reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

reklama
nie tylko te 16

aaaa już myślałam że wszystke ... hahha
juz jest 14:-p haha bo ja szybko zmieniam zdanie ;-)


co wy na to??
spodoba się?? wybrane - Copy (2) - Copy.jpg
jeszcze z tych pozostałych zrobię 2 albo 3 na taki wzór ... i wybiorę z takich zestawów jedno:-p
 
Ostatnia edycja:
kamcia - swietny pomysl z tym zdjeciem. Zarazilas mnie :D Jak tylko bede miala zdjecie mojego malenstwa to kupuje sobie na sciane :) Jak mama i tesciowa beda grzeczne to tez im wezme :Dja mam u siebie w biurze trzy takie obrazki w kolorze zielonym takie z trawą i rosa, kazdy inny ale podobne :)
DEKO ## Obrazy 50x50cm Obraz na płótnie płótno (1409709288) - Aukcje internetowe Allegro
Ja mam w macie i wygladaja super, takze polecam.

Jak juz sie chwalimy piosenkami na pierwszy taniec to my mielismy ta:
YouTube - JENNIFER RUSH - 'THE POWER OF LOVE' 1984
tyle ze troche skroconą :) uwielbiam ja:D

Hej mam takie pytanie czy wiecie moze w ciagu ilu dni pracodawca musi przekazac zwolnienie do zusu? Bo mam taki problem, rozumiem ze ja zanosze zwolnienie pracodawcy i on mi za 33 dni tego zwolnienia placi, i co po uplywie tych 33 dni leci ze zwolnieniem do zusu, czy jak to jest? Czy jak zaniesie pozniej to sa tego konsekwencje? Po jakim czasie wogole moge sie spodziewac pieniedzy ze zwolnienia? Bylam dzis u ksiegowej ale jak dla mnie to strasznie skomplikowane i nic nie rozumiem z tego co do mnie mowila (mimo ze mam licencjat z ekonomii:zawstydzona/y:) :szok:
 
Ostatnia edycja:
wisienka - świetne są te obrazki, szkoda, że mam tak małe mieszkanko i nie mam już na nie miejsca... a co do ZUSu to niestety nie pomogę Ci, bo sie nie znam na tym...
 
reklama
Wisienka - jak przynosisz pracodawcy pierwsze chorobowe w danym roku to on płaci za 33 dni kalendarzowe takiego chorobowego. Czyli jeśli przyniosłabyś l4 na powiedzmy 60 dni (teoretycznie) to on wprowadza sobie do komputera, że pierwsze 33 dni to zasiłek od niego a reszta czyli 60-33= 27 dni należy już do ZUS i on (ZUS)za to płaci. Drugi przypadek: Przynosisz L4 na 33 dni - za wszystkie płaci pracodawca. Następne L4 przynosisz na powiedzmy tydzień - to chorobowe pracodawca wraz z drukami wysyła już do ZUS. I każde następne w danym roku już też bez względu czy jest przerwa w przebywaniu na chorobowym czy nie. Pod warunkiem, że to nie pracodawca ma obowiązek wypłacania zasiłków (większe zakłady).

A co do terminu przesłania do ZUS to z tego co ja wiem, to nie ma określonego przepisami. Wszystko zależy od przyzwoitości pracodawcy. Ja swoje chorobowe zanoszę do pracy i dziewczyny wysyłają je niemal tego samego dnia a na zasiłek czekam ok. miesiąca. Zus się nie spieszy. Proponuję samej sobie zanieść - wtedy jest najszybciej. Tylko kadry muszą przygotować do L4 komplet druków. Ale jeśli L4 byłoby już bez przerwy to taki komplet przygotowuje się tylko raz do pierwszego L4 wysyłanego do ZUS, potem wystarczy jedynie pieczątka i podpis na samym L4.

Jeżeli coś z tego co napisałam jest zrozumiałe to fajnie :D:D:D
 
Do góry