reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
blair a dlaczego nie robiliscie usg przezciemiaczkowego, nie dostalyscie skierowania? zanim sie go nie zrobi nie wolno szczepic dziecka, powodzenia na rehabilitacji, to nie jest az taki wielki problem :)

chouette i dobrze ze sa czarno-biale :)
 
blair a dlaczego nie robiliscie usg przezciemiaczkowego, nie dostalyscie skierowania? zanim sie go nie zrobi nie wolno szczepic dziecka, powodzenia na rehabilitacji, to nie jest az taki wielki problem :)



mi nic nie wiadomo o usg przezciemiaczkowym...
mamy przyjsc konkretnego dnia na szczepienia i tyle, powaznie trzeba najpierw to usg zrobic??? a co jak nie mamy zadnego skierowania?
 
:-Dcho nie dziecko do 3 mies. widzi w kontrastowych kolorach...czarny-biały..potem dochodzi czerwony....

co do brzuszka..ja po karmieniu kładę go na siebie..on się gimnastykuje kombinuje..beknie...zaśnie to ja cyk! na brzuszek..i śpi na brzuszku..coraz dłużej..na żabkę leżeć też nie lubi...jak jest aktywny ale tak jak pisza dziewczyny będą coraz dłuższe próby zabawki..i pójdzie kupie soie ta porządną dużą mate....munie kupiłas ją? już?

munie ty do roboty wracasz..na kilka godzin jak z organizacją w domu..zaplanowana..ja też od kwietnia na kilka godzin..boje się o dzidka..ale mleko zostawię...krzywdy mu nie zrobi ojciec bo to on na początku będzie..ma jeszcze tatusiowy do wykorzystania..poza tym z teściowa bym sie bała narazie ona ma juz 74 lata i schorowana jest.

wieje na mazurach okropnie planowałam powietrzyć małego a tu sie chyba nie da...
..jak on mi wyrasta z ubrań matko....body założę 1-3 razy..i co rękawy krótkie...zimne łapki..no to dłuższe tzreba
Isia dobrze zrozumiałam mały sam się przekręca z brzuszka na plecy i odwrotnie????:szok:
z tym nie leżeniem na brzuszku...byli znajomi z dzieckiem 5-6 mies. kloc waży 9 kg...głowa duża i płaska...a to właśnie z tego powodu...juz drugi raz zauważyłam u dziecka .ostanio dzieciak ciężki...wiecznie głodny...lubi leżeć..rodzic zadowolony..ale czy to jest dla dziecka do końca dobre..potem rehabilitacja....

blair...moja bratowa tez jeżdzi z małą..i wiesz co powiedziała..że to świetna sprawa..dowiedziałą się tylu ciekawych rzeczy małej się ćwiczenia podobają....ogólnie każdy powinien zaliczyć kilka wizyt u fizjoterapeuty...w ośrodku w którym pracowałam...rodzice dowiadują się przy okazji jak noscić dzieci...by odciążać kręgosłup dziecka..jak podnosić...itd. poza tym taki np.masaż wg. Shantala..we wczesnej interwencji..u dzieci..to nic innego jak masażyki kobiet z Indii..super sprawa. stymulacja noworodka...przedsionkowa...sensoryczna....to samo dobro ..pomoże w rozwoju uchroni od póżniejszych problemów..które zazwyczaj rodzice myślą..no on juz taki jest np nadpobudliwy..albo lubi byc mocno przyciskany...drapany..masowany po plecach..tak myślimy...albo taka jego uroda on nienawidzi hałasu..muzyki...czy poznawania nowych ludzi i zabaw..a problem..może tkwić przecież w którymś z kanałów..sensorycznych...może zmysły: typu węch..smak..dotyk..itd. być może któryś z nich ma zaburzony odbiór...a to potem zostaje...tak więc masażyki rehabilitacje..to samo dobro kobity...co może spotkać nasze dzieci.

mój też się jeszcze nie uśmiecha świadomi do mnie..chociaż wydaje dżwięki...chyba takie guuu:-)
 
Hejka.


krisowa - my mieszkamy w Ursusie i tu niedaleko nas zaraz przy trasie (Al.Jerozolimskie) jest tska restauracja i tam chrzciny od 55-120za os.W zależnosci od wybranego menu.Także spokojnie Ty decydujesz.
No i muszę Ci powiedzieć że się zdenerwowalam po Twoim poście.Bo mój Gabryś jak wiesz też wcześniak (36tydz) a usg przezciemiączkowego nie mieliśmy.Nikt nas żadnego skierowania na to nie dał,nawet nikt nie wspominał.A już jesteśmy po pierwszych dawkach szczdepień i po świętach kolejne...już nie wiem co o tym myśleć...i mój wazył przy urodzeniu 2685g.ech...
 
reklama
cyśka- jestem w szoku że nie mieliście tego USG! przecież u wcześniaków trzeba takie rzeczy sprawdzać. W Polsce jest chory system...

Dziewczyny ja chcę kupić książkę z tymi obrazkami, jak ona się nazywa i gdzie ją można kupić? podpowie ktoś?
 
Do góry