reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Cześć Gabiś, witaj wśród majówek!

Ja tak jak ty jestem po dwóch utraconych dzieciątkach i wiem co przeżywałaś/przeżywasz. Na szczęście jesteśmy już na finiszu i już tylko chwile dzielą nas od zobaczenia naszych maluszków. Wygrałyśmy tę walkę!
Z twojej stopki widzę problemy z insuliną i APS, jak u mnie. Ale Clexane działa cuda więc możemy być już spokojne :)

Masz już wyprawkę, czy dopiero się za nią zabierasz - tak jak ja?
 
reklama
Aktualizując kolejkę porodową:
Klaudia_i_nikodem nadal prowadzą :) : 1.05
myszkax33: 3.05
Martussa82: 5.05
marta:-): 5.05
mamaAWR: 9.05
Koniczyna05: 14.05
MajaMaj: 15.05
Gabiś: 16.05
Olo32: 20.05
asia333podlasie: 23.05
waraai: 29.05
karlik, z braku określonych bliższych preferencji nadal zakolejkowana na 30.05 :)

Mam nadzieję, że nie pomyliłam żadnej :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć Gabiś, witaj wśród majówek!

Ja tak jak ty jestem po dwóch utraconych dzieciątkach i wiem co przeżywałaś/przeżywasz. Na szczęście jesteśmy już na finiszu i już tylko chwile dzielą nas od zobaczenia naszych maluszków. Wygrałyśmy tę walkę!
Z twojej stopki widzę problemy z insuliną i APS, jak u mnie. Ale Clexane działa cuda więc możemy być już spokojne :)

Masz już wyprawkę, czy dopiero się za nią zabierasz - tak jak ja?

W czasie ciąży (około 4 m-ca) przyszły wyniki badań genetycznych w kierunku trombofilii i niestety mam mutację V Leiden czyli trombofilę wrodzoną i od początku tak myslałam, bo wszystko na to wskazywało. Zespół antyfosfolipidowy wykluczony. Brałam też steryd na początku.

Od kilku dni mam sny, ze rodzę i przyznam się szczerze, że dopiero w tym tygodniu dostałam stracha i pozamawiałam pościel, rożek, pieluchy tetrowe...do tej pory bałam sie zapeszyć i oprócz odświeżenia niektórych (dużą część wywaliłam) ciuszków po starszej córce nic nie miałam....
 
@Gabiś - masz Ty kobieto wiele zmartwień, ale na szczęście medycyna już dzisiaj sobie radzi z wieloma trudnymi sprawami. Doskonałym przykładem jest Twoja 7-letani córcia. Także nie martw się i zbieraj wyprawkę.

Ja dopiero wczoraj zamówiłam komodę a dzisiaj jedziemy z mężem fotelik przymierzyć do samochodu i być może już kupić.
 
Karlik - aż tak ci spieszno do rozpakowania? ja bym chętnie jeszcze ponosiła z miesiąc dlużej. Przeraża mnie ten moment jak zostaniemy z mężem i małym sami w domu. Nie wiem jak to będzie...
A na przyspieszenie porodu podobno dobrze wpływa 3xS (spacer, schody i seks... to może seks na schodach po spacerze? :) ).
Super to 3xS - podoba mi się Twoja wersja. Ja wolę już mieć dzidziula niż się tarabanić z brzuchem. Najdłużej byłam w ciąży 38 tyg i 3 dni. Nie chcę pobic tego rekordu :-) Oczywiście nie chcę też za wcześnie bo ja mam jeszcze dużo czasu ale nie przeraża dziecko. bardziej chce już wiedzieć że jest cały, zdrowy i bezpieczny - tak namacalnie go ocenić :-) Ale jak widać jestem ostatnia w kolejce :-( I to marudzenie córeczek ... ileeee jeeeszczeeeee :-)
Martussa - twoje 3S też mi sie podoba.
klaudia i nikodem- super wieści!! A jak po przeprowadzce? Juz wszystko wyjęte z kartonów? Ty i Twój synek już gotowi do rodzenia. Zazdroszczę!
Olo - o nieee!! Długo wisiały i tak nagle bach? Mam nadzieje, że stolarz się nie wymiga " za dużym obciążeniem"...
Gabiś - cześć, widzę że już jedną pociechę masz, to najważniejsze. A teraz za chwilkę druga. Świetnie :-) Ja tez mam dwa poronienia za sobą ale mam dwie super córy, teraz będzie syn i o tamtym zapominam i nie myślę!

Dzień Dobry - u mnie od rana śnieg - dzieci mojej siostry zrobiły na podwórku bałwana!! Ja dziś po pachy roboty w pracy mam a tu goście... wywaliłam ich w góry :-)

A mój wózek się do auta nie zmieścił :-( Podobno jest jak szafa :-( muszę po gondolę ze spacerówką wezwać kuriera bo są w pudle ale dół-stelaż jest osobno a koła jak do traktora :-)
 
@Gabiś - masz Ty kobieto wiele zmartwień, ale na szczęście medycyna już dzisiaj sobie radzi z wieloma trudnymi sprawami. Doskonałym przykładem jest Twoja 7-letani córcia. Także nie martw się i zbieraj wyprawkę.

Ja dopiero wczoraj zamówiłam komodę a dzisiaj jedziemy z mężem fotelik przymierzyć do samochodu i być może już kupić.

Medycyna radzi sobie średnio, a lekarze nie radzą sobie w ogóle - po dwóch poronieniach miałam dość słów typu "to się zdarza", nie dla mnie - dlatego robiłam badania sama, dużo czytałam, szukałam i znalazłam. Potem strachy typu duża przezierność, test z krwi pappa wszystko wykluczył, potem toxo, awidność pokazała stare zakażenie, potem nadciśnienie i tak w kółko, ale teraz już musi być dobrze.

Generalnie trochę się gubię jeszcze co z kosmetyków będzie mi i maluszkowi potrzebne (nie wspomne już o tym, że tyle teraz jest firm i rodzajów, że głupia jestem co mam wybrac), co mam spakować do szpitala...7 lat temu miałam CC teraz gin chce bym rodziła SN, a ja mam stracha :-)
 
Medycyna sobie radzi, tylko właśnie lekarze nie do końca, nie wszyscy. Trzeba trafić na dobrego. Ale dobrze, że wzięłaś sprawy w swoje ręce i sama robiłaś badania. Czasem mam wrażenie, że jak idę do lekarza to wiem więcej od niego na temat moich "schorzeń" i sposobów leczenia.

Chodziłaś teraz do szkoły rodzenia? Mnie sporo dała, zwłaszcza jeśli chodzi o oswojenie się z porodem SN. Jestem pewna, że będzie dobrze - u Ciebie i u mnie (i u pozostałych dziewczyn) damy radę!
 
reklama
Dzień dobry :)
Lefkowa dziękuję za miłe słowa :)
Karlik suknia zamówiona krawcowa będzie szyla przed samym ślubem, poszła mi na rękę żebym miała czas na dojście do siebie :) tez bym chciała urodzić do 15:)
MamaAWR tak chrzciny będą podczas jednej ceremonii na ślubie. Za jednym zamachem dwie imprezy :)
MajaMaj literki zamawiałam na allegro poszukam to wstawię link :)
Martussa82 ślicznie wyglądasz.
Klaudia widzę, że jesteś zadowolona i tak trzymaj :) dobrze, że masz swoją położna.
Olo32 współczuję ale tak jak piszą dziewczyny lepiej teraz niż później przy maluszku a najważniejsze że nic nikomu się nie stało.
 
Do góry