reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Laski jaki materac do łóżeczka planujecie kupić/ już kupiłyście?

Co sądzicie o tym:
Link do: VYSSA SOMNAT Materac do łóżka dla dziecka, biały - biały - IKEA

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja generalnie jestem z branży więc się wypowiem, że lepszy lateks niz gryka-kokos (tam sie legnie niewyobrazalna ilość roztoczy i robactwa dla których skład to idealna pozywka - oczywiście nie do zobaczenia gołym okiem) ale na lateks niektórzy maja uczulenie więc lepsza zimna pianka.
 
reklama
U mnie na szkole położna mówiła, że pianka kokos jest najlepsza. Ja kupiłam lateks kokos bo naczytalam się w internecie o zaletach materacy lateksowych. Chyba głównie w gryce legna się te dziadostwa...

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja już chyba upatrzyłam łóżeczko i materac chyba właśnie z pianką lateksową kupię. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam ;)

@Karlik jesteś z branży to może napisz coś więcej, bo myślę, że wszystkim dziewczynom jakieś informacje się przydadzą :D
 
Aaa ok. Zwracam honor :) ja jak kupowałam to właśnie albo pianka albo lateks, nie widziałam takich. :)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
;) ja się właśnie do tego łóżeczka przymierzam. Na początku będzie miało funkcję przewijakową ii przechowalniową. Położymy na nim przewijak, a młoda i tak będzie z nami w sypialni w koszu mojżesza spała :)
 
reklama
Ortopedycznie rzecz biorąc materacy dziecięcych trochę inaczej się ich szuka niz dla dorosłych.
Dzieci sa lekkie i do wieku prawie nastoletniego nie muszą mieć żadnych bajerów, pianek wiskoelastycznych, dopasowujących sie do kształtu ciała itd.
Dziecku w łóżeczku najlepiej doprać materac piankowy z pianki zimnej ( waterfoam) nie musi byc jakaś wyjątkowo wysoka gęstość pianki. Uważajcie tylko by nie mylić pianki z gąbką, bo spotkałam na rynku materace o wysokości 5 cm, które sa do bani.(lepszy twardszy niż za miękki)
Materace gryczano kokosowe itp. sa jak pisałam siedliskiem wszelkich żyjątek jakie tylko można sobie wyobrazić. To, że położne i inni je polecaja mnie nie dziwi - bo oni są szkoleni z innych dziedzin zazwyczaj :-) (nota bene ginekolodzy czasem też polecaja ciężarnym niesamowite witaminki, które dla wtajemniczonych sa nic nie warte ;-)).
Lateks jest ok, a w połączeniu z pianką jeszcze lepszy. Lateks da podparcie, a pianka komfort :-)
Z tym, że sa badania, że lateks potrafi uczulić.
Ale pewnie i na piankę są ludzie uczuleni, a na gryke i kokos tym bardziej.
Nie przesadzajmy a dostosujmy zakup do własnego uznania i możliwości finansowych.
Moje dzieci spały na Perdormire bambino w łóżeczku 60x120 oraz 70x140 a teraz młodsza ma niewymiarowe 120x160 cm i też taki materac ale jak mi się zdarza na nim przysnąć w ciąży to bolą mnie plecy - jest twardy.

a teraz przymierzam się do kosza i tam już nie będzie materaca z najwyzszej półki i młody też sobie świetnie poradzi - musi ;-))))
 
Do góry