reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2017

Klauduska no u mnie to i moja mama jak i mama mojego narzeczonego stwierdziły, że jak one były w ciąży to się tych badań nie robiło (w ogóle mało kiedy było usg w ciąży) i że po prostu wymyślam... Straszna awantura o to była i teraz po prostu żadna z przyszłych babć nie będzie wiedziała, że idę na to usg. Ja będę spokojniejsza o zdrowie Maluszka jak zrobię chociaż samo usg ;)
 
reklama
Nuskaaa to tak jak kiedys kobiety jadly sery w ciazy i nie miały tyłu zakazow co teraz. Kiedys byly inne czasy, ludzie byli zdrowsi, bylo mniej chemii w jedzeniu itp. Zdrówka dużo życzę i trzymam kciuki za piątkowe badania [emoji4]

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klauduska dziękuję ;) dam znać co po badaniach.
Ogólnie postaram się częściej tu pojawiać, ale teraz troszkę na głowie mam (w październiku biorę ślub) i czasu mi brakuje, ale czytam na bieżąco ;) A chętnie pogadam z innymi lutowymi mamusiami, zawsze to lepiej mieć wsparcie i mieć z kim "konsultować" wyprawkę, badania itp. A nawet pogadać o wszystkim i o niczym :D
 
Ja robię i krew, i usg :)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
ja tez [emoji6]


8599e6ydh9ss8jgy.png
 
400 zł to za całego Pappa? Ja już się wypowiadałam co do słuszności wykonywania testu Pappa, ale samo usg wg mnie jest obowiązkowe. I nie jest droższe, a na nfz jest za darmo. To jest jak najbardziej normalne badanie usg, ale z dokładnym pomiarem przezierności karkowej i stwierdzeniem obecności kości nosowej - bo innych rzeczy i tak teraz się nie wychwyci. Ta szumna nazwa "genetyczne" niewiele za sobą kryje tak naprawdę, ale potem takiego usg już się nie zrobi, bo są określone normy, w którym tygodniu, jaką grubość powinien mieć fałd karkowy u płodu.
Taaa no kiedyś wcale usg nie było - od tego trzeba zacząć, poczytaj może mamie zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, jeśli chodzi o badanie usg ciężarnych. Po coś te zalecenia są wydawane. Kiedyś kobiety w polu rodziły, co nie znaczy, że mamy wrócić do średniowiecza i nie korzystać z dobrodziejstw medycyny.
 
400 zł to za całego Pappa? Ja już się wypowiadałam co do słuszności wykonywania testu Pappa, ale samo usg wg mnie jest obowiązkowe. I nie jest droższe, a na nfz jest za darmo. To jest jak najbardziej normalne badanie usg, ale z dokładnym pomiarem przezierności karkowej i stwierdzeniem obecności kości nosowej - bo innych rzeczy i tak teraz się nie wychwyci. Ta szumna nazwa "genetyczne" niewiele za sobą kryje tak naprawdę, ale potem takiego usg już się nie zrobi, bo są określone normy, w którym tygodniu, jaką grubość powinien mieć fałd karkowy u płodu.
Taaa no kiedyś wcale usg nie było - od tego trzeba zacząć, poczytaj może mamie zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, jeśli chodzi o badanie usg ciężarnych. Po coś te zalecenia są wydawane. Kiedyś kobiety w polu rodziły, co nie znaczy, że mamy wrócić do średniowiecza i nie korzystać z dobrodziejstw medycyny.
A z moich znajomych, które mieszkają na południu Polski kolo Rabki prawie żadna nie slyszala o usg genetycznym i prawie żadna nie robila. Owszem testy pappa wychodzą bardzo mylnie ale podobnie wychodzi tez określenie statystyczne choroby genetycznej po takim usg genetycznym. Co do obecności kości nosowej moja lekarka robi to sama na wizycie, nie trzeba dodatkowo, ale ona ma lepszy sprzet niz np. ten, ktory miala moja lekarka w PL. A wady narzadow, przede wszystkim serce najlepiej się sprawdza u dziecka między 19 a 21 tygodniem na dopplera.
 
reklama
Do góry