reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

reklama
Szogi mój sprawdzał na genetycznym tylko aby zapisać w karcie.

Bozienka nie potrafię tego ubrać w słowa jak lekarz, rozmawialiśmy o tym długo. Generalnie chodzi o fale, które do serduszka są kilka razy silniejsze niż do usg. Porozmawiaj że Swoim najlepiej albo nie jeżeli nie masz potrzeby.
Mnie ogólnie ciężko do czegoś przekonać mimo to lekarz potrafił mi ładnie coś wytłumaczyć i sama podjęłam taką decyzję.
 
Oficjalnie twierdzi się, że nie:
3. Bezpieczeństwo stosowania detektora tętna płodu

Fale ultradźwiękowe w diagnostyce medycznej są używane od lat 60. XX wieku. Na świecie codziennie za pomocą detektorów tętna płodu badanych jest około pięć milionów ciężarnych kobiet. Jeśli natężenie fali ultradźwiękowych znajduje się w granicach ustalonych przez Amerykański Instytut Ultradźwięków w Medycynie (AIUM), niemożliwe jest szkodliwe oddziaływanie detektora tętna płodu na organizm matki lub płodu. Szczegółowe parametry dotyczące bezpiecznego użytkowania domowych detektorów tętna uściślone są w normach UE. Najlepiej stosować modele opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa CE dla urządzeń medycznych, zgodnie z dyrektywą 93/42/EEC.


Ale o rtg też tak kiedyś twierdzono...stały na ulicach i w sklepach obuwniczych.. .
Oczywiście używany sporadycznie i krótko nie czyni szkody.
Ale wiadomo, ktoś znaleźć nie może i po 40 min czy godzinę szuka a potem codziennie słucha.
Fajnie mi to lekarz tłumaczył. Nie zakazał, nie namawiał. Zostawił mi decyzję do podjęcia i ja ją podjęłam.
Zalecił ewentualnie żeby używać od 29 tc gdy ruchów nie czuje się dłużej.
 
Ja detektora nie mam i nie używam, bo jakoś nie miałam takiej potrzeby...ale też słyszałam, że nie wolno słuchać często serduszka na usg. Nie pamiętam dlaczego, ale już w pierwszej ciąży o tym słyszałam.
 
dziewczyny jk zwykle mam kolejy problem. Bo od wczoraj mialam bole krocza a dzis jak sie ruszam 5o wszystko mnie na dole kluje. Do tego dzis zauwazylam ze napina misie podbrzusze A jak napiecie mija to zostaje tam twarde ale nie mocno tylko tward się niz zwykle nie wiem czy jecbac na ip co sadzicie
 
Tez mi się napina brzuszek juz to zgłaszałam lekarzowi na poprzedniej wizycie stwierdził że teraz tak będzie jeżeli nie ma przy tym boli to wszystko ok napewno mu otym napomkne bo tak mam kilka razy dziennie nie codziennie ale jest ale jak Cię to niepokoi to lepiej to sprawdzić
 
NOwaNatka ja takich bóli nie mam, ale twardnienia w dole brzucha mam. Biorę na to magnez w dużej dawce i mam odpoczywać, w ostateczności moge wziąć no-spę, tak mi lekarz zalecił. Około 20 tygodnia takie skurcze/twardnienia zaczynają się pojawiać, ale nie pamiętam w którym jesteś tygodniu? Jeśli będzie się to utrzymywać u Ciebie to lepiej sprawdzić u lekarza.
 
reklama
W pon zaczne 19 tc. Tez dostalam magnez i luteine bo szyjka nie znacznie sie skrocila .a teraz na podbrzuszu jedna str sie wypuklila Dziecko czy skurcz jyz sama glupieje
 
Do góry