reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

My z mężem i córka jak rozliczylismyy PIT to wyszło 1250 zl a w zeszłym roku jak pracowałam tylko 2 miesiące to sama dostałam zwrotu ok.400zl a mąż z córką 1600 zl.
Dziewczyny liczycie na jakieś pieniądze za urodzenie dziecka z ubezpieczenia z pracy? I ile płacicie składki?
 
reklama
60zł na miesiąc i ok 3000 tak dostałam za syna 7lat temu i mąż też 3000(KRUS) i z PZU co opłacałam 8lat dali mi 700 zł to miałam takie nerwy na nich że zaraz zrezygnowałam z ich usług [emoji36]bo 700zł to im na rok płaciłam. Teraz mąż ma jakieś dodatkowe ubezpieczenie jeszcze, pieniądze są ładne ale jak tak policzyć to to co teraz wypłaca to przez te 7lat im dałam....

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
60zł na miesiąc i ok 3000 tak dostałam za syna 7lat temu i mąż też 3000(KRUS) i z PZU co opłacałam 8lat dali mi 700 zł to miałam takie nerwy na nich że zaraz zrezygnowałam z ich usług [emoji36]bo 700zł to im na rok płaciłam. Teraz mąż ma jakieś dodatkowe ubezpieczenie jeszcze, pieniądze są ładne ale jak tak policzyć to to co teraz wypłaca to przez te 7lat im dałam....

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
A gdzie można znaleźć na stronie KRUSU wniosek? Kiedyś szukałam i nie znalazłam...
ja nie mam dodatkowego ubezpieczenia, nie kalkuluje się to w moim przypadku.
 
A gdzie można znaleźć na stronie KRUSU wniosek? Kiedyś szukałam i nie znalazłam...
ja nie mam dodatkowego ubezpieczenia, nie kalkuluje się to w moim przypadku.
Nie wiem,nie sprawdzałam nigdy. Mąż pojechał z aktem urodzenia i załatwiał osobiście. I też nie wiem jak to teraz wygląda, czy też są takie pieniądze, czy mniejsze... Okaże się w maju...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry! Melduje, że wczoraj zostałam wypuszczona do domu. W poniedziałek zapisy na KTG wskazujące na akcje skurczowa, kilka litrów magnezu i chyba odpuściło, wczoraj na zapisie bez skurczy. :) a wypuścili mnie bo szczerze nie mieli miejsc na salach, łóżka na korytarzu. ;) zależało mi na jeszcze jednym dniu bo chociaż byłby zwrot z ubezpieczenia, tak to niestety, tylko uraczyłam się gastonomią tejże placówki. [emoji3]

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się :)
Klaudia najważniejsze że skurcze ustaly i możesz już w domku być.
Olo32 super, że nie ma przeciwwskazań do porodu SN. :)
Co do pieluszek tetrowych to mam już zakupione i niestety tak jak piszecie ciężko żeby były mile i delikatne bo te co mi przyszły też nie są ale mam nadzieję że jak wypiore to troszkę będą lepsze.
Co do ubezpieczenia to mam dodatkowe z PZU - płaciłam 50 zł miesięcznie a dostanę 1500 (podnieśli od tego roku bo w tamtym koleżanka dostała jakoś 800). A więc nie jet źle.
 
Hej! u nas mój P. płaci ubezpieczenie w PZU i z niego dostaniemy coś około 1600 , ja kontynuuję ubezpieczenie w ing i dostanę marne 800 zł (jak rodziłam Marysię było 1600), ale zawsze lepsze to niż nic :D

Krus chyba wypłaca co miesiąc 1000 zł przez rok, to jest tak jak w przypadku osób bezrobotnych i studentek (tak słyszałam) , albo jest też chyba opcja 10.000 jednorazowo.
 
Ja w pracy mam składkę coś 60 zł i dostanę 1700 zł z racji urodzenia dziecka.

Dzień dobry, Moje Drogie, za oknem dwa stopnie na plusie i kropi deszcz, zalecam dzień w dresie i bez mejkapu ;)
W kwestii pieluszek kupiłam takie:
Link do: PIELUCHA TETROWA BAWEŁNIANA LUX PIELUCHY TETROWE
Link do: PIELUCHY TETROWE KOLOROWE PIELUCHA TETROWA PREMIUM
Link do: PIELUCHY FLANELOWE KOLOROWE PIELUCHA FLANELOWA PL
Białe tetrowe fajne gęste ale miękkie, te drukowane różnej gramatury - jedna czy dwie jak gaziki, reszta grubsza, flanelka bez uwag.
 
reklama
My z mężem nie opłacamy składek ze zwrotem za szpital.urodzenie/śmierć itd bo to sie z ekonomicznego punktu po prostu nie opłaca - chyba że składki płaci pracodawca :-)

mania - gdzie znajdę ten artykuł mamy ginekolog? Bardzo mnie interesuje...
martussa - dzięki za link do tetrowych !
Olo32- macie już kosz M. w domu? Masz możlwiość zmierzenia jak wysoko jest dno łózeczka od podlogi? Są chyba różne stelaże a ja się zastanawiam czy da się taki stelaż wykorzystać do np. wanienki....
 
Do góry