reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Kasia.zosia ja nie zamierzam wywolywac porodu, po prostu mam nadzieje, ze mala wyjdzie wcześniej. Przez całą ciążę wyniki badan mam na tydzien/dwa do przodu. Przeraza mnie waga Poli. Od ostatniej wizyty tyje systematycznie co tydzien o jakis 0,3-0,4kg.. A poza brzuszkiem nic innego nie rosnie zbytnio ;l Nie zamierzam jakos wywolywac porodu i przyspieszac. Mam nadzieje, ze natura po prostu mnie oszczędzi i urodze wczesniej [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kreski na brzuchu jeszcze nie mam, rozstępów jak na razie też nie. Co mnie denerwuje to zmęczenie, senność i chyba skurcze. Tak jakby mi prądy w dole przechodziły. Jeszcze bóle spojenia, najgorzej jest przy wstawaniu. Dzisiaj muszę poprasować ubranka, na tygodniu opróżnić i naszykować łóżeczko, dokończyć czyścić wózek i będę miała wszystko zrobione [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasia.zosia ja nie zamierzam wywolywac porodu, po prostu mam nadzieje, ze mala wyjdzie wcześniej. Przez całą ciążę wyniki badan mam na tydzien/dwa do przodu. Przeraza mnie waga Poli. Od ostatniej wizyty tyje systematycznie co tydzien o jakis 0,3-0,4kg.. A poza brzuszkiem nic innego nie rosnie zbytnio ;l Nie zamierzam jakos wywolywac porodu i przyspieszac. Mam nadzieje, ze natura po prostu mnie oszczędzi i urodze wczesniej [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale ja nie mówiłam nic o wywoływaniu tylko o chęci urodzenia w 37 tc. Dla mnie to za wczesnie. Tym bardziej ze przed pierwszymi dwoma porodami miałam bardzo nieregularne okresy i tak naprawdę moje dzieci rodząc się tydzien czy dwa przed wyliczonym z om terminem (a nawet w terminie) mogly być wczesniakami.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
No i nadszedł ten moment.. Nie mieszczę się w kurtkę zimową:( Zapięłam ją na chama i w sklepie od razu rozpinałam, bo mnie cisnęła. Akurat jak mrozy -20, to ja musiałam wyrosnąć.. Będę musiała coś wymyśle, moja druhna jakąś miała, mówiła, że może pożyczyć, ale na pewno nie na takie zimno..
 
U mnie nieprzespana noc. O 1:30 obudziłam się i tak do 5:30 gdzie na 6:00 miałam budzik. Super.. od ostatniej wizyty jestem jakaś nerwowa. Moja lekarka zastanawiała się dlaczego się mały na usg nie ruszał a jak powiedziałam, że dzień wcześniej miałam jechać do niej na ktg bo miałam wątpliwości to od razu umówiła się ze mną na środę na ktg i zaznaczyła, że koniecznie chce być przy tym ktg i w razie czego mam na nią czekać. I się taka nerwowa zrobiłam jak mały tylko trochę przestaje się ruszać i w nocy się nie ruszał zbytnio dlatego nie spałam :( I do tego coraz częściej łapią mnie skurcze.

Ja ostatnio na wizycie zapytałam tylko kiedy mam jechać do szpitala na luzie a kiedy mam wpadać panikę, bo u nas w razie zagrożenia urodzenia się wcześniaka wysyłają szybko do szpitala wojewódzkiego bo tu nie ma warunków na wcześniaki. I powiedziała, że w moim wypadku 37+1 jest ok bo termin wg usg jest tydzień wcześniej :)

Jagódka ja już dawno się nie mieszczę w swoją zimówkę dlatego koleżanka mnie poratowała i pogrzebałą w szafie swojej mamy i znalazła mi taką w miarę znośną kurtkę :D a dzisiaj ubrałam sweter który zawsze był na mnie za duży (nawet w ciąży) a teraz już jest na styk. A liczyłam, że już mi brzuch przestał rosnąć...
 
