reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
cyśka - widzę, że bardzo udany u Was weekend ;)

Dee
- super, że i Wy poszliście do kina - udał się dzionek ;)

Kitek - mam nadzieję, że problemy zaraz się skończą i będzie tylko lepiej !!! TRZYMAM KCIUKI

tynka27 - tutaj masz ile dziecko dokładnie przybiera na wadze:
Kalendarz Ciąży - III trymestr - BabyBoom
Ciąża i jej przebieg
Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Anitla - dzięki za miłe słowa. Napisałam do Ciebie na priv

U mnie weekend minął spokojnie, zaraz idę kąpać Kubę, potem kolacja i spanie (jutro znów trzeba wstać rano) do przedszkola, na pocztę ehh... no ale może jakiś ciucholand znów odwiedzę :p

Odezwę się jeszcze później, jak nie usnę hehe - oczy mi się zamykają.
 
Witam wieczorowo:) Dzisiaj znowu dzien u moich rodziców najpierw odbior telewizorka, potem jego zainstalowannie( tata moj nie ma o tym pojecia:))naszczescie nie musialam obiadku dzisiaj robic, ale po powrocie zachciało mi sie jablecznika:szok: i wlasnie czekam az sie upiecze:-).My dzisiaj z m seansik w domciu, zachcialo mu sie harrego pottera.
 
Bliźniak ,możesz kupić taki zwykły spożywczy i rozcieńczyć 3:1 wtedy wyjdzie ok 70% lub możesz kupić np Octenisept, który jest aktualnie zalecany do pielęgnacji kikuta pępowiny.
Gencjana moim zdaniem niezbyt wygodna, bo brudzi ubranka poza tym nie widać pod nią ewentualnych zaczerwienień
 
Ostatnia edycja:
Kurcze boje się rozcieńczac bo jak zrobie coś nie tak, to co wtedy, Cyba wole gotowy. O Octenisept czytałam wydaje sie świetny, ale jest strasznie drogi. Już chcę miec te zakupy za sobą :-(

Aha i chciałabym taki duzy podkład na nasze łóżko 200/180 tez nie mam pojecia jaki jest dobry. Najlepiej zeby to nie była sama folia.
 
Czesc Dziewuszki!
Widze, ze sie kinowo zrobilo. My mielismy isc z okazji M imienin na "Jack & Jill" z Adamem Sandlerem dzisiaj ale nikt nie zaoferowal sie zostac z dzieciakami.
Zreszta dzisiaj taki leniwy dzien, odpoczywamy po weselu.
W tamtym roku bylismy na slubie w kosciele episkopalnym no i troche bylo dla nas za ekstremalnie. Wielebna byla lesbijka, cala ceremonia bardzo luzna, wielebna siedziala normalnie z nami w lawce, panna mloda wogole w purpurowej sukience, komunie moze przyjmowac kazdy, nawet male dzieci to takie najbardziej razace roznice. Aczkolwiek wielebna bardzo mila, siedzielismy z nia pozniej przy stoliku, dopiero jej sie coreczka urodzila wiec mialysmy duzo wspolnych tematow.
Wczoraj bylismy u luteranow. Bylo duzo bardziej formalnie, w sumie cala ceremonia mi sie bardzo podobala. Panny mlodej brat gral na gitarze i spiewal takie piekne piosenki, wlasnie idealnie dobrane pod ta pare i mial taki sliczny glos do tego. Pastor tez piekne kazanie dal w trakcie, ktorego nie omieszkal wspomniec slynnej historii jak to pan mlody pojawil sie na pierwszej randce w koszulce ze "SpongeBobem". Fajnie zrobil dal panu mlodemu jeden sznurek i pannie mlodej drugi i powiedzial jakos tak, ze te sznurki sa slabe a trzeci sznurek symbolizuje Jezusa i jak razem sie je polaczy to powstaje mocna lina. A na koniec jak juz je splatal caly kosciol wybuchnal smiechem bo mowi: "to nie jest zadna magiczna sztuczka".
Takze slub bardzo fajny, wesele hmmm...
No takie dziwne. W ameryce takie rzeczy sa od - do. Przyjechalismy na 19, dalismy prezent i kopertke (tylko 2 prezenty dostali, tak same kopertki, kwiatow juz mi wczesniej Nancy mowila, ze sie nie kupuje tutaj), byly drinki; pozniej o 20 zaczeli podawac obiad. Jedzonko w sumie dobre salatki, makarony, mieska i tort i lody na koniec. O 21 zaczeli grac i NIKT nie tanczyl, o 22 ludzie zaczeli sie zbierac no i o 23 juz po wszystkim.
Acha i znowu nas posadzili z pastorem (nie wiem taka modelowa rodzina jestesmy czy co?;-):-)).
A jakos dzisiaj zmeczona jestem, wykapalam sie i zmylam te tony lakieru co mi fryzjerka napryskala we wlosy (wygladalam jak jakas primadonna) i juz zmeczona jestem.
A tu tyle do zrobienia. M sie na mnie denerwuje, ze chce prasowac a ja nie potrafie poukladac rzeczy po prostu. Wstane w nocy i zaczne prasowac, no jakos nie moge i juz.
 
