reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy - łączmy się!!!

Ja noworodka kapalam codziennie.Juz wlasciwie nie pamietam kiedy zaczelismy kapac bobaski co drugi dzien.nie zauwazylam,ze byly bardziej brudne.Rodzimy w lutym,wiec pocic sie nie beda;-)
 
reklama
a mi jeszcze daleko do takich rozwazan. czytam, rozmawiam z dzieciatymi kolezankami ale tak do siebie tego wszystkiego nie biore. ide na zywiol!!

zupelnie jak nie ja :-D kto by pomyslal, nie? a proszkami do prania sie przejmuje :laugh2:
 
ja kąpałam codziennie bo nie wyobrazam sobie zeby takie małe dziecie nie było kapane codziennie.Fałdki ,zakamarki , ciemieniucha i małe cały dzien lezace i co kapac co 2 dzien lub rzadziej nie nie to nie dla mnie...blllle..
To nie jest takie meczace a potrzebne dzidz bo lepiej spią na noc:tak:

ja natomiast wczoraj odwiedziłam znajoma ktora urodziła 3.11.06 mały ma 7 dni i ona włąsnie kapie go co 2 dzien ale to juz dłuzsz bajka........
jej teoria jest taka ze skoro w szpitalu nie kapia odrazu to ona tez nie musi codziennie go kapac ............. z lenistwa chiba
 
Jesli chodzi o nastroje to takkkkkkkkkk mam strasznie zmienne . Mi natomiast najbardziej szkoda małego bo on zawsze mi podejdzie pod reke jak sie wsciekam :wściekła/y:
 
Zmienne nastroje to może nie, ale jestem dość nerwowa, byle co może mnie wyprowadzić z równowagi. Cierpię na tym ja, bo nie wyżwam się na rodzinie.:zawstydzona/y:
A prawa jazdy nie zdałam. :sick: Trafiła mi się baba egzaminatorka:baffled: , żadnej taryfy ulgowej, wszystko kazała skrupulatnie robić. byłam mimo wszystko dobrej myśli i ponad 20 min jeździłam jak złoto, ąz do czasu kiedy popełniłam błąd i po egzaminie. No i jak się nie denerwować:eek:
Weekend spędziłam u teściów i rodziców w ramach poprawy nastroju. No i wczoraj miałam imieniny, więc trochę mi już przeszło.
 
Nie przejmuj sie MISKA, nastepnym razem sie uda!!! WIadomo jest ze zdac egzamin w Polsce nie jest latwo...a jeszcze jak sie na taka ostra babke trafi to poraszka....ale to juz inna bajka...

No i wszystkiego Naj NAj z okazji wczorajszych imienin! Trzymaj sie cieplo i nie denerwuj!!!:-p
 
ja kąpałam codziennie bo nie wyobrazam sobie zeby takie małe dziecie nie było kapane codziennie.Fałdki ,zakamarki , ciemieniucha i małe cały dzien lezace i co kapac co 2 dzien lub rzadziej nie nie to nie dla mnie...blllle..
Wiesz,nie uwazam zeby kapanie niemowlaka co drugi dzien było bllllle...To co wazniejsze,czyli dupke i reszte ma myte kilka razy na dzien.jak ktos woli codziennie,to prosze bardzo.i nie jest tak,ze jak juz rodzic myje co drugi dzien to jest jakis leniwy,skad mozesz to wiedziec???Moze lekarz tak zalecil?
:wściekła/y:
 
Miśka 5, nie przejmuj sie egzaminem. w koncu ci sie uda :-)
i dolaczam sie do zyczen imieninowych.

a ja dzis jestem z siebie bardzo zadowolona bo zaltwilam wiele spraw: odebralam swoje buty od szewca, odebralam obraczki, zalatwilam sprawe w USC i spoldzielni mieszkaniowej, zrobilam zakupy, posprzatalam kuchnie i jeszcze zamierzam posprzatac cala reszte mieszkania i napisac koncowke referatu. tak mnie dzis opetalo :-D
 
Miśka, następnym razem się uda. I wszystkiego najlepszego!

A co do codziennych kąpieli - myślę, że to zależy od poglądów rodziców i od dziecka. Zetknęłam się z takimi, co jak im dziecko zasnęło na noc przed kąpielą to budzili i kąpali, żeby mu się lepiej spało:eek: :laugh2: . No cóż, ich dziecko:happy:
 
reklama
Ja słyszałam taką interpretację zaleceń codziennych kąpieli: Codziennie trzeba dziecko przemyć - wiadomo, pupę przy każdym przewijaniu, buzię, fałdki, ale można to zrobić po prostu myjką, a kąpać co 2-3 dni. Ale zakładając, że sporo rodziców wykonuje zalecenia tego typu połowicznie, to lepiej mówić, że koniecznie codziennie, to wykąpią te 2 razy w tygodniu, bo jeśli się powie, że można rzadziej, to będą myć 3 razy w miesiącu
Może i coś w tym jest
 
Do góry