pobytu w szpitalu to myślę że wystarczająco.
Co do wagi. Ja przybrałam 12 kg w ciąży. Na tą chwilę nie wiem ile ważę ale czuję się autentycznie wychudzona!!! Brzucha już prawie nie ma, ok, jak dotykam go w środku to prawie sięgam kręgosłupa ;) ale jest już mały. Karmię cały czas piersią i bardzo do tego zachęcam Was!! Walczcie o cycki!! Macica obkurcza się szybciej, waga leci w ekspresowym tempie, dzidziuś zdrowy, mama zadowolona. :)
I tak w ogóle jeszcze historia z porodowki i co wczoraj mnie spotkało. Małego mi wzięli na lampy przez tą zoltaczke. Dostawałam go tylko na karmienie. Mówili mi ze będą mi go przewozić jak przyjdzie pora jedzenia. Nie dość, że ja tam musiałam sama chodzić i się upominać to miały te stare pipy miny, że w ogóle chce swoje dziecko zobaczyć. Oczywiście dokarmiany był glukoza o czym nie wiedziałam. Zaczęłam na nie ryczec, że to jest chore, że mają dwójkę dzieci z zoltaczką, a nikt nie pilnuje nawet czy nie ściągają czasem sobie okularów z oczu.. Zrobiłam aferę na pół szpitala to nagle znalazło się rozwiązanie żeby mały był ze mną cały czas. Otóż jest coś takiego jak lampa nabrzuszna w formie takiego pasa, owija się dzieciaka i świeci z każdej strony. Mam małego u siebie, karmie kiedy chce, nagle wszyscy mili, uprzejmi. Niestety tak jest, że póki gęby się nie otworzy się to oni z tymi dziećmi robią co chcą. Ja z porodowki i mojej położnej jestem mega zadowolona, zapłaciłabym jej miliony za ten poród gdybym mogła. Ale opieka noworodkowa... Dramat!!
 
Wróciłam ze szpitala z ktg. Jak mnie podlaczyli o 11;14 to dołączyli i 12:50 ;o aż mnie cały tyłek bolał od tego leżenia. Moje skurcze odczuwam jako lekkie twardnienie brzucha czasem mylące z intensywnym wykonaniem pupy malucha. Ktg pokazywalo moje skurcze na ok 13% raz było max 22% więc szału nie ma. Kolejne ktg mam w piątek. Spotkałam koleżankę na patologii 20 tydzien ciazy bliźniaczej i 4 cm rozwarcia,pewnie polezy do końca w szpitalu.Szkoda dziewczyny.
Ja też dużo czytam co mogę jeść podczas karmienia piersią bo jak było z córką już średnio pamiętam ale mam zdjęcie jak się zajadam sałatka grecka a ponoc feta zła,cebula zla itp. Ogółem zglupialam od tych artykułów i chyba zacznę od marchewki z kurczakiem i kanapki z szynką a później będę przechodziła stopniowo w twarogi,owoce i warzywa. Będę starała się jeść lekko żeby zgubić parę kg i żeby synek nie miał kolek . Z maja nie mieliśmy żadnych problemów, w rodzinie raczej nie ma alergików ale synek może być wyjątkiem.
 
reklama
Martusiamiska- ja nie mam żadnych problemów z nadciśnieniem i w poniedzialek gin powiedział żebym odstawila juz magnez (bralam 3x2tab) a na wizycie miałam tydzien 36+1.

Klaudia Ty masz kobieto przeżycia, dobrze że się odezwalas i w końcu te baby się zabrały do pracy... Jednak okazuje się że można wszystko rozwiązać...
Fajnie że jest szansa na Wasze wyjście ze szpitala;)
Normalnie zakochałam się w Twoim synku;)
 
Do góry