reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Jagódka super wyszło :)

Klauduska dasz rade ogarnąć wszystko :)

Rozmaryn tez tak mam , bączek zależy jaki ma dzień wczoraj był bardzo ale to bardzo mało wylewny i zaledwie kilka razy coś się posmeral za to dzisiaj od 4 rano szaleje i ma krótkie przerwy a aktualnie na pecherzu chyba skacze :) oczywiście jak ma spokojne dni to ja już się denerwuje.

U nas pada ale jakoś mi dzisiaj się podoba ta pogoda :)

Sojnabig to dobrze ze zdążyliście złapać listonosza :) a już myślałam że tylko ja tak mam ze w kolko zapominam czegoś :)
 
reklama
Witam lutowe mamusie, ja mam byc mamusia 5 marca ale usg mowi ze moze tudzien wczesniej.
Mam pytanie do Was... jestem w 17 tc i 4 dni - czy ktoras z Was moze mi powiedziec jak.odroznic stawianie sie macicy od rozpychania sie plodu w brzuszku? Myslalam ze ta kulka co czasem przez brzuch czuje po prawej czy lewej to dzidzius ale dzis ta kulka pojawila sie przy samym pępku po czym caly "waleczek" pod pepkiem byl twardy...
W ogole to wydaje mi sie ze brzuch mi twardnieje ok 1x na godzine. Czasem czuje delikatne klucie w pochwie.. jutro sprobuje dostac sie do lekarza... moze panikuje a moze nie? Nie wiem... moze ktoras z Was tak miala?
Czy Wasze brzuchy sa calkiem miekkie??
 
Gratulacje :) czy juz wszyscy znaja plec ??
Ja tez po wizycie, posluchalam serduszka i za miesiac bedzie sprawdzac cukier... Dzisiaj mnie zaskoczyla bo przyszla z igla i mi mowila zebtm sie zaszczepila na grype a ja sierota powiedzialam ok a w sumie nawet nie poczytalam nic na ten temat :(
 
Witam lutowe mamusie, ja mam byc mamusia 5 marca ale usg mowi ze moze tudzien wczesniej.
Mam pytanie do Was... jestem w 17 tc i 4 dni - czy ktoras z Was moze mi powiedziec jak.odroznic stawianie sie macicy od rozpychania sie plodu w brzuszku? Myslalam ze ta kulka co czasem przez brzuch czuje po prawej czy lewej to dzidzius ale dzis ta kulka pojawila sie przy samym pępku po czym caly "waleczek" pod pepkiem byl twardy...
W ogole to wydaje mi sie ze brzuch mi twardnieje ok 1x na godzine. Czasem czuje delikatne klucie w pochwie.. jutro sprobuje dostac sie do lekarza... moze panikuje a moze nie? Nie wiem... moze ktoras z Was tak miala?
Czy Wasze brzuchy sa calkiem miekkie??
Hej :) tzn chodzi ci o odroznienie ruchow dziecka od twardnienie brzucha? Dziecko jak się rusza to miejscowo, raczej ciężko to pomylic. Masz dość wczesna ciaze to spokojnie możesz nie czuć tych ruchów jeszcze. Twardnienie macicy tez jest dość charakterystyczne i raczej obejmuje duży obszar. Duzo z nas ma często twardy brzuch, ja na przykład po wysiłku fizycznym. Klucie w pochwie tez się zdarza. Ale zawsze i tak najlepiej spytać lekarza.
 
Gratulacje :) czy juz wszyscy znaja plec ??
Ja tez po wizycie, posluchalam serduszka i za miesiac bedzie sprawdzac cukier... Dzisiaj mnie zaskoczyla bo przyszla z igla i mi mowila zebtm sie zaszczepila na grype a ja sierota powiedzialam ok a w sumie nawet nie poczytalam nic na ten temat :(
Ellie u nas tez polecają się szczepić na grypę w ciazy. Tylko ze szczepienie na grype jest mało efektowne bo rodzajów tej choroby jest b.duzo. Ja nie robilam.
Ja mam wciąż nie potwierdzona płeć :) może jutro :)
 
Hej :) tzn chodzi ci o odroznienie ruchow dziecka od twardnienie brzucha? Dziecko jak się rusza to miejscowo, raczej ciężko to pomylic. Masz dość wczesna ciaze to spokojnie możesz nie czuć tych ruchów jeszcze. Twardnienie macicy tez jest dość charakterystyczne i raczej obejmuje duży obszar. Duzo z nas ma często twardy brzuch, ja na przykład po wysiłku fizycznym. Klucze w pochwie tez się zdarza. Ale zawsze i tak najlepiej spytać lekarza.
Czy ruch dziecka trwa sekundy? To taki impuls? Czy minutowe napieranie z jednej strony tez (kiedy po drugiej stronie jest miekko)? Bo mam rozumiec ze jak twarda jest powierzchnia calej mojej dłoni pod pepkiem to juz to stawianie sie macicy? Dziekuje ze odpowiedzialas :)
 
reklama
Czy ruch dziecka trwa sekundy? To taki impuls? Czy minutowe napieranie z jednej strony tez (kiedy po drugiej stronie jest miekko)? Bo mam rozumiec ze jak twarda jest powierzchnia calej mojej dłoni pod pepkiem to juz to stawianie sie macicy? Dziekuje ze odpowiedzialas :)
Ruch dziecka to raczej właśnie takie uderzenie, uklucie. Zdarzało mi się takie napieranie ale to już w o wiele późniejszej ciąży gdy dziecko nie miało już duzo miejsca. Ale ręki nie dam sobie uciąć jak jest u ciebie bo trudno wyobrazić sobie czyjeś odczucia :) jednak chyba dzidziuś jest za mały na tym etapie żeby tak napierac z minute na dużej powierzchni
 
Do góry