reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

reklama
poziomki dlatego ja nigdy ale to nigdy nie place z gory, miesiac temu zamwilam sobie 3 czy 4 pasy ciazowe i co? Do dzisiaj ich nie widac, nie odbieraja tekefonow, nie odpisuja na maile, dobrze, ze im nie placilam....
 
mandrzejczuk ja tak mialam z oponami zimowymi: zamówiłam za pobraniem i do dzisiaj ich nie ma, nawet sie ze mną nie skontaktowali. Widać niektórzy mają trochę więcej kasy to już zlewają innych, że na da !!!
 
Dzień dobry, nadrobilam te dwa dni przy śniadanku i herbatce. Ale się namęczyłyście z tymi przygodami samochodowymi. Ja ostatnio też miałam kilka, ale to później opiszę bo muszę się zbierać do pracy na chwilkę, bo się okazało, że nie mogę wrócić po Nowym Roku do pracy i muszę pozałatwiać wszystko, a nikt się tego nie spodziewa i będę się tłumaczyć co i jak. Na szczeście nie chcodzi o nic ze zdrowiem, tylko o sprawy formalne bo w jednej firmie pracuje na cały etat i poszłam tam na zwolnienie ze względu na biodro, a w drugiej chcą zaświadczenie, że moge pracować w labie, a moja lekarka nie chce mi takiego dać, bo skoro jestem w jednej na zwolnieniu to nie mogę praciwac nigdzie indziej nawet na umowę o dzieło. I d**a wyszła, bo ze dwa tygodnie temu powiedziałam, że jestem w ciąży, ale dalej chcę pracować i się zgodzili do końca marca, a tu taka lipa. Zła jestem trochę bo kasa ucieknie za te trzy miesiące, no ale wolę nie mieć ZUSu na karku do końca życia. No i muszę pojechać powiedzieć w HR i do swojej szefowej zadzwonić bo ona już pojechała na Święta do domu i super prezent jej zrobię, że nie będzie miała pracownika od stycznia.
 
No właśnie się nie da, bo nawet nasza księgowa powiedziała, że tak nie moze być. A tam gdzie pracuję na umowie o dzieło nie chcą mnie zatrudnić na umowę o pracę nawet na czas określony, a gdyby chcieli to bym od razu zrezygnowała z tej drugiej pracy.
 
Ja może też jutro rano podjadę po jakieś ostateczne prezenty.

Myślałyście już jak wystąpicie na uroczystej kolacji wigilijnej? Jakieś nowe ubranka ciążowe są zakupione?

Pierniczki piekłam tydzień temu i myślałam, że zemdleję od tych zapachów.
Hope ten Twój mąż to pomysłowy jest : )
Wczoraj jak byłam na wigilii pracowniczej to usłyszał o piernikach w kształcie liści marihuany i o lukierze w kolorze zielonym to jest o smaku kiwi : )

Ja bardzo chciałam kupić zimową sukienkę ciążowa, albo chociaż ciepłą, dłuższą tunikę i normalnie masakra - nic nie ma!! nawet w spódnicach nie ma żadnego wyboru:/
a do Poznania nie miałam czasu jechać...
dlatego pozostaje mi wystroić się u góry, a na dole... jeansy :(

A co do choinki - nasza jeszcze ośnieżona na balkonie stoi, ale jak zwykle przewieźliśmy ją w ... maluchu hahaha - pod tym wzgl. bardzo pakowny samochód ;) a dodam, że nie jest mała :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Melia jak masz l4, to nie możesz pracować nigdzie bo Ci się ZUS przyczepi i każe oddać pobrane z pieniążki z tytułu zasiłku chorobowego.Lub dostarczać zwolnienia do wszystkich firm gdzie pracujesz, choćby na 1/5 etatu.
Można dopiero dorabiać będąc na macierzyńskim w jednej firmie, a w drugiej na umowę o dzieło(informując pracodawcę u którego jesteś na macierzyńskim).
Zus podchodzi do tego tak ,że albo ktoś jest chory i nie może pracować albo nie jest chory i pracuje. Nie ma pośrednio,że jest trochę chory i tu może pracować a tam nie.
poza tym grozi Ci dyscyplinarka za pracę u innego pracodawcy podczas L4 u drugiego.
 
Do góry