Miciur-ka ja też tłumacze Majce, nie wiem na ile poltoraroczniak zrozumie. Jak na razie tuli sie do brzucha, całuje, czasami bawi sie z bratem, ona lekko naciska i wola "dzidzia" wtedy mały wypina czy to rękę, czy nogę. Jak widzi maleńkie ubranka to też mówi że dla dzidzi. Na pewno bedzie zazdrosna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Moja Ala wie, że mam w brzuszku siostrzyczkę i ze niedługo bd u nas mały dzidziuś. Nie wiem ile z tego pojmuje skoro dla mnie samej to jeszcze abstrakcja :p
Jednak pierwszy kontakt mają nawiązany. Ala od kilku dni przychodzi do mnie i pyta czy może zapukać do siostry. Ta puka a tamta odpowiada jej wierceniem i kopniakami :)

Ale ja nie mówiłam nic o wywoływaniu tylko o chęci urodzenia w 37 tc. Dla mnie to za wczesnie. Tym bardziej ze przed pierwszymi dwoma porodami miałam bardzo nieregularne okresy i tak naprawdę moje dzieci rodząc się tydzien czy dwa przed wyliczonym z om terminem (a nawet w terminie) mogly być wczesniakami.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
Miałam pytać czy przy tak późnych porodach dzieci nie miały cech przenoszenia, ale jak taka sytuacja z miesiączkami to rzeczywiście nie wiadomo kiedy ta owulacja była.

Super_mysz17 myślę, że gdyby sytuacja była naprawdę groźna to KTG miałabyś od razu. Może po prostu lekarka woli dmuchać na zimne.

Jagódka ja to się już od miesiąca nie mieszczę. Pomykam w M starej kurtce, bo ostatnio schudł i w nowe się niedopinam :p
 
Moja Ala wie, że mam w brzuszku siostrzyczkę i ze niedługo bd u nas mały dzidziuś. Nie wiem ile z tego pojmuje skoro dla mnie samej to jeszcze abstrakcja [emoji14]
Jednak pierwszy kontakt mają nawiązany. Ala od kilku dni przychodzi do mnie i pyta czy może zapukać do siostry. Ta puka a tamta odpowiada jej wierceniem i kopniakami :)


Miałam pytać czy przy tak późnych porodach dzieci nie miały cech przenoszenia, ale jak taka sytuacja z miesiączkami to rzeczywiście nie wiadomo kiedy ta owulacja była.

Super_mysz17 myślę, że gdyby sytuacja była naprawdę groźna to KTG miałabyś od razu. Może po prostu lekarka woli dmuchać na zimne.

Jagódka ja to się już od miesiąca nie mieszczę. Pomykam w M starej kurtce, bo ostatnio schudł i w nowe się niedopinam :p
Ja zaczęłam chodzić w koszulkach męża :)
Co do przenoszenia to nie, absolutnie nie było żadnych problemow, oboje urodzili się w 100% zdrowi bez żadnych komplikacji. Jas urodził się w terminie z 1 szego usg a zosia 2 dni przed terminem z usg. Dlatego jakoś bardziej tym terminom ufam. A teraz i z om i z 1 szego usg mam taki sam termin.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój Wiki urodził się w 39 tc z zielonymi wodami więc jakbym poczekałem 3 tygodnie nie byłoby ciekawie z tym że ja dokładnie wiem kiedy doszło do zapłodnienia bo innej możliwości nie było.
Która pisała ostatnio o rozmrażaniu zamrażarki? Ją dziś się napaliłam na doprowadzeniu do ładu swojej. Aż wstyd się przyznać ale nie ruszałam jej z 1,5roku. Niby no Frost ale po takim czasie skrobałam lód 4 godziny!!! Wszystko mnie boli (lekko mówiąc) Masakra!!!
 
Mój Wiki urodził się w 39 tc z zielonymi wodami więc jakbym poczekałem 3 tygodnie nie byłoby ciekawie z tym że ja dokładnie wiem kiedy doszło do zapłodnienia bo innej możliwości nie było.
Która pisała ostatnio o rozmrażaniu zamrażarki? Ją dziś się napaliłam na doprowadzeniu do ładu swojej. Aż wstyd się przyznać ale nie ruszałam jej z 1,5roku. Niby no Frost ale po takim czasie skrobałam lód 4 godziny!!! Wszystko mnie boli (lekko mówiąc) Masakra!!!
Kto wie może skrobanie lodu okaże się nowym skutecznym sposobem na wywołanie porodu :D

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też miałam rozmrozić i wywalić wszystko na balkon, ale nie dam rady dziś po tym wczorajszym szyciu. Może jeszcze mróz potrzyma. U mnie też no frost i szuflad już nie mogę wyjąć taki szron:p
Ja się mieściłam tylko dlatego, że miałam parkę rozmiar za dużą - kupiłam po Adaśku, potem bardzo schudłam i wisiała nienoszona. Teraz była jak znalazł, ale niestety z niej te wyrosłam

Kasia.zosia - i też na "S":D
 
Do góry