reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Wow ja jestem w szoku ze tyle z was po prenatalnych wie jaka będzie płeć🫣 ja byłam pewna ze do 20 tc to się nawet nie ma co łudzić ze będzie jakakolwiek informacja na ten temat😂
Wyrostek plciowy widać już między 11 a 14 tygodniem, zależy jak bobas się ułoży. Mi lekarka powiedziała w 14 tygodniu, ale ja wcześniej z sanco wiedziałam jakiej płci jest dzidzia.
 
14+1 to nie za późno ? Przeziernosc max do 13+6 choć wolą do 13+4
Nie wiem tak mi ustawili wizytę będę tam jeszcze dzwonić się dopytywać,ale z drugiej strony będzie to usg na nfz więc i tak będzie na pewno porównywał sobie.
Szczerze ja to traktuje jak zwykle usg i tyle. Tak oboje podeszliśmy do tego z mężem. Nawet jeśli dziecko urodzi się z wadą i tak go nie oddamy będziemy wychowywać,kilka rozmow na ten temat przepowadzilismy,próbowałam go wyczuć,nie zmienia zdania nie wacha się z testem pappa zawsze mówi to samo. Co ma być to będzie i tyle. Lekarze nas nie zdołali przekonać to i nikt inny nas nie przekona.
 
Ja tylko napiszę jeszcze raz. Test podwójny (PAPPA i wolne beta) wykrywa nie tylko ryzyko wady dziecka, ale też ryzyko wad łożyska, problemów z przepływami, cholestazą w późniejszej ciąży. Wiarygodność wynosi 90%, więc zdarzają się przypadki, kiedy nieprawidłowe PAPPA nie oznacza niczego złego, ale w 9 przypadkach na 10 to badanie może wskazać na konieczność dokładniejszych badań. U czterech moich znajomych, u których PAPPA wyszło nieprawidłowe, trzy rzeczywiście miały problemy (wcześniaki, niewydolne łożyska, cholestazy).

Zrobicie jak chcecie, ale USG nie pokaże wszystkiego.
Ale przecież możesz sobie robić Pappę i inne badania nikt ci nie mówi nie rób,ale swoimi postami na temat badań prenatalnych nie próbuj nikogo do nich przekonywać. I szczerze drazni mnie takie przekonywanie bo ja robie,znajome robily i pomogly to i ty powinnas zrobic. Bo tak wnioskuje chocby z tego wpisu. Ja wolę mieć spokojną ciążę i ewentualnie później drżeć ze strachu,niż całą ciążę się martwić i jeszcze w razie czego po niej. Mi nerwy nie są potrzebne.
Każda z nas ma swoje zdanie na ten temat,jedna nie wyobraża sobie NIE robić tych badań,a druga nie wyobraża sobie JE ROBIĆ. Ja należę do tych drugich i żeby mnie na żywca palili na stosie to na nie nie pójdę i nikt mnie do nich nie przekona.
Amen.
Miłego wieczoru.
 
Ale ja cię nie zmuszę, żebyś poszła te badania zrobić. Ciebie drażni, że wyrażam swoje zdanie poparte wiedzą medyczną, a mnie drażni negowanie tej wiedzy "bo ja wiem lepiej". I dziwię się stwierdzeniu, że będziesz spokojniejsza bez tego badania, bo niewykonanie go jest (w moim odczuciu) większą niepewnością niż nawet niewłaściwy wynik. Jak napisałam wyżej, zrobisz jak będziesz chciała, ale totalnie cię nie rozumiem.
Nie poparte wiedzą bo być może takową posiadasz. Ale napisałaś to w taki sposób jak byś próbowała wpłynąć na zdanie moje lub innych dziewczyn które nie chcą, lub boją się je wykonać,przynajmniej mam takie odczucie.I absolutnie nie neguję tej wiedzy. Mnie nie musi nikt rozumieć ważne że ja siebie rozumiem i znam powody dla których nie będę wykonywać tego badania.
 
Nie rozumiem jednego. Skoro jest ten wybór. Czyli można zdecydować co się uważa. Czyli to coś nie konieczne. Czyli nie rozumiem dlaczego ktoś neguje ze ktoś podjął taką a nie inna decyzję? Jedni chcą inni nie. I nikomu nic do tego 🤷‍♀️ ktoś chce to robi i jest ok. Ktoś nie chce to nie robi to jego sprawa 🤷‍♀️ widocznie ma powody ku temu tak samo ten co zdecyduje się na zrobienie🤷‍♀️
 
reklama
Nie rozumiem jednego. Skoro jest ten wybór. Czyli można zdecydować co się uważa. Czyli to coś nie konieczne. Czyli nie rozumiem dlaczego ktoś neguje ze ktoś podjął taką a nie inna decyzję? Jedni chcą inni nie. I nikomu nic do tego 🤷‍♀️ ktoś chce to robi i jest ok. Ktoś nie chce to nie robi to jego sprawa 🤷‍♀️ widocznie ma powody ku temu tak samo ten co zdecyduje się na zrobienie🤷‍♀️
Dokładnie,bywają dziewczyny które zrobią i mimo dobrego wyniku jeszcze robią dodatkowe badania,nifty,sanco,panoramy i inne i to też jest ich wybór i nikt im nie mówi nie rób bo przeciez masz dobre badania. Robią to z wyboru.
Dzieki Bogu mamy jeszcze w tym kraju wolność wyboru i niech każdy robi jak uważa 😀
 
Do góry