reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Hey Mamuśki:)
Madziulek ja bym Ci radziła iść do lekarza, niech Cię ktoś przyjmie-jesteś w ciąży i w dodatku taka wysoka gorączka. Moja pani doktor powiedziała,że jakby się u mnie pojawiła gorączka wyższa niż 38 to od razu mam się u niej stawić. Jak Cię nie przyjmą w przychodni to popołudniu idź na pogotowie.

Widzę,że dużo dzieje się ostatnio na tym naszym forum,doszły nowe mamusie-które serdecznie WITAM:)
Nie mam ostatnio weny na udzielanie się,chociaż śledzę Was codziennie. Jakoś wszystko się u mnie wali...Ja na L4 więc mam mniejszą sporo kasę niż jak pracowałam, mój w tym miesiącu praktycznie siedzi w domu,bo roboty zbytnio nie mają,a opłaty trzeba robić i żyć z czegoś trzeba:( Szukamy dla niego innej pracy, ale jakoś lipa z tymi ogłoszeniami:( NIE MAM JUŻ SIŁY!!!!
 
reklama
Ja tez zawsze tylko na brzuchu a teraz samo sie jakos stalo ze i na boku zasne i na plecach tylko musze sie dluzej meczyc. Najlepiej to zasypia sie wlasnie miedzy bokiem a brzuchem;)
 
Witajcie kochane mamulki

Od wczoraj wprowadziłam sie do Waszego topiku - całkiem przypadkowo - jest jeszcze jedno fajne forum www.kafeteria.pl i trzeba szukac tematu o MAJ 2011 JEST TAKI SAM.

Ale bardzo fajnie tu o wszystkim piszecie.
Popijam teraz kawunię zbożówke i pracuje.

Podglądam WAS systematycznie.
Mija mi 4,5 m-ca - jeszcze połowa i huraaaaaaaaaaaaaa. Witaj maluszku.
wiem że jesteś nowa i jeszcze nie znasz dokładnie zasad forum BB...
ale chciałabym Cię prosić o zapoznanie się z głównym regulaminem...
nie można reklamować innego forum ponieważ grozi to zbanowaniem konta...
oczywiście jeśli znajdziesz coś ciekawego na innym forum , można podać link jako daną informację..(i mam tu na myśli jakiś kalendarz ciążowy , czy zdjęcia z brzuszka itp nie taki sam dział na innym forum)
ale nie można reklamować innych portali:sorry2:

i jeszcze jedno ... prosiłabym o edytowanie i łączenie postów , a nie pisanie jednego pod drugim , ponieważ to jest równiez łamanie regulaminu ogólne3go (pkt3)

nie chce być niemiła ale takie są zasady:sorry2::zawstydzona/y:

aha a co do wstawiania suwaczka bo widzę że masz problem , zajrzyj na przyklejony temat z ogłoszeniami na naszym wątku tam jest opisane jak uporać się z suwaczkami
 
Ostatnia edycja:
Jolek - powinnaś mieć L4 płatne 100%. A poszukiwań pracy dla męża nie zazdroszczę, bo wiem jak ciężko coś znaleźć:baffled:

Zazdroszczę Wam, że się zajadacie mandarynkami - mi ostatnio jakieś uczulenie na twarzy od nich wychodzi:baffled:, pomimo, że je myję dokładnie :dry:
 
no właśnie jolek czemu nie masz 100% , hmmm pewnie szara polska rzeczywistosć, inaczej papier inaczej ręka.

ja pracując na szczeście miałam wszystko opłacane mimo stawki stałej + prowizyjnej.

i teraz dobrze wychodzę na zwolnieniu.

a swoją drogą wiecie że ja już rok jestem w domu, od grudnia zwolnienie na pierwszą ciąże, potem macierzyński, potem urlop wypoczynkowy i ciąża, nie opłacało mi się wracać i nie wracam.

cudownie być w domu/
 
Ja wiem że zwolnienie ciążowe jest płatne 100%,ale ja mam inaczej na umowie a inaczej faktycznie zarabiałam. Szef miał mi zmienić umowę jak się dowiedział o mojej ciąży i jakoś czasu nie miał. Więc jestem jakieś 500 zł w plecy.
A tak jeśli chodzi o L4 ciążowe to nie wiecie po jakim czasie ZUS zaczyna płacić? ? ? Zwykłe L4 to wiem,że po 30 dniach.
 
po 33 dniach , zwykłe i ciążowe. ale też wszystko zależy od tego kiedy wielmożny pracodawca wyśle to zwolnienie do zusu. ja ostatnio miałam cudawianki, szefowa złośliwie zgubiła moje zwolnienie i musiałam latać po duplikat, nawet mi o tym nie powiedziała i gdyby nie to że wiedziałam że potrafi coś takiego zrobić i zadzwoniłam do zusu bym czekała i czekała.
 
Dzięki yra.Mi znajoma mówiła,że ciążowe niby po 3 miesiącach dopiero ZUS płaci.Ja chyba w przyszłym tygodniu wybiorę się do ZUSu dokładnie wypytać i sprawdzić czy księgowa mi adres korespondencyjny u nich zmieniła. Meldunek mam gzie indziej a inny adres korespondencyjny, który w dodatku parę mies.temu mi się zmienił. Muszę to sprawdzić,że by mi kasa nie poszła na adres zameldowania bo mogę jej nie zobaczyć:(
 
Ostatnia edycja:
nie nie, znam to z siebie więc spokojnie, po 33 dniach przejmuje się zus. a ona może dostała po 3 miesiącach bo pracodawca zrobił problem.

dziewczyny które pracują w firmach do 20 osób ( małe firmy) i mają dobry układ z szefem, proponuję chodzić ze zwolnieniem, prosić o podbicie i samemu wysyłać do zusu. oszczędzi wam to wielu nerwów. gwarantuje
 
reklama
Do góry