reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Witam mamunie przedpołudniowo!!!

Mam do Was takie pytanko.(bardziej do mam już rozpakowanych).Czy Wy waszym dzieciaczkom do spania w dzień czy w nocy zakładacie czapeczki??? Bo jak oglądam zdjątka maluszków jak śpią to w zasadzie wszystkie są bez czapeczek a ja mojego cały czas w czapeczce trzymam i ostatnio zauważyłam że ma cały czas lekko wilgotne czoło.Czyli chyba jest mu za gorąco jak myślicie??? Ale zastanawiam się znów czy jak będzie bez czapeczki spał i wogóle chodził to czy nie bedzie mu za chłodno??? Zawsze się mówiło że całe ciepło przez głowę ucieka...już sama nie wiem.Teraz połozylam go spać bez czapeczki.W mieszkaniu 20-21st i caly czas się zastanawiam czy mu nie za chłodno.
 
reklama
ja zakładałam jedynie po kąpieli na noc ale i tak potem jak już minęło troche to ściągałam, w dzień nigdy czapeczki nie zakładałam bo w sumie dlaczego.....jak w domu jest w miarę ciepło , dziecko jest okryte to nie wytraca ciepła na pewno, wręcz może sie pocić a potem jak karmisz to ściągasz? do przewijania np.? bo wtedy co? rozebrane i jeszcze bez czapki a temperatura ta sama....łatwiej wtedy o przewianie dziecka bo zgrzane nagle pozbawione jest tego okrycia....tak mi się wydaje...
 
Cyśka - ja też tylko po kąpieli Maćkowi zakładałam, tak to bez czapeczki leżał.
Dee - mnie też wszystko boli już.

A ja właśnie wróciłąm z ktg/usg. Skurczy brak, wody w normie, ale za to wiemy ile mniej więcej waży młoda. Pobiła chyba brata. Maciek miał jak się urodził 3450, a tu z pomiarów teraz wychodzi ok. 3500
 
Dzięki dziewczyny...ech...to ja jednak go napewno przegrzewam.Bo ja cały czas go w czapeczce trzymam (do karmienia i przewijania tez). Teraz postaram się to zmienić.
 
Cześć Dziewczyny ja Małgosi tylko po kąpieli zakładam no i czasem nad ranem jak czuje że grzejniki już nie takie gorące w mieszkaniu.

A pytanie dla mam karmiących piersią maluszki czy wasze też tak wiszą na cycu ciągle jak by wiecznie głodne było Już sie zastanawiam nad karmieniem butelką bo nie wyrabiam normalnie:-( nie mam czasu na gotowanie ani sprzątanie a starsza córka już marudzi że dla niej mam mało czasu. chciałam bardzo karmić piersią ale teraz już chodze na rzęsach i nie mam pojęcia jak długo jeszcze to wytrzymam:-(
 
u nas też śnieży :/ chciałam małego na ważenie wziąć, ale w taką pogodą to nie bałdzo:/
Dee miałam bardzo podobnie, też bolało jak diabli i nic się z tym zrobić nie dało, na następny dzień dostałam regularnych skurczy, które zaczęły na ktg wychodzić dopiero jak sobie sama ustawiłam te placki do słuchania bo pielęgniary zrobiły to na odwal:/ ale na szczęście mój poród trwał 4 godzinki:)

Mama2006 po jakim czasie wprowadziłaś werandowanie? i jak ubierałaś małego?


Z tymi skurczami i KTG tez roznie bywa... te co ida od krzyża wogole sie nie piszą...:/ Teraz przy Tito tak mialam, bolaló jak cholera a na monitoże 12 - 13


Cyska u nas czapa tylko po kąpieli - na 15 min... albo do zdjecia bo am fajną krasnoludkową ;)
 
Cześć Dziewczyny ja Małgosi tylko po kąpieli zakładam no i czasem nad ranem jak czuje że grzejniki już nie takie gorące w mieszkaniu.

A pytanie dla mam karmiących piersią maluszki czy wasze też tak wiszą na cycu ciągle jak by wiecznie głodne było Już sie zastanawiam nad karmieniem butelką bo nie wyrabiam normalnie:-( nie mam czasu na gotowanie ani sprzątanie a starsza córka już marudzi że dla niej mam mało czasu. chciałam bardzo karmić piersią ale teraz już chodze na rzęsach i nie mam pojęcia jak długo jeszcze to wytrzymam:-(


Siwa , a wisza wisza, ale tp przejściowe jest 2-3 dni i laktacja sie reguluje... jak dziecie wisi na cycu znaczy ze pracuje nad tym zeby mama mia wiecej mleczka :). Co jakiś czas to wraca wraz ze skokami rozwojowymi, ze smiana skaldu mleka i nazywaja to kryzysem laktacyjnym ;) Daj amlej ciagnac i ciesz si e tymi chwilami...szybko umkną ;)
 
reklama
czesc mamusie!
Ja Was w miare podczytuje, ale nie mam czasu odpisywac... mala troche mi nie daje no i korowody gości :-) Ja mojej córci też zakładam czapeczkę po kąpieli i po jakims czasie sciagam i raczej nie zakładam w ciągu dnia - no chyba ze przychodzi duzo dzieci to czasami bo jak biegają wkoło małej to robią dużo wiatru ;-)
Siwa79 ma tak samo z tym karmieniem, na dodatek mam wrazenie ze mała jest strasznym żarłoczkiem, bo je, je, je a potem ulewa, nawet po odbiciu wiec już też nie mam siły, tym bardziej że cycki bolą w chu.... ale na razie mam silne postanowienie zeby wytrwac... Za Ciebie też trzymam kciuki, chociaz jestes w innej sytuacji, pranie co prawda moze poczekac, ale starsze dziecko juz nie :tak:
 
Do góry