reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Hej. Witam się dziewczyny nieśmiało.... To moja pierwsza ciąża. Dzień przed planowanym okresem beta 116 czyli malutko. Dzisiaj 2 dni później byłam u giną bo mnie coś szczypie na dole. Mam infekcje... Oczywiście. Babeczka już miała nietega minę, ale jak mnie dotknęła to okazało się, że mam plamienie kontaktowe.. Mówiła, że to może od infekcji, ale nie jest pewna. Zrobiła usg, ale nie widziała jeszcze totalnie nic. To dopiero 4 t i 1 d, więc miała prawo nic nie widzieć, ale na usg też został różowy ślad. Ogólnie jej mina nie była zadowalająca. Nastraszyła mnie strasznie. Miała któraś z Was plamienie kontaktowe i infekcje w tak wczesnej ciąży.? Przepisała mi Pumafucin. Podobno jedyny lek, który można używać w ciąży... Pocieszcie jakoś... 😔😔😔
Skonsultowałabym to z innym lekarzem. Sama w poprzedniej ciąży miałam 3 razy zapalenie układu moczowego 3 razy antybiotyk z czego jedno zapalenie było w 6 tygodniu i wszystko dobrze było także spokojnie 🙂
 
reklama
Infekcje w ciąży są częste i szybkie do wyleczenia, także nie ma się czym przejmować 😊 a co do plamienia, jeśli Cię to niepokoi to poszłabym jeszcze do innego lekarza sprawdzić.
Dzięki wielkie! Ale właśnie gdyby nie dzisiejszą wizytą to o żadnym plamieniu bym nie wiedziała... Sprawdzam ciągle majtki i papier po siusianiu i nic. Pojawiło się dopiero jak ona nie tam dotknęła. Najpierw palcem, a potem usg. Teraz wróciłam do domu zrobiłam siusiu i dalej nic...
 
Skonsultowałabym to z innym lekarzem. Sama w poprzedniej ciąży miałam 3 razy zapalenie układu moczowego 3 razy antybiotyk z czego jedno zapalenie było w 6 tygodniu i wszystko dobrze było także spokojnie 🙂
Dzięki, ale plamienie pojawiło się tylko podczas tej wizyty. Wróciłam do domu i już znowu nic. Jakie brałaś antybiotyki pamiętasz.? I miałaś infekcje grzybicza czy bakteryjną? Ona dała mi na grzybki, bo powiedziała, że na bakterie nie ma dobrego leku w 1 trymestrze.. Plus kazała jeść 3x po 1 tbl magneB6 bo mam dziwne kłucia i skurcze macicy..
 
Ja brałam pimafucin w ciąży na infekcję, przeszło szybko i nie wróciło. Jednak względem plamień kontaktowych mogę tylko trzymać mocno kciuki, sama nie doświadczyłam i nie znam nikogo, kto by doświadczył. Może warto skonsultować się z innym lekarzem? Czasem inne wyposażenie gabinetu, inne prowadzenie badania daje nieco bardziej pozytywny obraz sytuacji. 🤞🙏
Nie wiem czy jest sens teraz już iść do innego. Ona nawet pęcherzyka nie zobaczyła, bo twierdzi że jest za wcześnie..
 
Ja dzisiaj jadę 3 raz zbadać, ale tylko dlatego, że wcześniej plamiłam...
Grabarzenka jak Twoje plamienia ?
Nadal są 🤷
A ile wyszła Wam pierwsza beta? Ja mam 30 ale jestem 3 dni przed miesiączka. Chyba liczyłam na trochę więcej ale nie wiem czy nie przesunęła mi się owulacja.
Pierwsza 150, dzień przed miesiączka

Nie wiem czy jest sens teraz już iść do innego. Ona nawet pęcherzyka nie zobaczyła, bo twierdzi że jest za wcześnie..
No bo to jest za wcześnie. Ja idę jutro do lekarza przy 6+2 i i tak wiem, że to wcześnie. Idę dlatego, że a- mam plamienia i zalecili na izbie przyjęć, b- jestem po cesarskim cięciu i muszę skontrolować Blizne i czy ciąża nie jest w bliźnie.

Witamy na forum :)
 
Dzięki wielkie! Ale właśnie gdyby nie dzisiejszą wizytą to o żadnym plamieniu bym nie wiedziała... Sprawdzam ciągle majtki i papier po siusianiu i nic. Pojawiło się dopiero jak ona nie tam dotknęła. Najpierw palcem, a potem usg. Teraz wróciłam do domu zrobiłam siusiu i dalej nic...
W ciąży też ukrwienie pochwy się zwiększa, może rzeczywiście Cię podrażniła badaniem. Niektórzy lekarze są niedelikatni
 
Dzięki, ale plamienie pojawiło się tylko podczas tej wizyty. Wróciłam do domu i już znowu nic. Jakie brałaś antybiotyki pamiętasz.? I miałaś infekcje grzybicza czy bakteryjną? Ona dała mi na grzybki, bo powiedziała, że na bakterie nie ma dobrego leku w 1 trymestrze.. Plus kazała jeść 3x po 1 tbl magneB6 bo mam dziwne kłucia i skurcze macicy..
W moczu wyszły to bakterie. Niestety nie pamietam jakie to były antybiotyki.
 
Nadal są 🤷

Pierwsza 150, dzień przed miesiączka


No bo to jest za wcześnie. Ja idę jutro do lekarza przy 6+2 i i tak wiem, że to wcześnie. Idę dlatego, że a- mam plamienia i zalecili na izbie przyjęć, b- jestem po cesarskim cięciu i muszę skontrolować Blizne i czy ciąża nie jest w bliźnie.

Witamy na forum :)
To się trochę uspokoiłam zobaczę za dwa dni mam nadzieje ze prawidłowo podskoczy 🙂
 
reklama
Do góry