reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Mam już listę szpitalna. I przy okazji... moja gin niedoinformowana albo kłamczucha :crazy: bo mówiła, że nie ma już szkoły rodzenia! A jest. Darmowa. Pierwsza pomoc, pielęgnacja i ćwiczenia do porodu m.in :realmad:

Powinna wiedzieć to. Wkońcu u niej plakat widziałam i zapytałam o to :growl:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny :-) widzę, że temat pieluch niemalże wyczerpany. Tez uważam, że na początek nie ma co się porywać na pieluchy wielobranżowe, bo ja byłam w szoku ile taki noworodek potrafi wyprodukować. Zurzywalismy po 14 albo i więcej pampersów na dobę i śmiałam się do męża, że z torbami pójdziemy jak to się będzie utrzymywać. Na szczescie z czasem te ilości maleją.

Jeszcze w temacie około pupciowym to mi w szpitalu położne polecily myć dziecku pupę wacikami namoczonymi w ciepłej wodzie przegotowanej, bo podobno chusteczki nawilzane często podrazniają skórę malucha. Stosuję to do dziś a na wyjazdach uzywam chusteczek i strasznie ich nie lubię, mam wrażenie że naprawdę skóra jest podrazniona i gorzej mi się nimi myje, albo to sobie wkręcam :p

Proszę pamiętajcie też o mnie w WZ.

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Dott30 masz racje...przemywanie woda jest lepsze...ja miałam takie zwykle chusteczki Huggies...delikatne, nie nawilżane i je moczyłam, chusteczki się mimo wszystko przydają...używałam Nivea soft byly delikatne i nie wysuszały


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, mam pytanie głównie do już doświadczonych mam [emoji2] co myślicie o pieluszkach wielorazowych? Miałyście, używałyście, polecacie? Oczywiście będę używać pampersow ale myślałam żeby kupić kilka takich w razie czego..
1504085631-aaaaaa.jpeg
Przydadzą się. Używałam np. przy każdej wizycie w przychodnie podczas oględzin malucha, szczepieniach, służyła jako podkład na wagę przed ważenie dziecka. W domu też się przydała. Warto mieć. Miałam trzy kolorowe flanelowe i ze 2 kolorowe tetrowe. Glownie używałam te flanelowe.
Mnie też chyba nie ma w tabelce, albo nie umiem sprawdzić ;)


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, mam pytanie głównie do już doświadczonych mam [emoji2] co myślicie o pieluszkach wielorazowych? Miałyście, używałyście, polecacie? Oczywiście będę używać pampersow ale myślałam żeby kupić kilka takich w razie czego..
1504085631-aaaaaa.jpeg
Teraz dopiero zorientowałam się, że pytasz o takie typowe tylko i wyłącznie na pupcie.[emoji4]takich osobiscie nie uzywalam, nie było takiej potrzeby. Teraz też raczej nie będę.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przydadzą się. Używałam np. przy każdej wizycie w przychodnie podczas oględzin malucha, szczepieniach, służyła jako podkład na wagę przed ważenie dziecka. W domu też się przydała. Warto mieć. Miałam trzy kolorowe flanelowe i ze 2 kolorowe tetrowe. Glownie używałam te flanelowe.



Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja myśle, ze @martula1985 pytała o pieluchy wielorazowe takie eko, specjalne z wkładami, nie zwykle flanelowe czy tetrowe do odbijania, podkładania czy przykrywania [emoji6]


85993e3koj7clzdz.png
 
Ja nie jestem eko, raczej myślałam że względów ekonomicznych niż ekologicznych [emoji16] bo przy dwójce to ja się obawiam tych wydatków [emoji12]
To będzie Martus horror. Przy pierwszej córce używałam na początku ale się poddałam. Po nocy sterta obsikanych pieluch. Wstawałam i do karmienia i dodatkowo przewijalam, bo za każdym razem była mokra. Wszystko do zmiany: czasami i śpiochy, pieluchy wszystko spompowane. Ze zmeczenia oczy na zapalkach. Z rana pranie. Daj spokój, koszmar. Przy synach tego nie stosowałam. Odrazu pampersiaki. Przebieralam jeśli już to raz w nocy. Częściej nie było potrzeby. Nakarmimilam, pomasowalam po pleckach, odbiło się po karmieniu i kladlam się spać. Maciek budził mnie dokładnie niczym urzędas co 2 godz. Ignaś był bardziej łaskawy i dał pospac godzinę dłużej. Nie będę bawiła się w takie pieluchy nawet w imię wzgledow ekonomicznych.[emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dotkass a ja wiem czemu nie do konca mi sie podobala. Bo jeszcze nie skonczylam a juz bylam w kinie. Nie znosze czegos takiego. Czytasz z napieciem a potem to juz kicha. Ale sama chcialam bo grali wtedy u nas ostatni dzien.


Martula a ja powiem Ci ze ja zamierzam uzuwac pampersow tylko na wychodne. W domu postanowilismy leciec na tetrowych. Dla mnie to ma duze znaczenie. Wydajr mi sie ze przez to pupka bardziej oddycha. A po drugie zmienia sie to czesciej bo juz nie raz nie dwa slyszalam ze pampers jeszcze nie az tak przrsikany... Wiem ze tak nie wszyscy robia ale boje sie ze sama bym tak robila... A potem odparzenia i bolaca pupka... Ale to moje zdanie jest dzisiaj, bo to moje pierwsze dziecko. Uwazam ze tylko krowa nie zmienia pogladow wiec byc moze dwa tygodnie po porodzie powiem ze kocham pampersy hehe.
Używałam pampersow, nie trzymałam tak długo na pupci dziecka aż na maxa był wypełniony. Pupy nie odparzaly się. Przy pierwszym dziecku tez mialam taka filozofie jak Ty.[emoji4] Poddałam się kiedy raz na noc założyłam pampersa juz zostałam im wierna na zawsze. Ale musicie się dziewczyny same przekonać i wybrać to co dla Waszych maluszkow i dla Was będzie najlepsze.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry