reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Niech kupi sobie eludril - płyn do płukania po zabiegach chirurgicznych i niech delikatnie płucze - on działa przeciwzapalnie i ściągająco. W ostateczności jeszcze mogą dać mu antybiotyk. Ja miałam wyrywane dwie ósemki zatrzymane i w sumie ketonal brałam tylko ze dwa razy. Trzeba dbać o te rany. Każdy inaczej reaguje.
 
reklama
.jagodka poki co w domu mialam dentosept i tym kazalam mu plukac ;/ Jemu "Pani Doktor" ulamala korzenie i musieli mu je jeszcze wyciagac. Zobaczymy jak bedzie wygladal i sie czul jutro jak wroci.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Znam to, u mnie przy drugim rwaniu (9m-cy temu) było to samo, do tego znieczulenie objęło jakieś 3/4 obszaru wokół zęba i te korzenie wydłubywała już na żywca... Nie będę komentować jak to bolało.. Przy pierwszym dłutowaniu, miałam całego zęba rozwalanego dłutem i wyjmowanego po kawałeczku, trwało to dłużej, ale byłam zdecydowanie lepiej znieczulona i nie czułam nic. Na szczęście miałam tylko dwie ósemki i nie będę musiała już tego ponownie przechodzić.
 
.jagodka zdziwilo mnie, ze po tym wyrwaniu kazali mu normalnie isc do pracy tego dnia. I nie przepisali mocniejszych przeciwbólowych. No ale może ja sie nie znaam. Współczuję przeżyć, dobrze ze to już za Toba. Wlasnie jego tez bolalo to wyciaganie korzeni. Poza tym nic nie czul.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bo nikt Ci nie da L4. Jak pracujesz ciężko fizycznie, to sobie urlop możesz wziąć na dwa dni, bo nie wolno dźwigać itp. Żadnego L4, często żadnych leków (typu ketonal, czy antybiotyk), zalecenia w jednym zdaniu i rób co chcesz.. Słabo u nas wygląda ta opieka stomatologiczna, jeśli chodzi o chirurgów. Z resztą trafić na dobrego chirurga szczękowego jest baaardzo ciężko.
 
No wlasnie na konsultacji dwa razy pytał czy dostanie l4 czy ma sobie brac wolne. I babka mu powiedziala, ze na zabieg usuniecia wypisują normalnie l4. Dobrze, ze byl przeziebiony wiec mu ogolny wypisal bez problemu. A co do znalezienia chirurga to zapisali go po konsultacji do dr. Konrada Rutkowskiego z Poznania. Jak poszukasz na internecie to ma same super opinie. Na miejscu okazalo sie, ze zabieg wykonywala jakas mloda dziewczyna jednak..

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Macie juz jakies plany na walentynki? :) Przyznam wam, ze w tym roku marze o jakiejś kolacji we dwoje. Pomimo, ze nie moge narzekac na romantyczną strone K to wiem, ze wszystko robi na ostatnią chwilę i jak juz wpadnie na pomysl wyjścia gdzies to pewnie ciężko bedzie o stolik [emoji16]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przeciwbólowe zwykle, żadnego aktybiotyku czy ketonalu. Przykaz miałam ze ważna jest higiena. Wiec polykalam przeciwbólowe, i jakos dwa dni tylko pialam, nic nie jadłam tak aby jedzenie nie wlazło. Na mnie działał ibuprofen .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry