reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2017

Nam położna laktacyjna rownież mówiła ze nie ma diety mamy karmiącej, ale niektóre produkty lepiej na początku jeść w mniejszych ilościach, ale nadal jeść (np. cebula, czosnek, ostre, produkty wzdymające). No i oczywiście jak to położna mówiła margaryna to zloo [emoji23], fast food tez nie poleca :) czyli wszystko, ale zdrowo.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A gdzie czytacie o karmieniu piersią ? Ja sie mega nastawiłam zeby karmić, szukam info na blogach typu hafija i tutaj na grupie ale moze macie jeszcze cos gdzie sie doksztalcacoe ? :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jenny, chyba syndrom wicia gniazda mi się załączył. W sobotę kończę 36 tc, gin do tego momentu kazał nogi zaciskać. W poniedziałek/wtorek odbiorę GBS i właściwie już niech się dzieje, co chce.
Klaudia od poniedziałku śmiga na ferie w domu kultury przez 5 dni, mam nadzieję, że do końca wytrzymam, żeby problemów logistycznych nie było. Przez ten czas chcę n spokojnie poogarniać wszystkie tematy (jeszcze plan porodu muszę wydrukować koniecznie). Pojutrze chyba jeszcze się przejadę do pracy zawieźć L4.

ja mam to samo, niech się dzieje co chce, zaczęłam 37 tc, odkurzam, sprzątam, szaleje :)
 
Kasiu_linka gratuluje. Fajnie mieć maleństwo ze sobą. Ja chciałabym urodzić ale muszę sie wstrzymać conajmniej do poniedzielku [emoji12]. Dzisiaj moja Saskia ma urodziny, nie moge uwierzyć ze juz 10 lat minęło. W sobotę przychodzi osiem koleżanek i wszystkie zostają na noc. Tak sobie moja pannica wymyśliła. Sporo roboty mnie czeka. Od 18.00 w sobotę do 11.00 w niedziele. Śmiejemy sie z ich mamami ze jak coś to w ramach przyjęcia urodzinowego, dziewczyny bedą poród odbierać [emoji23]. Jagódka zazdroszczę energii, najchętniej bym sie nie ruszała. Sprzątnęłam pokój starszej bo jak ona sprzątnie to tylko ok wyglada. 2 godziny mi to zajęło i juz wysiadam, a tu jeszcze obiad trzeba zrobić.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agatucca nie ma diety matki karmiącej, ewentualnie jak dziecko dostanie uczulenia to wtedy możesz eliminować to co podejrzewasz o uczulenie i obserwujesz dzidzię. Już tyle sie naczytałam, że recytuje to na pamięć :D

Dokładnie, nie ma specjalnej diety matki karmiącej. Tutaj w szpitalu po porodzie dostajesz takie samo menu jak wszyscy. Ja jadłam za każdym razem dosłownie wszystko, łącznie z osławiona kapusta, której niby nie można (a jednak można). Tak samo wszystkie produkty uczulające typy truskawki, cytrusy, mleko, who mówi obecnie ze te produkty jedzone w małej ilości zapobiegają alergiom właśnie na nie (co jednak noe gwarantuje ze dziecko na pewno nie będzie mieć alergii czy nietolerancji pokarmowej); produkty wzdymajace (jak ta kapusta) bo najnowsze badania pokazują ze dziecko nie ma wzdęć od tego ze mama taki produkt zje. I obserwuje się dziecko i ewentualnie eliminuje konkretne produkty :) a tak naprawdę w razie problemów warto spytać dobrego dietetyka bo to wcale nie jest taki prosty temat..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Wam wszystkim za dobre slowa i kciuki [emoji8]
Gratuluje innym mamusiom pociech [emoji4] Jeszcze nie zdarzylam przeczytac co u Was dokladnie.
Maly jest z nami od wczoraj [emoji173] urodziłam o 20:35 ważył 2734g. Mimo, że pospieszyl się o miesiąc to jest silny i zdrowy. Teraz walczymy o karmienie piersią. Pierwsze próby za nami z sukcesem. Odezwę się później jak trochę się ogarniemy w tej nowej, cudownej sytuacji [emoji173]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Gratuluję!
To Ty jakoś ze mną miałaś termin?
Dzięki, właśnie sobie przypomniałam by maila wysłać do firmy z prośba o przesłanie dokumentów dot. macierzyńskiego do wypełnienia. Z tego co się ja orientuje, to jest dwa tygodnie od porodu na wypełnienie takich dokumentów.
Pytanie z innej beczki, co się teraz je przy karmieniu. Wiem, ze się juz odchodzi od takiej jałowej diety typu same gotowane mięso i warzywa bez soli


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Z tego co ja wiem to na są 2 tyg na dostarczenie dokumentów do pracy.
Co do diety matki karmiącej to ja po przednim porodzie miałam problem z jedzeniem i z 3 mies jadłam lekkostrawnie. Ciekawa jestem teraz jakie bd miała zalecenia.
 
reklama
Do góry