reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Dziewczyny, może się orientujecie w temacie. W lipcu miałam przejść na wychowawczy, ale jeszcze nie złożyłam wniosku. Jakbym chciała pójść na L4 z kodem B to muszę przyjść ten jeden dzień do pracy?
tego dnia co chcesz wrócić możesz odrazu dać zwolnienie lekarskie jeśli je otrzymasz
 
reklama
Wiadomo ze bedzie ciężko 🤣 ale wolę tak, niż odhodować pierwszą, zrobić sobie przerwę, wrócić do pracy, oderwać od macierzyństwa a potem nagle wrócić do pieluch. Także chyba w miarę świadomie do tego podchodzimy, aczkolwiek bieganie za roczniakiem z brzuchem mnie przeraża 🤣 jak ty sobie poradziłaś? Masz jakies protipy na przetrwanie?
ciężko , pod koniec ciąży płakałam bo miałam już dosyć . Dosłownie robiłam wszystko by syn urodził się w 38 tygodniu ... Urodziłam w 42 TC po 4 dniach wywoływania 🤣
 
Jeszcze jedno pytanie - badacie hcg więcej niż 2 razy? Ja dzisiaj poszłam pierwszy raz, za 2 dni zamierzam znów. Pamietam, że w poprzedniej ciąży latałam jak głupia pare razy, lekarz powiedział, że nie ma sensu badać więcej niż dwa razy. I już sama nie wiem
 
Jeszcze jedno pytanie - badacie hcg więcej niż 2 razy? Ja dzisiaj poszłam pierwszy raz, za 2 dni zamierzam znów. Pamietam, że w poprzedniej ciąży latałam jak głupia pare razy, lekarz powiedział, że nie ma sensu badać więcej niż dwa razy. I już sama nie wiem
Mi lekarz zlecił dwa razy, przyrost w normie. Ale dzisiaj sama z ciekawości zrobiłam 3 raz :D Czekam teraz na wyniki i potem już nie zamierzam sprawdzać :)
 
Dziś byłam u swojego lekarza ale u nas w poradnii maja taki stary sprzęt ze nawet nie było widać czy serduszko już bije 🤷‍♀️ Lekarz powiedział ze według niego tak ale on nie chce mi dać na 100% ze tak i jak żyć bez stresu
 
A ile wyszła Wam pierwsza beta? Ja mam 30 ale jestem 3 dni przed miesiączka. Chyba liczyłam na trochę więcej ale nie wiem czy nie przesunęła mi się owulacja.
 
Hej. Witam się dziewczyny nieśmiało.... To moja pierwsza ciąża. Dzień przed planowanym okresem beta 116 czyli malutko. Dzisiaj 2 dni później byłam u giną bo mnie coś szczypie na dole. Mam infekcje... Oczywiście. Babeczka już miała nietega minę, ale jak mnie dotknęła to okazało się, że mam plamienie kontaktowe.. Mówiła, że to może od infekcji, ale nie jest pewna. Zrobiła usg, ale nie widziała jeszcze totalnie nic. To dopiero 4 t i 1 d, więc miała prawo nic nie widzieć, ale na usg też został różowy ślad. Ogólnie jej mina nie była zadowalająca. Nastraszyła mnie strasznie. Miała któraś z Was plamienie kontaktowe i infekcje w tak wczesnej ciąży.? Przepisała mi Pumafucin. Podobno jedyny lek, który można używać w ciąży... Pocieszcie jakoś... 😔😔😔
 
reklama
Hej. Witam się dziewczyny nieśmiało.... To moja pierwsza ciąża. Dzień przed planowanym okresem beta 116 czyli malutko. Dzisiaj 2 dni później byłam u giną bo mnie coś szczypie na dole. Mam infekcje... Oczywiście. Babeczka już miała nietega minę, ale jak mnie dotknęła to okazało się, że mam plamienie kontaktowe.. Mówiła, że to może od infekcji, ale nie jest pewna. Zrobiła usg, ale nie widziała jeszcze totalnie nic. To dopiero 4 t i 1 d, więc miała prawo nic nie widzieć, ale na usg też został różowy ślad. Ogólnie jej mina nie była zadowalająca. Nastraszyła mnie strasznie. Miała któraś z Was plamienie kontaktowe i infekcje w tak wczesnej ciąży.? Przepisała mi Pumafucin. Podobno jedyny lek, który można używać w ciąży... Pocieszcie jakoś... 😔😔😔
Infekcje w ciąży są częste i szybkie do wyleczenia, także nie ma się czym przejmować 😊 a co do plamienia, jeśli Cię to niepokoi to poszłabym jeszcze do innego lekarza sprawdzić.
 
Do góry