reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Aha Wisienka odnośnie tego Vatu to pytałam sie koleżanek i ich zdaniem to w ogóle nie możecie sobie tego Vatu odliczyć, ponieważ jest to auto zakupione z dotacji a w takim przypadku nie można sobie odliczyć Vatu od takich zakupów, bo to nie są wydatki poniesione z twojej kieszeni. Inaczej by było jak byście za własne pieniążki kupili takie auto to wtedy no problem. Mi też tak coś świtało, że jest to niemożliwe ale nie byłam tego 100% pewna, ale koleżanki utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Tak więc niestety przykro mi, ale jest to niemożliwe wcale do odliczenia.
pozdrawiam.

Dziekuje Alex za pamiec i zainteresowanie:) To ciekawe co teraz bedzie, bo ja ten vat juz odliczylam, tzn moje ksiegowe, one wogole twierdza ze wszystko jest ok. Bo tez wydaje mi sie ze tak nie powinno byc, a one uparcie twierdza ze napewno to nie jest blad... Ciekawe czy cala odpowiedzialnosc spoczywa na mnie i co mi grozi:-(? A co ciekawe to znajoma jest u innej ksiegowej i tez odliczyla vat z srodkow trwalych zakupionych z takiej samej dotacji... Z ta roznica ze jej ksiegowa kazala jej te pieniadze przeznaczyc na"rozwoj firmy" najlepiej na zakup srodkow trwalych... Co najgorsze przejrzalam juz stos ksiazek i for internetowych dotyczacych tego tematu i niestety nigdzie nnie moge znalezc konkretow. . A do Urzedu boje sie isc, bo jak rzeczywiscie jest cos nie tak to moge sobie tylko sytuacje pogorszyc:(
 
reklama
dokładnie, te stare babsztyle tylko chodzą do lekarza z nudów i siedzą tam godzinami.
Ja za każdym razem jak mam iść do Przychodni na osiedlu to mnie ściska w d...bo nie dość że te zza okienka są wredne to jak widzę te staruchy się ryjące to po prostu wymiękam...Ostnio jedna baba przyszła tylko po receptę, ta z okienka jej mówi że niech zostawi karteczkę a jutro odbierze receptę... to nie bo po co, zarejstrowała się jako ostatnia ( !!!) i se czekała chyba ze trzy godziny bo ona ma czas nie? i sobie pogada, ponarzeka itp !! Masakra !!

W marketach jest podobnie, zapomnijmy o kasach pierwszeństwa dla Nas ale tutaj akurat winę ponoszą pracownicy bo nie przestrzegają zasad i kasują byle kogo !!!!
 
Dziewczynki ja przepraszam nie nadrobię Was dzisiaj bo dostałam temperatury nie wiem czy to z emocji czy coś mnie bierze... Zmykam do wyrka. Do juterka... buziaki
 
Przypomniało mi się że kilka dni temu pytałaś o bolący pępek? Ja tak miałam w pierwszej ciąży, że jak już wylazł to był mega drażliwy i nawet przez ubranie jak się otarłam o coś lub czymś to mnie to denerwowało. Teraz jak będzie podobnie to sobie plastrem zakleję!

A co do vatu to u nas znowu jest tak, że i starostwo (zajmuje się typowymi dotacjami z Unii na grube pieniądze) i Urząd Pracy we wniosku patrzą jedynie na kwotę netto a vat ponosi się samemu. Dlatego też vat podlega odliczeniu ale w tym przypadku. Pytałam swojego jak to jest bo jako biuro sami korzystaliśmy z podobnych pieniędzy. Wypłacają kwotę netto. A jeżeli nie jesteś pewna czy dobrze zastosowano u Ciebie odliczenie to zwróć się do US o interpretację. Nie zajmowałam się tym nigdy ale widziałam kiedyś u swojego klienta, że to składa się na druczku. Ale za wiele nie pomogę.
 
Ostatnia edycja:
Zanka kasa pierwszeństwa polega na tym że podchodzisz poza kolejką jaka by ona nie była:tak:.Dla tych znudzonych rop powinna być oddzielna przychodnia albo godziny przyjmowania od 3-8 rano bo i tak spać nie mogą.Moja teściowa aż wstrzymuje oddech jak ktoś mówi o swoich chorobach:eek: dla mnie to chore!! Zamiast powiedzieć co jej jest to opowiada jakieś pierdoły z przychodni a jak się wściekamy że nas to nie obchodzi to się zali że nie interesujemy się jej zdrowiem:crazy: A co mnie obchodzi jakaś pani którą spotkała i np grzebali jej w dupi..

Jolek soczek malinowy na rozgrzanie:tak:
 

Kamcia będziemy tęsknić

Kama witaj


Ja ostatnio wbiegłam do lab a Pani do mnie:czy ja z kolejki:eek: zamiast powiedzieć że tak to się wróciłam i pytam gdzie ta kolejka?? Kilka osób podniosło ręce. To ja-czy są ciężarne?? Kiwali głowami że nie to weszłam.Kopary zbierali z podłogi:-D

[/URL]

hehe ja też będę tęsknic....:tak:

a z tą kolejką to się udałaś.. heh pewnie wsyscy sie zdziwili:-p

Dziewczynki ja przepraszam nie nadrobię Was dzisiaj bo dostałam temperatury nie wiem czy to z emocji czy coś mnie bierze... Zmykam do wyrka. Do juterka... buziaki

zdrwka życzę, odpoczywiaj
do... hmmm nie wiem kiedy:-p


wogóle jeśli chodzi o taka nieuczciwość to mi się jeszcze przypomniało jak byłam u mnie u lekarza , co małe się nie ruszało.. i czekałam w kolejce 3h...:eek:
ale nie o tym chciałam.. była babka.. widać zdrowa tylko moher chciał pewnie ponarzekać i jakieś leki dostać bo z nałogu...
i była też kobieta z dzieckiem z 4 lata miała córeczka - widac że mała chora, sama ledwo szła taka słaba cała rozpalona.. no i matka ją na rękach te 3 godziny trzymała (no prawie 3 bo weszła wcześniej ;-) ) ale stałą tak .. i pni z recepcji wywoływała ludzi tak po kolei , ale jak zobaczyła że ta ją trzyma cały czas na stojąco na rękach to ją kiwnęła że ma z nią iść to wejdzie szybciej..
a ten moher wychyliła się na krześle że niemal z niego spadła żeby zobaczyć czy do lekarza wchodzi i na całą poczekalnię z wielkim oburzeniem że ta pani to nie była przed nią w kolejce, e ona teraz powinna wejść , a nie tamta , że była za nią..
no już miałąm się odezwać że ona była z chorym dzieckiem , a nie ponarzekać :angry: wstrydziałaby się tak odzywać wogóle , gdzie wszyscy widzieli że tej matce już ręce mdlały od noszenia tego chorego dziecka...
 
Kamcia ja bym się odezwała,należało jej się.Mochery myślą że jak są stare to im się wszystko należy łącznie z czołobiciem.
Właśnie stare! to te co mają po 60-70lat są takie a staruszki które mają 80lat są spoko.

Wisienka moje też leniwe dzisiaj:tak: Zjedz czekoladkę
 
reklama
Do góry