reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

ja też mam lux med - z męża firmy ale nie szczepiłam tam dzieci tylko w państwowej przychodni - i tak szczepienia płatne sa płatne wszędzie :-) A po przeprowadzce na wieś mam z lux medem tylko kłopot - brak placówek współpracujących, ciągle branie faktur za wizyty i czekanie na ich zwrot. zawracanie d... Obliczyłam, ze nie opłaca sie dopłacać za rodzinny pakiet i rezygnuję z niego po porodzie.
olo-to też zależy czy masz daleko placówkę medicoveru, czy tam trafisz na pediatrę który Ci będzie odpowiadał i mu zaufasz ( ja mam z Wrocławia doświadczenie że w medico i Lux med sa lekarze " z przypadku" nie sa to specjalisci najwyższych lotów - jedną cudowną mam tam pediatrę w lux ale wizyty trzeba umawiać z wyprzedzeniem 4 tygodni - pomyśl jak to się ma do chorowania dzieci....
marta:-) ale jak boli w nocy? Może przygniatasz wielkoludkę już i tak się dzieje?
Placówki mam względnie blisko, ale przychodnię NFZ naprzeciwko domu. Tylko niestety i położna i lekarze pediatrzy są w niej mocno przeciętni, ale koleżanka poleciła przychodnię też względnie niedaleko z dobrymi lekarzami i pewnie się wokół niej zakręcę. A z terminami do dobrych lekarzy niestety tak jest. Co w przypadku leczenia dziecka jest słabe, bo jednak dobrze by było, żeby prowadził je jeden lekarz, a nie za każdym razem inny, bo akurat jest dostępny. Ja miałam w Lux Medzie fajnego ginekologa, ale na wizyty z 3miesięcznym wyprzedzeniem się musiałam zapisywać :D
 
reklama
Lala, z tą biegunką i wymiotami to lepiej uważaj- na tym etapie organizm może się już powoli oczyszczać i przygotowywać do porodu ;)
Karlik- Częstochowa moja rodzinna, teraz mieszkam w okolicach Wawy.
U mnie niestety GBS dodatni, trzeba będzie przyjąć antybiotyk na klatę na IP (no chyba, że nie zdążą podać ;) )
Dzisiaj pojechałam do Makro na zakupy i potem całe popołudnie spałam, już nie mam siły.
Ta waga małej, hmmm, gin twierdzi, że za te 4-5 tygodni powinna ważyć koło 3,5 kg. Z tą wagą plus/minus 0,5 kg to jest jakieś nieporozumienie... Wyczytałam ostatnio, że w 35-38 tygodniach dziecko przybiera około 200gram na tydzień, a w ostatnich dwóch już niewiele. Ale ile w tym prawdy? Nie będę się zamartwiać na zapas.
Olo, fajnie że tak szybko te meble udało się załatwić. A ogólnie zadowolona jesteś z wykonania i usług pana gawędziarza? Pokaż zdjęcia kuchni- właśnie jestem na etapie projektowania i poszukiwania stolarza.
Klaudia- nadal nic nie wiadomo? Smutne Święta czekają Ciebie i rodzinę ojca Nikosia...
 
Lala, z tą biegunką i wymiotami to lepiej uważaj- na tym etapie organizm może się już powoli oczyszczać i przygotowywać do porodu ;)
Karlik- Częstochowa moja rodzinna, teraz mieszkam w okolicach Wawy.
U mnie niestety GBS dodatni, trzeba będzie przyjąć antybiotyk na klatę na IP (no chyba, że nie zdążą podać ;) )
Dzisiaj pojechałam do Makro na zakupy i potem całe popołudnie spałam, już nie mam siły.
Ta waga małej, hmmm, gin twierdzi, że za te 4-5 tygodni powinna ważyć koło 3,5 kg. Z tą wagą plus/minus 0,5 kg to jest jakieś nieporozumienie... Wyczytałam ostatnio, że w 35-38 tygodniach dziecko przybiera około 200gram na tydzień, a w ostatnich dwóch już niewiele. Ale ile w tym prawdy? Nie będę się zamartwiać na zapas.
Olo, fajnie że tak szybko te meble udało się załatwić. A ogólnie zadowolona jesteś z wykonania i usług pana gawędziarza? Pokaż zdjęcia kuchni- właśnie jestem na etapie projektowania i poszukiwania stolarza.
Klaudia- nadal nic nie wiadomo? Smutne Święta czekają Ciebie i rodzinę ojca Nikosia...
Zadowoleni jestesmy z niego, bo przyjezdza, mierzy, doradza, podpowiada i robi dobra robote. Kuchnia malutka i zagracona.
1492104850-aaaaaa.jpeg
1492105367-aaaaaa.jpeg


