reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Pewnie w dużej mierze to od dziecka zależy bo ja od pierwszego dnia piłam Inke z mlekiem a pierwszym posiłkiem po szpitalu był kotlet ;) Stanisławka nic nie uczulało ale wiadomo kapusty, grzyby mocno pieczone, fast foody odpadają ale np. czekoladkę jadłam i od razu piłam herbatę koperkową na usprawiedliwienie wyrzutów sumienia :D ale co było najlepsze w szpitalu pamiętam na śniadanie jednego dnia były parówki i pomidory, a zimą rodziłam więc doświadczone mamy powiedziały aby nie jeść...bo po co ryzykować i wiadomo że pryskane...
A powiedzcie proszę co z podejściem "dieta matki karmiącej nie istnieje" i tym, że można jeść wszystko, tylko uważać na silne alergeny?

Link do: Dieta mamy karmiącej piersią jedz co chcesz – obalamy mity
 
reklama
My braliśmy wanienke do pokoju,stawialismy na łóżku później ja wyciagalam córkę na ręcznik i ubieralam a mąż wylewal wodę z wanienki ;) a pochwalę go,ze jako pierwszy wykapal nasza Majusie w domu bo była taka malutka,że ja z mamą się balyśmy ;)
Właśnie aplikacja w telefonie mi pogratulowala rozpoczęcia 33 tygodnia ciazy,ale ten czas leci...gdyby jeszcze pogoda zaczęła dopisywać a tu 3'C i deszcz kropi. Miałam dziś iść na morfologie i mocz ale nie mogłam się obudzić o 7 rano,zostawiłam to na jutro ;)
 
Olo32 jak teraz pójdziesz się ubezpieczyć to nie jest powiedziane że dadzą ci za urodzenie bo jakiś okres karencji jest, pewnie dziecko 9miesiecy, tak samo gdybyś chciała zwiększyć składkę to też ileś wcześniej...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My braliśmy wanienke do pokoju,stawialismy na łóżku później ja wyciagalam córkę na ręcznik i ubieralam a mąż wylewal wodę z wanienki ;) a pochwalę go,ze jako pierwszy wykapal nasza Majusie w domu bo była taka malutka,że ja z mamą się balyśmy ;)
Właśnie aplikacja w telefonie mi pogratulowala rozpoczęcia 33 tygodnia ciazy,ale ten czas leci...gdyby jeszcze pogoda zaczęła dopisywać a tu 3'C i deszcz kropi. Miałam dziś iść na morfologie i mocz ale nie mogłam się obudzić o 7 rano,zostawiłam to na jutro ;)
Do łóżka też mamy marne dojście ;) Moglibyśmy stawiać wanienkę na stole, ale wydaje mi się, że wygodniej będzie wyżej, na stojaku właśnie.
Pogoda nie zachęca do spacerów. Ja dziś posiedzę w domu, wczoraj poszalałam, to dziś lenistwo ;)
My za półtora tygodnia jedziemy do Sopotu i zgodnie z prognozą ma być brzydko :/ A ja liczyłam na słonko i wiosnę. Ale i tak spacery plażą będą grane. Choćby sypał śnieg :)
 
Olo32 jak teraz pójdziesz się ubezpieczyć to nie jest powiedziane że dadzą ci za urodzenie bo jakiś okres karencji jest, pewnie dziecko 9miesiecy, tak samo gdybyś chciała zwiększyć składkę to też ileś wcześniej...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Wiem, wiem. Nie robimy tego, żeby dostać kasę za urodzenie, tylko żeby po prostu mieć ubezpieczenie dodatkowe :)
 
Myszka, my robiliśmy identycznie jak w bloku mieszkaliśmy na łóżku wanienka i mąż kąpał i muszę przyznać że kąpał dość długo...bo Staś się mieścił w jego jednej ręce i było to bezpieczniejsze niż moje dwie malutkie rączki ;) te 3 kilo Stasia przerażały na początek z kontaktem z wodą :) teraz jak mamy duzą łazienkę chciałam ze stelażem wanienkę ale plotki mnie doszły że mój tata się cieszy na wnuczkę i kupił wanienkę w Biedronce i nocnik....tak nocnik tez :D wiec coż....znów będzie w sypialni na łóżku...

Olo, moja Mała tez dziś imprezę w brzuszku robi...a jak się wkurza jak siedzę przed kompem to tylko kopniak pod żeberko :-) :) abym się wyprostowała bo jej miejsca za mało :)
 
Mi przy franku się udało 1000zł więcej dostać bo firma zmieniała ubezpieczyciela i nie było okresu karencji, dwie raty miałam większe i tyle więcej dostałam...
A tego Sopotu to zazdroszczę ale od nas (Rawicz) to 6-7godzin jazdy więc nie wyobrażam sobie tyle a aucie[emoji53] po godzinie plecy mnie bolą -masakra. Ostatnio się śmiałam do mojej ginekolog że za stara jestem na ciążę bo wszystko mi nie pasuje... Podziwiam taka panią -niedaleko mieszka- 12dzieci, to jest 11lat w ciąży- podziwiam i jeszcze ogarnąć to towarzystwo...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
DaWo, to ty niedaleko Poznania :-) my tydzień temu jechaliśmy nad morze to czułam ostatnie 50km jak koszmar i każda pozycja nawet zaproponowałam prowadzenie auta aby czas mijał inaczej, ale pogoda dopisała wiec ja nie żaluje wyjazdu..... za dwa trzy tygodnie znów mamy jechać wtedy będę już bardzooooo duza hihi ....chociaż przez zgagę schudłam i 64kg...

może się komuś przyda :):):
Link do: Ile kosztuje dziecko?
 
Ale ile kasy z 500 + dostaje za tyle dzieci hehe;) mój mąż ma 4 rodzeństwa,ja jestem jedynaczka. U nas stanęło na dwójce,fajne bo będzie i synek i córka więc wszystkie dzieci w domu ;) ja mieszkam od urodzenia nad morzem i nie wyobrazam sobie mieszkać gdzieś indziej. Od czerwca do września są tłumy ludzi ale pozostałe miesiące są pustki więc taki jesienny spacer przez pustą promenade to przyjemność.
 
reklama
Ale ile kasy z 500 + dostaje za tyle dzieci hehe;) mój mąż ma 4 rodzeństwa,ja jestem jedynaczka. U nas stanęło na dwójce,fajne bo będzie i synek i córka więc wszystkie dzieci w domu ;) ja mieszkam od urodzenia nad morzem i nie wyobrazam sobie mieszkać gdzieś indziej. Od czerwca do września są tłumy ludzi ale pozostałe miesiące są pustki więc taki jesienny spacer przez pustą promenade to przyjemność.
Zazdroszczę,ja mam rodzinę w Gdyni więc często jeździliśmy. Za pierwsze 500+ pojechali na wakacje [emoji16]i dobrze. Tam jest przedział wiekowy 30najstarsze i 3 najmłodsze, 6kwalifikuje się na 500

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry