reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Dee Kacper śpi na brzuszku jak go położę, czyli na śpiocha brzuszek zalicza :tak: ale jak ma czas aktywności... masakra, moment poleży i zaraz wielki wrzask. Więc ja nie wiem kiedy mam go w czasie aktywności na brzuszku trzymać.

Dziewczyny, może doradzicie jak sobie z nim poradzić. Wiem, że leżenie na brzuszku i ćwiczenie główki jest ważne, ale jeśli on płacze, znaczy wrzeszczy to nie daję sobie rady i przewracam go na plecki.
U nas to samo i pamiętam przy synu też były z tym problemy, potem miał problem, że jak mu sie podawało rączki, to nie chciał się dźwigać, ale poćwiczyłam z nim podnoszenie tzn dawałam mu kciuki i łapałam resztą ręki za nadgarstki i powolutku pokazywałam jak się podnosi i chwila i załapał i na następnej wizycie u lekarza bardzo ładnie się podnosił i pani doktor pochwaliła, że widać że na brzuszku ćwiczy a w ciągu dnia może 30 minut na brzuchu leżał.. po prostu inne ćwiczenia z nim wykonywałam, póki co wiadomo z małą takieo podnoszenia nie można, ale jak będzie miała opory przez wstawaniem, to wiem co robić.. oczywiście nie wykluczam leżenia na brzuszku..

kurcze, jestem załamana. Wczoraj bylismy u neurologa i dostalismy skierowanie na rehabilitacje. Mała ma zaburzenie napięcia mięśniowego. Ehh... Cała noc przepłakałam. Moze przesadzam ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzic i siebie obwiniam za to. :(
my chodzimy na rehabilitacje nóżek, bo miała bardzo mocno odgięte stópki w kierunku łydek (ułożenie w brzuchu) i teraz po 3 tygodniach jest niebo a ziemia.. naprawdę rehabilitacja działa cuda... plus plastry na nóżki i masaże w domu:)


my chrzciny zrobimy w nowym domu czyli gdzieś we wrześniu najszybciej.. tutaj w mieszkaniu raczej się nie pomieścimy.. na chrzcinach syna było 15 osób i było bardzo ciasno.. a teraz być 15 plus 5 dzieci..
 
reklama
Z tym lezeniem na brzuszku to i u nas problem:/ mala jest tak leniwa, ze nie pomagaja porozstawiane obrazki, gilgotki, glos mamy ( taty) ona poprostu lezy upatrzy sobie jakis punkt i tyle:/ a jak jej sie znudzi do w ryk... Staram sie ja klasc przynajmniej tyle ile moge... Chociaz jak zobaczylam Tita- Mitry to szok jak on pieknie trzyma glowke!!
 
Ostatnia edycja:
Witam
U mnie trochę lepiej gorączki już nie mam, ale gardło strasznie boli zaraz idę do internisty,potem z Martą do pediatry, bo ma brzydką pupę mnóstwo krostek i taki jakby pryszcz:zawstydzona/y:Wieczorem jeszcze z Anią do okulisty czyli dzień pod znakiem lekarzy. A no i rano byłyśmy na usg bioderek- wszystko ok
Blair nie martw się na zapas dużo dzieci ma zaburzenia w napięciu mięśniowym
Nie wiecie, co z Olcią chyba jej koło tygodnia już nie było?
 
Witajcie. U Nas ok. Kubuś już zdrowy ;) jutro śmiga do przedszkola (ma mieć zdjęcia grupowe na pamiątkę z przedszkola). Nie może go zabraknąć :p Filipek też dobrze, w weekend byłam na mokotowie (sobota i niedziela) małego męczył brzuszek, na szczęście herbatka rumiankowa i kropelki Infacol z działały cuda ;)

Blair - mój mały ma obniżone napięcie mięśniowe. Wczoraj byłam u rehabilitanta (hehe a jaki lekarz przystojny :-) ). Zlecił Nam rehabilitację 10 spotkań. Pierwsze mamy po świętach. Po wszystkich na kontrol do niego. Co do USG przedcięmiączkowego - skierowanie dostałam od neurologa, tak samo jak skierowanie do rehabilitanta. Na USG idę 4.04 do szpitala na Niekłańską.

Cyśka - a Ty z małym u neurologa byłaś? poproś go o takie skierowanie.

magdabb - Śliczna córcia ;) a nie za zimno małej bez czapeczki? ja swojemu zakładam...

geniusia - fajne te książeczki. Ale takie obrazki można takie zrobić samemu :) tylko jest troszkę z tym zabawy :D Ale w sam raz zabawa dla starszego dziecka :p

Głowa mnie dzisiaj coś boli - pewnie znów ciśnienie skoczyło lub jest za niskie. Filip mi śpi co chwila. Jakiś senny dzień ma. Moja klucha słodziutka ;)

Miłego wtorku życzę, buziaki
 
Mama- dziekuje. u nas temp. w cieniu 21c a w sloncu pewnie kolo 24-25c bylo. Dzisiaj juz troszke wiatr wieje to i czapeczka jest:)) ale chce mala troszke hartowac:p tutaj dzieci z golymi stopkami juz jezdza ze o czapkach nie wspomne:) ja az tak daleko bym soe nie posunela, ale czapke bedziemy sciagac:)
 
Blair, my tez chodzimy na rehabilitację, w sumie dla dziecka to bardziej zabawa, u nas tylko raz w tyg, ale sama codziennie tez cwicze i córcia bardzo to lubi, a chyba najbardsziej masaz po kapieli :) Blair, dlaczego się o to oskarżasz, przecież żadna matka nie ma na to wpływu... szkoda ze tylko terminy takie odlegle na NFZ, u nas na szczescie bez kolejek, termin na pierwsze zajecia mialam po tygodniu

co do usg głowki, u nas robią to wszystkim dzieciom, ale jakby nie robili juz dawno bym byla u lekarza prywatnie, niestety tak jak pisze krisowa, u nas zaklada sie ze wszystkie dzieci sa zdrowe :/ mnie nawet pediatra przed szczepieniem nie zapytal o stan dziecka, o to usg, dwa razy przylozyl sluchawke do cialka, spojrzal w buzke i tyle, byle szybko i na odwal...

Ani83, dzisiaj tez byla tak jak zwykle tylko jedna pobudka i to o 5 nad ranem takze dziecie dba o wypoczynek mamusi :) ale ja tak wczesnie nie klade spac jak Ty, myje dopiero ok 21 - 21.30, wtedy karmienie jest po 22 - i corcia przesypia do 8, 9 rano z ta jedna pobudka :) u nas sprawdza sie wprowadzenie stalego schematu dnia, teraz czekam az to jedno karmienie wypadnie, bo czytalam ze dzieci powyzej 5 kg nie potrzebuja juz nocnego karmienia, a ja nawet nie mam czasem juz sily na to jedno
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czesc Dziewuszki!
betibeti nie tylko z brzucha na plecy sie lobuziak przewraca. On jest bardzo silny i sie nogami odkopuje. Wogole macha tymi szkitami jak wariat.
blair90 moj Martino tez rehabilitacje bedzie mial, tylko on ciagle w lewa strone zwrocony.
Dee super, ze maz prace dostal. A Ty na pewno sobie poradzisz.
Ciagle probuje Martino w jakis grafik wstawic (w kogo sie to dziecko wdalo?) i jak go przetrzymuje ze spaniem czy jedzeniem to robi buzke w podkowke i zaczyna plakac i sie zalic. A wyrodna matka w smiech - no bosko to robi. Musze zgrac zdjecia z aparatu to cos powstawiam.
 
mama2006 - do neurologa dopiero idziemy 02.04 to się dokładnie dopytam o to USG przezciemiączkowe i poproszę o skierowanie.Nie wiedziałam że naurolog może takie wystawić.Ale dzięki wielkie za info:-)

ech kochane...co ja bym bez Waszych rad i podpowiedzi zrobiła...wszystkim bardzo dziękuję!!
 
reklama
blair ja nie wiem czy waga urodzeniowa ma tu jakiś wpływ, bo jeśli prawidłowo miałaś obliczony tp, to dziecko rodząc sie 4 tygodnie przed terminem, miało mniej czasu na rozwój

cyśkato u jakich ty specjalistów byłas, może Ci coś moge podpowiedziec... neurolog u nas wyrażał na piśmie dla mnie i pediatry zgodę na szczepinia

chouette ale jesli dziecko rodzi sie w terminie to nikt na usg przezciemiaczkowe nie kieruje jesli takowe w pierwszych dniach zycia wyszlo poprawnie. niestety :(

usg przezciemiaczkowe dla wczesniakow jest bardzo wazne, bez wykonania go w pozniejszych tygodniach zycia nie powinno sie szczepic, gdyz skutki uboczne to drgawki i bezdechy... oczywiscie nie w kazdym przypadku ale rryzyko jest duze

cyska, blair, a gdzie rodzilyscie swoje dzieciaki??
ja mialam rodzic w Wołominie ale po tym jak w 31 tc trafilam z cisnieniem i ordynator nie pozwolil mi do nich wracac przed 36 tc, zdecydowałam sie na osrodek referencyjny, Adam mial tam opieke profesjonalna i dziękuję Bogu że tam mnie skierował lekarz prowadzacy (choc tyle sie zrehabilitowal po tym jak źle przeprowadził moją ciążę)
 
Ostatnia edycja:
Do góry