reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Szumisia ja też mam ale to w przepływie emocji zakupiony
Wiem, że niektórzy rodzice kupowali i nie potrzebowali go wcale. :) zobaczymy.
Magnezu na dobrą sprawę nie da się przedawkować, ja biorę magneB6 2x3 szt dziennie. W szpitalu to mi tyle tego w kroplówce dali, że miałam głowę z kamienia. [emoji14] ale spało się dobrze. :)
Co do zdjęć 3d/4d u mnie dwie poprzednie wizyty nie było widać nic, teraz w końcu kawałek buźki, lekko wcisnięty w łożysko ale łza się zakreciła w oku na wizycie jak to oglądałam. :)
Słuchajcie kilka rad ze szkoły rodzenia, myślę przydatnych dla mam, którym zależy na karmieniu naturalnym. Temat zakupu butelek. Ja mam zakupionych sporo, Tommy Tippe, Avent, Dr Browns, Lovi. Połowa w gratisie( całe szczęście). Położna robiła test - wlała wody do butelki,.odwróciła do góry dnem i patrzymy czy kapie woda bez żadnego ruchu smoczka. Zrobiłam ten sam test w domu. Tylko Avent sprawdził się i ewentualnie Tommy Tippe. Reszta leci samo ciurkiem. Dlaczego to jest ważne? Bo jak dziecko dostanie "prosta" butelkę, nie będzie musiało nawet ssać, pokarm sam będzie leciał. Cycek w efekcie pójdzie w odstawke. Ma to jeszcze konsekwencje zaburzenia ruchu ssania i dziecko może mieć problem typu seplenienie. Najlepsza butelka jest z Medeli, zmusza dziecko do ssania, smoczek najbardziej zbliżony anatomiczne do cycka. :)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny wkurza mnie dzisiaj wszystko, dusi w lewym boku i serducho wali.... Takie ataki 15minutowe. Wydaje mi się że po nocy, spałam na lewym boku na stercie poduszek powyginana i się zdenerwowalam i serducho wali. A nerwica nie jest mi obca... Miałam jakiś czas spokój z napadami lęku- raz na jakiś czas przypominają o sobie [emoji51]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny za rady co do szumisia :) Muszę jeszcze przemyśleć jego zakup ;)
Co do butelek to ja stawiam na Avent i planuję też zakup ich laktatora z nadzieją, że ręczny da radę ;) Smoczki też raczej z tej firmy albo z lovi, tylko są wersje 0-3 miesiące lub 0-6 miesięcy, czy orientujecie się jak to wygląda w praktyce? Które lepsze?
 
Ostatnia edycja:
Mleczko ma troche inna konsystencje niż woda i tak nie wycieka,ja używałam lovi przy najstarszym i nie miał problemów,ale u mnie ciśnienie z piersi go az zakrztusiła,miałam naprawde spory problem,bo nie mógł spokojnie pic,nawet odciąganie przed niewiele dawało,pózniej córeczka to nie chciała butelki a juz było ponad 6 miesięcy jak karmiłam i chciałam juz powoli odstawiać i musiałam nakładki jak miała smoczka NUK i tylko takie butelki Piła a trzecie dziecko piło z aventa..dr Brown używała szwagierka,ale u niej były mocne kołki i była zadowolona,tylko ze sa droższe wiec moze warto spróbować opcji pasujących do laktatorów...medeli nie probowalam ale tez słyszałam ze sa bardzo dobre...
 
A laktator miałam wlasnie ręczny avent i spokojnie sie udawało ściągnąć choc miałam zakwasy w dłoniach od pompowania zanim nauczyłam sie ze płynne ruchy sa lepsze...;-) ;)
 
Dziewczyny wkurza mnie dzisiaj wszystko, dusi w lewym boku i serducho wali.... Takie ataki 15minutowe. Wydaje mi się że po nocy, spałam na lewym boku na stercie poduszek powyginana i się zdenerwowalam i serducho wali. A nerwica nie jest mi obca... Miałam jakiś czas spokój z napadami lęku- raz na jakiś czas przypominają o sobie [emoji51]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Napady lęku... Ja dostałam hydroksyzyne w szpitalu. Można doraźnie na tym etapie ciąży albo relanium. Oczywiście po konsultacji ginekologa i psychiatry.
Na spanie dostałam lunapret, niby naturalne bo Waleriana i Szyszki chmielu, ale podobno daje rade. Dzisiaj testuje. Dała mi to moja ginekolog, bezpieczne na tym etapie.
 
Dzięki dziewczyny za rady co do szumisia :) Muszę jeszcze przemyśleć jego zakup ;)
Co do butelek to ja stawiam na Avent i planuję też zakup ich laktatora z nadzieją, że ręczny da radę ;) Smoczki też raczej z tej firmy albo z lovi, tylko są wersje 0-3 miesiące lub 0-6 miesięcy, czy orientujecie się jak to wygląda w praktyce? Które lepsze?
Smoczki mam Avent, lovi, Mam. Myślę, że ważniejsza jest kwestia doboru butli. Smoczki z aventa wydawaja się całkiem niezłe, lovi też fajne :)
 
Mleczko ma troche inna konsystencje niż woda i tak nie wycieka,ja używałam lovi przy najstarszym i nie miał problemów,ale u mnie ciśnienie z piersi go az zakrztusiła,miałam naprawde spory problem,bo nie mógł spokojnie pic,nawet odciąganie przed niewiele dawało,pózniej córeczka to nie chciała butelki a juz było ponad 6 miesięcy jak karmiłam i chciałam juz powoli odstawiać i musiałam nakładki jak miała smoczka NUK i tylko takie butelki Piła a trzecie dziecko piło z aventa..dr Brown używała szwagierka,ale u niej były mocne kołki i była zadowolona,tylko ze sa droższe wiec moze warto spróbować opcji pasujących do laktatorów...medeli nie probowalam ale tez słyszałam ze sa bardzo dobre...
Medela jest też najdroższa. Ok, wiem, że mleko jest bardziej gęste ale jednak to obrazuje jaki jest przepływ smoczka tak czy siak. Dr browns nie jest droższy od aventa. :) na kolki podobno się sprawdza, to potwierdzam :)
 
Hej. :)

U mnie nadal średnio, ale przynajmniej już nie bolą mnie plecy.
Brzuch raczej w żadnej z pozycji nie chce się zrelaksować i funkcjonuję ze skalną piłką.
Nie brałam wcześniej magnezu, w związku z czym powzięłam eskapadę w kierunku apteki po takowy i zobaczymy.
Spacer mnie maksymalnie wyczerpał. Na pierwszym półpiętrze mogłabym zostać do końca świata, bo wejście wyżej opierało się już tylko o siłę woli. ;)

Tak czy inaczej - zobaczę jutro.
Albo podjadę na IP i może tam mi coś zaordynują rozkurczowego, albo poczekam do poniedziałku i wcisnę się jakoś poza kolejką do mojej gin.

Szczerze mówiąc to i tak wolę zostać w łóżku niż obijać się na szpitalnych ławkach w poczekalni. ;]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Napady lęku... Ja dostałam hydroksyzyne w szpitalu. Można doraźnie na tym etapie ciąży albo relanium. Oczywiście po konsultacji ginekologa i psychiatry.
Na spanie dostałam lunapret, niby naturalne bo Waleriana i Szyszki chmielu, ale podobno daje rade. Dzisiaj testuje. Dała mi to moja ginekolog, bezpieczne na tym etapie.
Dzięki Klaudia [emoji16] Hydroksyze mam w domu i jak mnie już mocno męczy to wezmę, ale chyba powinnam brać jak czuję że się zaczyna bo po co się męczyć...
Ja mam butelki lovi,u syna się sprawdziły więc nie będę zmieniać.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry