reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2012

Antila ja z Bartem na usg byłam w scanmedzie na Armii Krajowej (bo tam też mamy pediatrę ) i teraz też jesteśmy tam umówieni. Nie dam sobie głowy uciąć ale jestem prawie pewna że były to bezpłatne badania :confused2:.

Edit: Dopytałam męża - teraz 100 zł się płaci.

Arlij może to chwilowy kryzys laktacyjny i zaraz wszystko wróci do normy :tak:. U nas z cycoleniem od początku był problem. Szymon ciągnął cyca źle i w efekcie nic mu nie leciało, on był głodny i spadł sporo na wadze. Moje brodawki to było mega pobojowisko :-(. Do tego w 3 dobie miałam nawał pokarmu, nijak nie mogłam tego odciągnąć laktatorem ze względu na rany, więc dosłownie wyciskałam z cyców mleko i butelką dawałam go dziecku. Niestety bez dokarmiania się nie obyło, ale nie ubolewałam nad tym, bo ważniejsze było dla mnie to żeby Szymon nie był głodny :-). No i od dwóch dni mały załapał o co chodzi z cycoleniem, brodawki wyleczone, nie są twarde i bez problemu może je złapać :-). Wczoraj w sumie wypił jakieś 60ml MM, dziś nie dostał jeszcze w ogóle, zobaczymy jak będzie wieczorkiem .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hooba my też mamy w Scanmedzie panią doktor:-)Ania miała za darmo usg, ale teraz niestety nie mają kontraktu z NFZ
Arli laktacja na pewno się unormuje, tylko niestety człowiek się martwi.
 
Mama2006 To super, że Filipek goni tak na wadze :-)

My dzis byliśmy znowu u mojej siostry i skoczyłam załatwić becikowe wiec juz wszystkie sprawy załatwione:)
8.03 mamy szczepienia a USG bioderek tydzień później. 26.03 mamy neurologa.
Zadzwoniłam dziś do przychodni po receptę na mleko pani powiedziała żeby bez problemu podjechać wieczorem. Przychodzę i dostaje płatna 100% a przecież mleko jest refundowane.Poszłam do gabinetu i się upomniałam to i bez problemu została wystawiona nowa recepta. Ehh.. o wszystko trzeba się upomnieć.

Mała sobie leży w leżaczku to może kolacje jakąś zrobię :)
Miłego wieczoru :)
 
Cho-Juniorek ma to samo... Non stop mu jedno oczko ropieje, a do lekarza idziemy we wtorek dopiero... Spróbuję patentu Krisowej :-)
Wczoraj BB nas odwiedził w przerwie między wyjazdami. A w domu sajgon... Ja niewiadomo czemu cycki puste... Junior głodny, jeszcze jakąś kolkę chyba miał, bo darł sie okrutnie. Płakałam jak bóbr bo już nie wiedziałam jak mu pomóc. Ajajaj
 
olcia ja jutro bede wydzwanila po okulistach i prosila o wizyte- w Wawie jakis koszmar z terminami, ja tez zaczynam masować :)
masz jakies mm w zapasie? w razie czego zawsze tak mozesz Sebcia dokarmic i bedzie spokojny (lub spokojniejszy:))
 
Ostatnia edycja:
dzis bylam z malym na wizycie i moj skarb wazy 5180 g.15 marca idziemy na szczepienia. zdecydowalam ze wezme te 5w 1, a na pneumokoki zaszczepie go w 7 miesiacu, zeby go teraz za b. nie bombardowac tymi szczepieniami.a z rotawirusami jeszcze nie wiem co zrobie.
Mitra
gdzie mozna zamowic te leki sabsimlex?moja polozna je b. chwalila.mowila ze chodzila kiedys do bobaska, ktorego b. meczyly kolki, zadne leki nie pomagaly a ten pomogl.mowila ze mozna je kupic w Niemczech.
munie mojego tez mecza kolki i gazy.co wieczor po g.20 sie zaczyna i tak do 22 lub do 23 ciagly placz.a pierdzi non stop.delikol juz probowalam i mu nie pomoglo.teraz testuje infacol i tez nie widze narazie jakies poprawy.pediatra mowi ze najgorsze jest 6 pierwszych tyg.a potem jest juz coraz lepiej i ze na te kolki trudno o lekarstwo.jak cos to moze zlagodzic objawy ale nie wyeliminowac.dziecko mam prawo plakac i trzeba to przetrzymac.
 
Mama2006 super ze twoje szczescie tak rosnie wycaluj go od nas:)))))
Blair_90 super ze z becikowym juz masz zalatwione ja niestety na macierzynskie nadal czekam tu w angliii sa takie debile ze juz moje podanie pozpatruja ponad poltorej miesiaca:(((((((a z jednej pensjiii bardzo ciezkoooo nam masakra idzie tylko plakacccc:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Arli trzymam kciuki za laktacjeee :)
Hooba ja tez na poczatku myslalam ze mam malo mleka ale jak mi polozna pokazala jak trzymac cyca i jak podstawiac Leonka to wyjasnila sie sprawa,choc musze powiedziec ze moj niunio bardzo duzy glodomorek i jak by tylko mogl to siedzial by na cysiu non stop dlatego w desperacjiiii z mezem musielismy uczyc niunia ciagnac smoczka bo bym nic nie zrobila inaczejjj:))))))),fajnie ze u Ciebie Szymonek juz zaczyna lapac o co chodzi buziakiiiiii:))))

Ja dzis pojechalam z mezem i Leonkiem do szpitala na sprawdzenie czy przeszla juz Leonkowi Zoltaczka no i czekalismy na lekarza poltorej godzinki no i co na po takim czasie powiedzieli ze jeszcze musimy czekac ze 2 godz i nas przemowili na za tydzien jestem taka zla bo tylko nadarmo siedzielismy tam a tak bysmy pospacerowali z niuniem,na sprawdzenie bioderek idziemy 8 marca ,a szczepienia te wszystkie nam sie zaczynaja od 4 kwietnia dopiero
Mam pytanko do was co mozecie poradzic na ciemieniuszke nie na glowce ale na czolku ????
 
kacha10, z tymi kolkami najgorsze jest pierwsze 6 tyg zycia, czy 6 tyg od momentu jak się zaczną kolki? bo ja juz czekam konca, zal mi dzecka :(
 
reklama
Do góry