Po lewej stronie sa jeszcze male szafki na podlodze + wiszace

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lala, z tą biegunką i wymiotami to lepiej uważaj- na tym etapie organizm może się już powoli oczyszczać i przygotowywać do porodu ;)
Karlik- Częstochowa moja rodzinna, teraz mieszkam w okolicach Wawy.
U mnie niestety GBS dodatni, trzeba będzie przyjąć antybiotyk na klatę na IP (no chyba, że nie zdążą podać ;) )
Dzisiaj pojechałam do Makro na zakupy i potem całe popołudnie spałam, już nie mam siły.
Ta waga małej, hmmm, gin twierdzi, że za te 4-5 tygodni powinna ważyć koło 3,5 kg. Z tą wagą plus/minus 0,5 kg to jest jakieś nieporozumienie... Wyczytałam ostatnio, że w 35-38 tygodniach dziecko przybiera około 200gram na tydzień, a w ostatnich dwóch już niewiele. Ale ile w tym prawdy? Nie będę się zamartwiać na zapas.
Olo, fajnie że tak szybko te meble udało się załatwić. A ogólnie zadowolona jesteś z wykonania i usług pana gawędziarza? Pokaż zdjęcia kuchni- właśnie jestem na etapie projektowania i poszukiwania stolarza.
Klaudia- nadal nic nie wiadomo? Smutne Święta czekają Ciebie i rodzinę ojca Nikosia...
Nic... Ja już mam przesyt złych informacji albo ich brak co też w takim przypadku nie wróży nic dobrego.. :( mam tego już dość, dodatkowo lęk przed porodem. Dramat.
Co do wagi to już poprzednio pisałam, pytałam się jak to jest położnej i gin. Ja też myślałam że na koniec mało przybierają bo mało miejsca itd. Ale jednak każde dziecko rośnie swoim trybem i jeżeli łożysko jest wydolne to może przybierać więcej niż 200 - 300 gr tygodniowo. Pytałam bo mój tydzień temu 3400 ważył...
 
Klaudia, to też Ci się gigancik szykuje :)
Moja kuzynka urodziła chłopca 5 kg... A mały ma po kim być taki wielki, Stworca dziecka też ważył prawie 4,6 czy 4,8 przy porodzie, sam ma prawie 190 cm wzrostu. Także sama nie wiem jak lepiej by było czy rodzic teraz jak jeszcze nie jest aż taki wielki czy później... Czekają na lepsze czasy..
 
szybkie pytanie.:
Jak jest z wymazem na GBS przy wkładaniu luteiny?
Ja własnie sobie zaaplikowałam i zastanawiam się czy lekarka jutro nie chciała mi wziąć wymazu....
Choć to dopiero 33 tygodni.....
 
reklama
Ach jej,myślałam, że może coś podpowiesz
Wiem tylko, że w Medi jest ten "pakiet maluszka" w którym są wszystkie obowiązkowe szczepienia i jakieś zniżki na te dodatkowe. Preferują też raczej szczepionki skojarzone niż pojedyncze. Poza tym to nie mam pojęcia jak to się cenowo układa. Jakościowo - jak się trafi. Ginekologa na prowadzenie ciąży poleciła mi koleżanka z pracy i jestem zadowolona (dr Pietraszek). Wcześniej jak chodziłam do Medi z różnymi przypadłościami to nie powiem, żebym miała dobre zdanie na temat ich opieki medycznej.

A propo kuchni - Twoja lodówka wygląda zupełnie jak moja :D

@Karlik - znam te przepychanki. Miałam podobnie z ubezpieczeniem Allianz i też się poddałam w którymś momencie. Szkoda mi było czasu i nerwów na tę całą papierologię.

@Klaudia_i_nikodem - nie martw się, z położną na pewno dacie radę! Najważniejsze, żeby z młodym było wszystko ok i żeby poród się udał. Wierzę, że tata się odnajdzie za jakiś czas. Przecież ludzie tak nie znikają z dnia na dzień, bez śladu, bez powodu. Pojawi się w najmniej spodziewanym momencie. A Ty teraz myśl o swoim i Nikosia zdrówku.
 
Do góry