reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Witam
Ja bym sie nie sugerowała całkiem om bo nie jazda z Was miała owu po 14 dniach a tak jest brane pod uwagę standardowo właśnie wiec jeżeli któraś miała pozniej owu to i dzidzia bedzie mniejsza

Najbardziej wiarygodne daty bedą z usg

ok ja szykuje dzieci do szkoły 1 dzien :) tuta i pozniej mam znowu wizyte u tej mojej Dr ciekawe ile dzidzia urosła
 
Witajcie mamuśki
Ja w piętek byłam na wizycie wszystko ok, moje maluszki miały po 9 mm, serduszka biją a to najważniejsze. Dostałam skierowania na badania które muszę zrobić na następną wizytę. Kolejna wizyta 3 października.
Siedzę w łóżku, synka wysłałam na 8 do szkoły i się położyłam, nie wiem jak przetrwam do końca ciąży jeśli będę ciagle taka zmęczona.
 
Ja wizyte dopiero mam 25 września ale pewnie serduszka nie będzie widzial .. pozatym w tej ciazy jestem zywa... bo tamta cala przespalam
 
Matik - dzięki za wytłumaczenie :)
Ja faktycznie om się nie sugeruje. Mam krótkie cykle przeważnie 26dni z odchyłami do 28 na niektórych kalkulatorach nawet tak niskiej (26) liczby nie mogłam wprowadzić :/

Ja zagwozdkę chyba rozszyfrowałam z mojego usg wynika, że powinnam rodzić 28/04 ale pod spodem we wnioskach jest drugi termin 23/04 wg pomiaru crl - dokładnie tak mam napisane na samym końcu. Czyli to chyba jest ten termin usg, tak??? I wtedy pomiary dzieciaczków by się zgadzały.

Klara - super, że wizyta udana :*
Gratuluję :)) twoja ciąża jest jedno czy dwujajowa?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!

Ja dziś jednak pojechałam rano zrobić bhcg. I przyrost też zbadam w środę. Zastanawiam się, czy jest sens by iść w piątek do lekarza? Będzie coś widać? To niby będzie 6 tc (5t1d).
Nie idź. To za wcześnie. Serduszko musi już być widoczne w 8 tygodniu. Może być już w sidmym lun w późnym szóstym na dobrym sprzęcie. Ale piaty tydzień i 1 dzień to szansa na serduszko mtak na oko 30 - 40 %. Jak płacisz za wizytę to nie warto. Iź za tydzień.
 
Asia dzięki, też tak właśnie myślałam ;) w poprzedniej ciąży poszłam w 6 tc, był sam pęcherzyk. Muszę wytrzymać do 26.09 :)
 
Matik ma rację. Najdokładniejszy termin porodu będzie określony przy badania w 12 tygodniu ciąży. Wtedy wielkość dziecka nie zależy jeszcze tak bardzo od predyspozycji genetycznych jak u straszych dzieci i już dziecko jest na tyle duże że można dokładnie zmierzyć jego wielkość. Wcześniejsze terminy sa tylko na podstawie okresu a to wiadomo może się bardzo róznic w zależności od tego jakiej sa długości i kiedy ma się owu. Sa i takie kobietki co mają 28 dniowy cykl ale uwu dpiero koło 20 dc. Wiec wtedy ciąża będzie młodsza.
 
reklama
Ja teraz byłam w 5 tyg i 4 dniu ( myślałam że trochę później jest :p ) a mój gin miał jechać na 3 tygodniowy urlop więc chiałam zdażyć z pierwsza wizytą przed 10 tyg ( do becikowego). No i nie było serduszka ( tylko mój gin robił przez brzuch USG a nie dopochwowo. Powiedziała ze jakby szukała dopochwowo to może uż by znalazł tylko " po co dziecku głowice do głowy przykładac :p "
 
Do góry