reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Majowy poranek ja jestem w ok 3 miesiącu i schudlam 3 kg a tez żadnych wymiotów nie mialam. Co prawda u mnie przeszlo w niedowage ale od jakis 5/7lat waga mi sie nie zmieniala a tu nagle tak zlecialo a jem teraz za dwoje wiec tym bardziej dziwne :) Ale nie jestem tak doświadczona jak reszta dziewczyn bo to pierwszq ciąża. Pytałaś może lekarza? Bo moj powiedział, ze nie ma sie czym martwic, ze to normalne.

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kasia.Zosia - jak malutka boi sie doroslych ludzi to pewnie taki typ z niej, to trzeba oswoic, bo nie minie szybko z czasem. Troche o tym wiem, bo pracuje z dziecmi juz od 16 lat.

majowyporanek - niektore mamy tak reaguja, ze chudna, moze wczesnie jadlas normlanie ale od odstawienia tabletek przytylas a teraz juz hormony rzadza i chudniesz? Ja ciut przytylam, ale jakos mnie to nie martwi (jeszcze) :)
 
4 tyg temu pytalam lekarza i powiedział że póki to tylko pare kilo i z dzidzią ok to się nie ma co martwić. Ale od tego czasu kolejne 1,5 kg w dół, dzidzia coraz wieksza a kolejna wizyta za 3 tygodnie... Tydzień temu jak byłam na prenatalnych to poprostu zapomniałam zapytać bo jak zobaczyłam dzidzię to straciłam rozum dodam że przez zaparcia i wzdęcia oraz ciążę spożywczą brzuch mam jak w 6 mcu
I ciekawostka - właśnie przez ten brzuch zostałam ostatnio pierwszy raz przepuszczona w kolejce do toalety ;-) nie chciałam już wyprowadzać pań z błędu że do porodu to ja jeszcze mam 5 mcy ;-)
 
A ja od kilku dni totalnie bez sił...nie wiem już sama czy to przez ciąże czy się czymś zatrułam wymiotuję kilka razy na dobę na jedzenie patrzeć nie mogę dobrze że chociaż pić się da. Całe szczęście, że D wolne w pracy dostał to się synkiem zajmuje

Gratuluję pozytywnych wieści z wizyt:)
 
Kasia.Zosia - jak malutka boi sie doroslych ludzi to pewnie taki typ z niej, to trzeba oswoic, bo nie minie szybko z czasem. Troche o tym wiem, bo pracuje z dziecmi juz od 16 lat.

majowyporanek - niektore mamy tak reaguja, ze chudna, moze wczesnie jadlas normlanie ale od odstawienia tabletek przytylas a teraz juz hormony rzadza i chudniesz? Ja ciut przytylam, ale jakos mnie to nie martwi (jeszcze) :)
O widzisz ;) dzięki za rade. Tez mi się tak wydawało bo większość dzieci, które znam lubi chociaż kilka dorosłych osób a moja nie lubi praktycznie nikogo, nawet spojrzeć na nią nie mogą bo zaczyna plakac. Mój tydzień urlopu w Polsce to była masakra, płakała ciągle i ciągle była u mnie na rekach, a byłyśmy tylko u rodziców i tesciow.

Ja przytylam juz 4 kg, ale u mnie to normalne, niezależnie od tego ile jem w każdej wczesniejszej ciazy przytylam ok 25kg, zaczynając od 50, w pierwszej wyglądałam jak kluska a w drugiej nie było widać tych dodatkowych kg. Z tego co wiem dużo kobiet chudnie na poczatku, z tego powodu że dziecko się bardzo szybko rozwija i dużo potrzebuje.
 
Ostatnia edycja:
Joanna4258 oby szybko przeszły wymioty i przyszło lepsze samopoczucie.

Jeżeli chodzi o wagę to ja akurat trzymam cały czas ta sama sprzed ciąży nic na plus nic na minus a jem dużo więcej. A wizualnie widać ze jest "mnie wiecej" :) no i po spodniach w które się nie dopinam :)
 
U mnie waga stoi, a jak widać w galerii sporo mnie więcej;) Z resztą ja tyje 10-11kg w ciąży, więc zacznę dopiero potem;)
Dziewczyny z nadwagą często chudną na początku, nic tylko się cieszyć. Dziecko waży tyle co nic teraz, więc większa waga na pewno nie od dziecka. Macica jest wielkości sporego grapefruita, pewnie waży też nieznacząco. Mały przyrost, albo nawet spadek jest jak najbardziej normalny.

Anna gratki dobrych wieści - zdradzisz co lekarz zobaczył między nogami szkraba?
 
ja schudlam 4.5 kg z poczatku, lekarz powiedzial ze do 16 tyg moge sobie chudnac, na ostatniej wizycie bylo minus 3.5 kg, ale to po obiedzie zaraz ;-)

8599e6ydh9ss8jgy.png
 
13932166_1148569658518051_312397092_o.jpg

Kolejny etap za mną, dziad krzywy wyszedł, ale nic to ważne, że będzie pyszny;) Górę robię jutro rano, bo opłatek by mi spłynął.
Tortille skończone, zrobiłam trochę inaczej, bo na serek wymieszany z chrzanem dałam pokrojoną sałatę, startego ogórka i łososia. Chyba pokroję jeszcze warzywa do szaszłyków, żeby jutro już nie brudzić w kuchni no i jajek zapomniałam dodać do sałatki, więc oprócz papryki, której nie pokroiłam wczoraj, je też muszę skroić. Mąż mi trochę pomaga na szczęście, bo bym tego chyba w życiu nie ogarnęła. Jeszcze rano jechałam po obrus jednorazowy i serwetki urodzinowe. Tylko chatę odgruzować skończyć co zaplanowane i luzik:)
 
reklama
Do góry