reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dzięki Klaudia [emoji16] Hydroksyze mam w domu i jak mnie już mocno męczy to wezmę, ale chyba powinnam brać jak czuję że się zaczyna bo po co się męczyć...
Ja mam butelki lovi,u syna się sprawdziły więc nie będę zmieniać.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Czasami lepiej wziąć i leżeć spokojnie niż przez stres męczyć siebie i dziecko, na tle nerwowym można też wywołać skurcze. ;)
 
reklama
Miłej soboty Kobietki :)
u nas tez słonecznie...Młody już na rolkach...jakbym wczoraj wykrakała już dziś pierwszy dzwonek był po 9 czy wyjdzie Staś na dwór....a ja zabieram się za ogarnięcie chaty...
 
Hej MAJÓWECZKI
, juz od dluzszego czasu moj chlopak probuje mnie namowic na aqua park.. jednak ja stanowczo odmawiam od paru miesiecy.⏳ Obawiam sie infekcji i nie wiem czy ryzykowac. Chodzilyscie juz na basen?
 
Hej dziewczeta! Ja dopiero wstalam. Zmogl mnie sen, ze hej.
Jesli chodzi o basen, to moja gin mowila, zeby na czas bycia w wodzie uzywac tamponu namarowanego bodajze clotrimazolem i wyjecie go od razu po wyjsciu z wody. Ma to zapobiec infekcji. Ale nie probowalam ;)

U nas pochmurno. Nie bedzie spacerow dzis. Sprobuje troche na pilce pocwiczyc.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klaudia_i_nikodem- dzięki za porady ze szkoły r. przynoś jakieś info najczęściej :-) Nam w szpitalu mówili że relanium jest teraz zakazane w ciąży.
DaWo- tylko spokój cię uratuje, spacerek i herbatka z melisy :-) ja nie mogę spac na lewym boku. Mały mi spada wtedy tak na bok że wciaka coś w pachwinę i budze się z bólem nieziemskim i od razu twardnieje mi brzuch. Wcale się zaleceniem że na lewym najlepiej a na plecach to absolutnie nie przejmuję. ( przynajmniej ograniczam możliwość powstania asymetrii u dziecka ;-))
Marta&Hania - ja miałam smoczki Avent 0-3 ( i to na pewno dłużej niż 3 miesiące). Dla mnie liczyło sie żeby były jak najbardziej przezroczysty/niewidoczny bo nie lubię dzieci ze smoczkami :-) Starsza nigdy nie zassała, młodsza już w szpitalu dostała od położnych bo wisiała na piersi ponad 11 godzin non stop.
Lola1009- ja byłam w ciąży kilka razy ale infekcje też miałam (chyba niezależnie od basenu)...Najlepszym sposobem na uniknięcie bakterii/grzybów basenowych jest zaaplikowanie sobie tamponu przed wejściem do basenu!

Mój mąż dzisiaj mówi że takie siedzenie w domu jest zabójcą mojego temperamentu. No wiem, wszyscy to mówią - ja jestem kobieta torpeda, mimo etatu +umowy zlecenie potrafię robić kurs ( choćby kroju i szycia) żeby być w ruchu, obowiązkowo treningi, do tego dzieci z ich zajęciami, dom itd. a teraz...
Czepiam się dzieci, krzyczę na nie podobno... kurka wodna muszę się ogaranąć bo to jeszcze 2 miesiące....
Dobrze że chociaż nie leżę już non stop - zobaczymy co na to moja szyjka....
 
Witam się :) Ile miałam czytania :D ooooo :)
A więc ja byłam u kardiologa (z moją tachykardią najprawdopodobniej jest ona na tle nerwowym) i lekarz stwierdził zero przeciwskazń do porodu SN :D i wyniki EKG dobre, serducho zdrowiutkie. Po prostu nieraz szybciej bije ale leków nie mam brać bo to nie zagraża ani mojemu życiu ani dziecka.

A od wczoraj skurcze od wieczora jakieś w dole brzucha - jak przed miesiączką, dzwoniłam do położnej (tej co będę miała przy porodzie, mogę już zawsze do niej dzwonić) kazała wziaźć nospę i ciepłą kąpiel no jakoś zasnęłam. Dzisiaj znów od rana ból brzucha znów nospa i znów przeszlo. Położna powiedziała, że jak nie przejdzie po nospie to wtedy jechać na IP ale przeszło więc nie pojechalam. Myślę, że będe musiala w pon odwiedzić mojego ginekologa chociaż planowana wizyta dopiero 20 a więc przesunę ją o tydzień wcześniej....

