reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Sencilla pediatra mowila, ze od 4 miesiaca mozna a on sie taaak na nas patrzal przy obiedzie, ze nie wytrzymalam.
No i jak widac smakuje mu, dzisiaj znowu caly sloiczek wrabal a myslalam, ze na poczatku po pare lyzeczek bedzie jadl.
Poza tym tak fajnie nam sie to karmienie wpasowalo kolo 19:30 i pozniej moge kapiel przedluzyc i pomasowac go, pogadac sobie bo nie jest taki glodny o 21.
Kevin mnie urzadzil: Karen miala dzisiaj jechac na urodziny do kolezanki i jak wychodzili ze szkoly w piatek Kevin sie mnie zapytal czy moze isc sie pobawic do swojego kolegi.
Zazwyczaj jest to problemem bo mieszkamy 30 minut od szkoly i nikomu sie nie chce pozniej jezdzic po nich. Z tego powodu (i Martinka) musielismy zrezygnowac z zajec pozalekcyjnych.
No i szybko obmyslilam w glowie plan, ze Karen bedzie na urodzinach, Kevin u kolegi a ja sobie na spokojnie polatam po sklepach z Miskiem. I mowie do Kevina, ze w sobote.
A ten cipek powiedzial koledze, ze moze DO NIEGO przyjechac w sobote i jego mama sie od razu mnie zapytala czy na pewno moze i tym sposobem z moich planow wyszly nici.
Musialam 2 razy jezdzic do tamtej miejscowosci a kolega zostal na noc.
Dobrze, ze grzeczny jest bardzo, grzeczniejszy od Kevina.
No i powiem Wam, ze rzeczywiscie 3 czy 4 dzieci to juz mala roznica.:-)
 
reklama
Raida nie można jak jest tak maleńkie dziecko. Ja mam tylko siatkę w oknie.... bo co więcej można?

Isia wcześnie dajesz synkowi jedzenie, mi lekarka mówiła że jak skończy 4mc i to w pierwszej kolejności ziemniaki potem marchew /żeby dziecko nie zaczynało od słodkiego bo potem tych mniej smacznych może nie chcieć zjeść/. A inne jedzonko stopniowo. Ja tylko piszę tak jak mi powiedziano a sama nie wiem bo skąd jak to moje pierwsze dziecko. Ja poczekam jeszcze miesiąc.
Heh nasz też patrzy jak któroś z nas je :)
 
Ostatnia edycja:
Mitra - chodziło o etapy rozwoju dla poszczególnych miesięcy

Isia - a Twój synek tak od razu załapał o co chodzi z łyżeczką? ja planuje od 1 czerwca - w dzień dziecka wprowadzić coś nowego, ale spodziewam się, że na początku będzie więcej plucia niż połykania :)

Daissy - to super że udało się wybrać na majówkę, a nie bałaś się tak od razu po antybiotyku? u nas podróż nad morze to masakra - jechaliśmy ponad 6h - był ukrop, a ja bałam się rozkręcić klimę... więc co 1,5 h był krzyk i cycek, w drugą stronę było lepiej - córeczka ledwo ruszyliśmy zasnęła - a obudziła się dopiero na jedzenie w Pile :) a nad samym morzem było super :)
 
Dzień dobry :-)
Pluszacze- aaaale Cię dawno nie było... Stęskniłam się :-D
Sebuś dalej walczy z leżeniem na brzuszku... :-( już nie mówiąc o takich wyczynach ekstremalnych, jak przewracanie się z brzuszka na plecki... Eh... I teraz nie wiem, czy ja coś źle robię, czy jak... :zawstydzona/y:
Ogólnie jest bardzo szczęśliwym dzieckiem :-) roześmiany, rozchichany :-D no i dopiero teraz będę kupowała matę dla niego... Wcześniej nie było środków na to... I się zastanawiam jaką kupić. Tyle tego jest... :szok: zastanawiam się między czymś takim MATY MATA EDUKACYJNA OCEAN Z POZYTYWKĄ PODUSZECZK (2296424325) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i takim KOLOROWA MATA EDUKACYJNA RAINFOREST DŹWIĘKI HIT!!! (2291773236) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Munie- aż 6h nad morze? w jakiej miejscowości byliście? My nad morze chcemy w ten długi weekend gdzie jest boże ciało. Może polecasz jakieś kwatery? W dzień wyjadu byłam z Małą u lekarza i było ok więc zdecydowaliśmy że jedziemy. My też 6h jechaliśmy ale z jedną tylko przerwą, wyjątkowo grzeczni byli oboje:)

Mała mi dzisiaj pospała od 20-7 wow. Udało mi się ją 'przestawić' i teraz, najpóźniej właśnie o 20 zasypia a wcześniej była to 21-22. Więc wieczorki mamy tylko dla siebie bo starszy też o 20 pada.