Witam po krótkiej przerwie. Wzięliśmy się na dobre za porządki, zwłaszcza że z testów wyszło uczulenie na kurz:/ Przy okazji mąż odmalował pokoik dla maluszka, łazienki i przedpokój. W najbliższych dniach czeka nas położenie podłogi i ogarnięcie tego syfu ale już wszystko jest na dobrej drodze. Brat wziął się za łóżeczko więc jak tylko remoncik skończymy to będzie mozna wstawiać, a tymczasem:

mama2006 dobrze żeście na tą defilade nie poszli, aż strach pomyśleć co tam sie działo.

ani83
ja tam wolę wszystko przygotować sama dla maluszka, bo uważam że to mój obowiązek jako matki. Przypuszczam że gdybym nie przyszykowała ubranek pewnie wzięłaby się za to moja teściowa, bo mąż chociaż zaradny to mógłby sobie z tym nie poradzić, że o braku czasu nie wspomnę.

dagrab to podczas skurczów ktoś ma jeszcze czas i siłe rozmyslac?:D ja tam daleka podczas porodu byłam od kontemplacji:D

geniusia zgodzę się z Tobą zupełnie, zachcianki zachciankami ale trzeba też mysleć co "serwujemy" swoim maluszkom. Z lodów wiele pożytku nie będą miały, ale juz np suszone morele dostarczą im troche żelaza. A 1kg tygodniowo to faktycznie sporo. Teoretycznie powinnyśmy teraz przybierać koło 0,5kg tygodniowo - wiadomo że każda ciąża jest inna ale do wszystkiego też trzeba podejśc ze zdrowym rozsądkiem. Ja się ostatnio strasznie objadam, ale musze przystopować bo nic dobrego z tego nie wyjdzie, a na pewno nie dla dzidzi. O kilogramy sie nie boję - po pierwszej ciąży bez problemu i żadnych drastycznych diet zrzuciłam "nabyte" 24kg.

bliźniak spiryt 80%. Niestety nie ma takiego w sprzedaży więc trzeba kupic w monopolowym 96% i rozcieńczyć. Mi poleciła kobitka w aptece OcteniSept - gotowy spray do tegoż celu. Kupiłam i zobaczymy ile to warte
 
Ostatnia edycja:
bliznak- ja uważam, że warto kupić ten Octenisept, nie musisz się babrać z wacikami i spirytusem, tylko psikniesz i koniec. Powiem Ci, że mi Mały nigdy naszego łóżka nie osikał czy coś, jak w nocy musiałam go przewinąć to rozkładałam taki podkład BELLA Podkłady do przewijania KOLOROWE DUŻE 60x90cm - 1szt - Sklep internetowy ABC Malucha wszystko dla Niemowląt i było ok.
Digitalis- zgadzam się z Tobą co do obżerania w ciąży, ja to ostatanio non stop siedzę w lodówce :/ i nie czuję się z tym za dobrze...
Isia- rzeczywiście to wesele zupełnie inne niż w PL, u nas to zabawa do białego rana i mega ilości alkoholu (co średnio mi się podoba) i oczywiście młodzi dostają tony kwiatów z którymi nie wiadomo co potem zrobić.
 
reklama
Dien dybry dziewuszki :)
Nocka strasznie krotka jakos byla, albo za szybko spalam :-D.
Co do objadania sie, ostatnio jem polowe mniej i rzadziej. Jakos mniej glodna jestem.

Isia to masz podglad wieloreligijnych slubow, bardzo interesujace:-).
Daissy, mnie tez bardzo razi alkohol na "kazda okazje", kwiaty dla mlodych uwazam za bezsens (goscie kase wydaja jak mogliby wrzucic do koperty i niech Mlodzi sobie cos za to dokupia) i tak pieniadze po dwoch, trzech dniach laduja w smietnikach. Prezenty, najlepiej jak sa uzgadniane z Mlodymi ;-) wtedy nie dostaja 5 ekspresow do kawy i bardziej praktyczne jak dla mnie (nie musze szukac i wymyslac).

Jak Was czytam to, az mi glupio sie robi, ze my dopiero zaczelismy kompletowac wszystko, a z tego co widze dziewczyny juz na finiszu sa :) ale w sumie jeszcze 3 miesiace, wiec powinnam zdazyc.

Milego dnia wszystkim zycze :)
 
Do góry