Klaudia śliczniutka Twoja kluseczka :)
Co do butelek to najczęściej jednak mamy wybierają ten Avent i ja też sie skuszę bez wymyślania.
Karlik to chyba hormony buzują nam nadal bo ja wczoraj dzień płaczliwy nie wiadomo dlaczego... a już dzisiaj jest ok. Ale widzę, że też w domu nie mogę za dużo siedzieć bo za dużo myślę i się nakrecam niepotrzebnie jakos negatywnie chwilami....
 
@milkaklaudia same dobre wiadomości. Przybijam piątkę naturalnoporodową ;)
Mimo tego, że nie ma przeciwwskazań, ja biorę pod uwagę, że poród może się i tak zakończyć przez cc, bo jednak różnie bywa. A chyba warto nastawić się na obie opcje. Koleżanka była w słabym stanie psychicznym po cesarce i miała wrażenie, że się nie sprawdziła jako kobieta. Wiem, że wszystko zależy od podejścia, ale dzielę się tą historią tak na wszelki wypadek :)

Ja wczoraj też miałam jakieś skurcze czy twardnienia brzucha. Po raz pierwszy chyba aż tak wyraźne, więc nospa była grana i spanko. Przespałam 10h :|
 
Klaudia_i_nikodem- dzięki za porady ze szkoły r. przynoś jakieś info najczęściej :-) Nam w szpitalu mówili że relanium jest teraz zakazane w ciąży.
DaWo- tylko spokój cię uratuje, spacerek i herbatka z melisy :-) ja nie mogę spac na lewym boku. Mały mi spada wtedy tak na bok że wciaka coś w pachwinę i budze się z bólem nieziemskim i od razu twardnieje mi brzuch. Wcale się zaleceniem że na lewym najlepiej a na plecach to absolutnie nie przejmuję. ( przynajmniej ograniczam możliwość powstania asymetrii u dziecka ;-))
Marta&Hania - ja miałam smoczki Avent 0-3 ( i to na pewno dłużej niż 3 miesiące). Dla mnie liczyło sie żeby były jak najbardziej przezroczysty/niewidoczny bo nie lubię dzieci ze smoczkami :-) Starsza nigdy nie zassała, młodsza już w szpitalu dostała od położnych bo wisiała na piersi ponad 11 godzin non stop.
Lola1009- ja byłam w ciąży kilka razy ale infekcje też miałam (chyba niezależnie od basenu)...Najlepszym sposobem na uniknięcie bakterii/grzybów basenowych jest zaaplikowanie sobie tamponu przed wejściem do basenu!

Mój mąż dzisiaj mówi że takie siedzenie w domu jest zabójcą mojego temperamentu. No wiem, wszyscy to mówią - ja jestem kobieta torpeda, mimo etatu +umowy zlecenie potrafię robić kurs ( choćby kroju i szycia) żeby być w ruchu, obowiązkowo treningi, do tego dzieci z ich zajęciami, dom itd. a teraz...
Czepiam się dzieci, krzyczę na nie podobno... kurka wodna muszę się ogaranąć bo to jeszcze 2 miesiące....
Dobrze że chociaż nie leżę już non stop - zobaczymy co na to moja szyjka....
Melisa to jest dobra dla kobiet takich jak Ty. Stany lękowe czy nerwica to nie jest coś jak burza hormonalna kobiety w ciąży. A relanium z tego co wiem to podaje się nawet zdrowym psychicznie kobietom na skurcze w szpitalu.

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@milkaklaudia same dobre wiadomości. Przybijam piątkę naturalnoporodową ;)
Mimo tego, że nie ma przeciwwskazań, ja biorę pod uwagę, że poród może się i tak zakończyć przez cc, bo jednak różnie bywa. A chyba warto nastawić się na obie opcje. Koleżanka była w słabym stanie psychicznym po cesarce i miała wrażenie, że się nie sprawdziła jako kobieta. Wiem, że wszystko zależy od podejścia, ale dzielę się tą historią tak na wszelki wypadek :)

Ja wczoraj też miałam jakieś skurcze czy twardnienia brzucha. Po raz pierwszy chyba aż tak wyraźne, więc nospa była grana i spanko. Przespałam 10h :|

Ja wczoraj też pierwszy raz miałam skurcze. Chyba nasze macice się przygotowują :) ale jeszcze czas na bóle .... :)
 
Do góry