reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

Vanilijka co do ilości to wszędzie piszą w tzw. Schematach żywienia (uwaga są dwa jedne dla mm i jedne dla kp a przy mieszanym trzeba jakoś wysrodkowac - różnią się trochę ilosciami i czasem wprowadzania dodatkowych posiłków oraz ekspozycja na gluten) że na pierwszy miesiąc przypada ok 7 karmien mm po 90-110ml z gwiazdka czyli że ilości i tak zależą od indywidualnych potrzeb dziecka. Pewnie te pierwsze tygodnie może być więcej odstępstw bo w końcu Nadia też się dopiero uczy rozpoznawać swoje potrzeby.

Jeśli brać pod uwagę że jej żołądek to jej dwie złączone rączki w kształt lódeczek to nie ma co popadać w panikę i te 60 to wcale nie tak mało.Może też lapczywie jeść i polykac więcej powietrza niż trzeba co ją szybciej zapycha choć te nowoczesne butelki raczej ograniczają to.

Jutro zrobię Ci zdjęcia tych schematów i wkleje :-) bo mój lobuz dopiero co zasnął i nie mogłam wcześniej (jak widać z rytmem dnia do dziś mamy problem).

Jeszcze sprawdzilam te herbatki hipp i też widzę że trzy z nich mają pozwolenie po 1 tygodniu życia. Ją jednak tak jak Monia pisała wolałabym sama je pić bo do mleka też przenikna te substancje (tak jest nawet napisane w tej książeczce co mam).

U nas podstawą żeby się mniej stresowac była prywatna pani pediatra. Wizyty tanie nie były ale poswiecala nam godzinę albo i więcej i wychodziłam zawsze z kartka a4 zapisana zaleceniami i uwagami. Na nfz mogłam liczyć tylko na 5min bo 10 pacjentów na godzinę przypadało. Smutna rzeczywistość naszej służby zdrowia.

A i widziałam że są jakieś zmiany w tych schematach aktualne od 2015 ale się jeszcze nie zaglebialam w temat. Temat żywienia natomiast przestudiowalam z konieczności bo mały miał nietypowe zmiany skorne i w sumie do dziś nie wiemy co to jest ale pojawia się teraz tylko sporadycznie.
 
reklama
Dziewczyny a ja troszkę z innej beczki. Zastanawiam się nad pieluszkami bo kupiłam kilka paczek pampers newbaby-dry 1. Ale zauważyłam że na rynku dostępne sa również jakieś pieluchy pampers 0. Wiem że na 0 napisane jest że one sa do chyba 2 kg. Ale jak widziałam że dziewczyny ode mnie z rodziny używały na początku 1 to one i tak były za duże na tak małą pupcie. Czy którąś z was używała tych pampers 0 i co wy o tym myslicie
 
Maja29 nie spotkałam się osobiście z pampersami 0 Ale jak są do 2 kg to ja bym nie ryzykowała. Moje dziecko urodziło się akurat 3820g wiec i na 2 szybko przeszliśmy.

Ewcia- może ty oficjalnego bloga z poradami załóż:) dobrze Ci idą pilne porady "od mamy dla mam:)"

mnie dziś na ktg wszystko ok, rozw mam na półtora cm więc myślą że do terminu porodu nie dotrzymam ale ja wolę nie nastawiac.
 
Anianka hihi teraz sie wymadrzam bo mam czas na sledzenie forum i pamietam jak sama potrzebowalam pomocy :-) Potem jak sie rozpakuje to wiesz jak to jest... Wziecie prysznica to bedzie luksus. A i sobie tez robię mala powtorke przed sprawdzianem :-D

Co do pampkow zaczynam od 1 i pewnie szybko przejdziemy na 2 tak jak ostatnio
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Jednak nie będę kombinować z tymi 0 rowkami. Ja mam jutro do gina już nie mogę się doczekać bo mam nadzieję że i u mnie coś się ruszylo bo mala od kilku dni jakas niespokojna. Cały czas się rusza. Niby pod koniec dziecko powinno się uspokoić w brzuszku a moja mala cały czas bryka.
 
Maja, u mnie (39 tydzień) a dziesiaj łobuz jakoś spokojniejszy. A tak to bardzo ruchliwy.
Nad pampersami 0 też się zastanawiałam, ale one chyba są bardziej dla wcześniaków.
 
reklama
Tak te 0 są dla wczesniakow ale jak na takie malutkie pupcie nawet dzieci urodzonych o czasie wydaje mi się że te 1 są za duże dlatego te 0 przyszły mi do głowy ale chyba jednak odpuszcze te 0.
Ja mam dopiero 37 tydzień ale sama urodziłam się 3 tyg przed terminem więc może i moja niunia szybciej będzie chciała powitać ten świat. Już nie mogę się doczekać a i chciałabym aby było już po wszystkim bo z dnia na dzień coraz bardziej boję się rozwiązania.
 
Do góry