Isia
- ale wcześnie wprowadzasz jedzonko, nam pediatra mówiła że najwcześniej to od 3,5miesiąca soczek marchewkowy. Ale ja czekam aż 4miechy skończy.

Co do jedzonka to ja wiem z doświadczenia że nie ma reguły, mój Daniel jadł wszystko do roczku, wszystko co mu zrobiłam to pałaszował aż talerz nie był pusty a teraz.... masakra, nic prawie nie je... aż robiłam mu badania czy krew jest ok, na szczęście tak. Warzyw zero, z owoców tylko jabłko czy banan, na obiad kawałek mięsa, ziemniaka czy warzywa nie ruszy. I mogę się dwoić i troić a on i tak nie zje. Najlepszym posiłkiem dla niego jest... suchy chleb...
 
OlciaLolcia Mój to leży na brzuszku tylko wtedy jak ma dobry humorek. Najpierw zje, pieluszkę zmienię, zostawiam go w bodziaku pobawię się, porozmawiam i wtedy daję na brzuszek :) Jeszcze się nie przewraca sam na boczek czy brzuszek. Sam do tego dojdzie a każde dziecko jest inne i ma swój rytm :-)

Ja też się zastanawiałam nad tymi dwiema matami co dałaś linki (wybrałabym pierwszą tą z delfinkiem) ale że dostałam parę złotych w prezencie od męża to za nie kupiłam matę z tiny love (140zł z przesyłką)Tiny Love MATA SŁONECZNY DZIEŃ + NUBY + GRATISY (2301900350) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. -tylko ja kupiłam jak była ciut tańsza.

Mi mata dopiero tak szczerze mówiąc od tygodnia się przydaje wcześniej go to nie interesowało a lusterko z maty dawałam do łóżeczka.

Wcześniej mały miał karuzelę taką nakręcaną co grała (dostał w prezencie) ale się szybko zepsuła bo po 2tyg. Po chrzicnach kupiłam również z tiny love (z przesyłką 90zł) http://allegro.pl/karuzelka-muzyczna-tiny-love-karuzela-3w1-i2302189397.html i jesteśmy bardzo zadowoleni z niej. Zauważyłam że mały do niej mówi i patrzy się (pewnie dlatego że ona jest mała i skupić mu łatwiej wzrok) w każdym razie polecam tym mamusiom które karuzeli nie mają :)
 
Ostatnia edycja:
witam ,
my po basenie, jednak nie jechalismy do krakowa,tylko troszke blizej.
Mala zachwycona,juz planuje kolejny raz,wychodzilam z nia bo juz spiaca byla ale ladnie do tego czasu broila.Jeszcze wstepujac do tesco po pielszki do wody kupilam malej stroj kapielowy:tak:slicznotka moja, tylko tak bylismy zaaferowani ze zdjecia nie zrobilismy.
ja tez czekam az 4 miesiac bedzie skonczony i wyedy malej cos podam do jedzonka- chyba ze moja mama mnie namowi na wczesniejsze podanieTeraz chyba ja kupka meczy,bo wczoraj nie bylo.
Olcia ciekawe te maty,a szukalas moze na tablicy pl moze znajdzie sie cos w lepszej cenie??
 
Dagrab - my tez planujemy chodzic z dzidzią na basen -na zajęcia dla niemowląt :) podobno wszystkie niemowlaki uwielbiają wodę :)

Daissy - niestety właśnie 6 h... przez te ciągłe postoje i dłuuuugie picie w ten upał, zawsze jeżdziliśmy do Dąbek - bo jest najbliżej - w tym roku udało mi się znaleźć idealną kwaterę na pobyt z dzieckiem - jest lodówka, aneks kuchenny, miejsce aby rozłożyć łóżeczko turystyczne, a co dla mnie przynajmniej najważniejsze to są śniadania i obiady na miejscu, bo ja jakoś za tymi knajpami nad morzem nie przepadam; znajomi byli z nami w tą majówkę i też byli zadowoleni, bo rok temu wybraliśmy się razem do Jastrzebiej Gory i jak dla mnie plaza brudna, kwatery ktore mieliśmy fatalne... mimo ze w necie bardzo chwalone

http://www.zielonydom.dabki.pl/
 
reklama
munie- znajomi chodzili na takie zajecia i chwalili,my wybralismy sie sami na zwykly basen, ale mala strasznie zadowolona pluskala, machala nozkami jak ja kladlam na brzuszek.A moj m od poczatku mowil do niej "kopaj koldre" i jak byla w lozeczku i w wodzie i wiecie ze ona na to reaguje i macha wtedy nozkami!!!a ostatnio zaczela tez sie odpychac nozkami od wanienki i sobie tak plywa z pomoca tatusia.
 
Do góry