reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

Wow, pierwszy raz słyszę, że personel nie wciskał mm. Też słyszałam, że dziecko nie potrzebuje tyle pokarmu na początku. Tyle teorii, bo praktykiem nie jestem.
Vani, to Twoja decyzja, czy chcesz dokarmiać czy nie. A jak zależy Ci, żeby karmić piersią, to może laktatora używaj. Słyszałam, nawet tutaj, że potrafi pomóc w rozbujaniu laktacji.
 
reklama
Dziewczyny z pokarmem to sprawa indywidualna, moja mama nie mogla karmic bo ciagle sie darlam, siostra nie mogla z tego samego powodu. A ja karmilam i moglam. I teraz tez chce.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała przepisany urosept, wyszły mi bakterie w moczu i lekarz mi przepisał, ale w ulotce jest adnotacja, że ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży?
 
Kasia, a miałaś posiew robiony czy po prostu bakterie w moczu?
Ważny jest też sposób i higiena pobrania moczu. Mi 3 tygodnie temu wyszły bakterie dość liczne, ostatnio nieliczne (ale posiew też zrobiłam, tylko nie odebrałam jeszcze)
Ja po 1 trymestrze brałam antybiotyk, bo miałam po posiewie antybiogram zrobiony. I dobrany odpowiedni lek.
Urosept to lek ziołowy. Jak gin polecił to pewnie można. Wspomóc się można żórawiną też.
 
Kasiu ja łykałam Urosept na początku ciąży, miałam bakterie w moczu i ginka mi zaleciła. Moja znajoma też w ciąży to łykała.


Bardzo ważne jest waściwe pobranie moczu tak jak pisze Katska.
Przy przyjęciu do szpitala jak miałam oddać mocz do badania a nie miałam jak się umyć to w wyniku wyszły liczne bakterie :eek:
a 4 dni później robiłam badania ze skierowania od ginki, umyłam się przed pobraniem próbki i ze środkowego strumienia moczu - żadnych bakterii nie ma.:tak:
 
Aisha noworodkowy jest tak przepelniony kobietami po cc ze szok moze jutro nas wypisza.. Moje wyniki spadly z hemoglobiny nadal mam obrzeki ciala ale juz mniej na twarzy, ja tez jestem za natur karm ale nie jestem w stanie patrzec jak moje dziecko glodne placze.. Bo i ja placze ze nadia cierpi z tego powodu, co gorsza info d kierowane do mnie typu ze malej nie dokarmiać przez 5 dob nie moge tylko zeby mala ssala pusta piers to mnie dobilo
 
Hmm skoro Vani chcesz naturalnie karmic to moze jednak warto zacisnac zeby i zawalczyc o pokarm? on sie niestety sam z siebie nie wyprodukuje :-( jak dokarmiasz to Mala jest juz spokojna? a jak jej waga? duzo stracila? bo u mnie chcieli dokarmic bo juz duzo stracila... a po pol dnia ruszylo :-)
 
Vanilijka moja historia karmienia podobna jak u Mokito. Dziecko na cycku prawie 24h ze juz albo ja albo on plakal ale udalo sie. Jeszcze w szpitalu przewrzessczal cala noc i odchodzilam od zmyslow co sie dzieje. Jak chcesz walczyc i cycowac to odciągaj chociaz laktatorem w czasie gdy mala je akurat mm. Zobaczysz tez ile uda sie ściągnąć i podac zeby smak mala Nadia poznala. Hipp ma tez herbatki na laktacje ale tez cos polskiego w aptece mozna kupić. Na mnie dzialalo. A i duzo pij.

Kasia ja bralam ostatnio Femisept uro na bakterie. A co do ulotek to tak napisali zeby w razie cos nikt nie ciagal ich po sadach bo chyba nie wolno testować na kobietach w ciazy albo to jest drogie.

I musisz sie przyzwyczaic bo to samo jest z lekami dla dzieci. Niewiele jest przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat ale nie raz dostalam takie bo nic innego nie bylo. Lekarka od razu nas poinformowala o tym.
 
Dzięki dziewczyny, wszystko ok z pobraniem miałam, tylko teraz i spojenie mnie boli i pęcherz tak ciagnie do pępka, wiecie taki ostrawy ból jak przy infekcji:zawstydzona/y:
 
reklama
Tak siedzę i się zastanawiam. Moja dzidzia dzisiaj jakas niespokojna cały czas czuje jak się rusza i to bez przerwy do tego ma cały czas czkawke. Cały brzusio mi skacze.
 
Do góry