reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

powodzenia, na pewno wrócisz szczęśliwa i uspokojona :) to już prenatalne?

Dziewczyny, czy któraś z Was jeszcze bierze kwas foliowy w dawce 5 mg??? w tych wszystkich bez recepty jest 0,4 mg...o_O
Ja biorę metylofolian (5-MTHF) w dawce 600mcg

Witajcie Kochane.
U mnie od rana smutek i łzy. W środę byłam u lekarza z pierwszymi wynikami badań no i okazalo sie ze nie zrobili mi jednej toksoplazmozy tylko był wynik dodatni na bolerioze. Lekarz był zdziwiony bo nie dawał na bolerioze skierowania i stwierdził że to pewnie jakaś pomyłka w wynikach. Wczoraj zadzwonili do mnie z laboratorium powiedzieć żebym zgłosiła się na ponowne badanie na tą toksoplazmoze. Rano pojechałam i prosiłam o wyjaśnienie co z tym wynikiem na bolerioze. Panie powiedziały mi że przez pomyłkę zrobiono mi badania na bolerioze no i wyszły one dodatnie. Jestem w ogromnym szoku, nigdy nie miałam kleszcza i żadnych objawów jak rumień. Nie wiem co dalej. Nie mogę dodzwonić się do swojego lekarza. :sad::sad::sad:


Może to głupio zabrzmi, ale to szczęście w nieszczęściu. Wiele osób latami zmaga się z efektami boreliozy, a wielu z nich, jeśli w ogóle wpadnie na to żeby zrobić badanie, ma wynik fałszywie negatywny...Znajdź dobrego lekarza ILADS, polecam też grupy o borelii na fb, mają ludzie ogromną wiedzę!

18-21 [emoji16] Ty jakoś po 20?

Wyszłam jakimś cudem z domu. Też dostajecie oczopląsu na straganach?

1500632338-aaaaaa.jpeg

Ja teraz codziennie na kolację wtrążalam porcję owoców...

Widzę tylko niektóre suwaczki na aplikacji. Np swojego nie widzę. Moje malenstwo jest wg OM 2 dni mniejszy, niż wg USG. Zobaczymy, na razie mi terminu porodu też nie przesunął. Ja bym chciała chodzić na badania co 2 tygodnie, bo teraz znowu jest nerwowo czy się nie zatrzymało:/ Tak, ja z tych panikar jestem ;) Te dziewczyny które były na prenatalnych powiedzcie jak dokładnie wyglada to badanie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

Jesli chodzi o USG prenatalne, to wygląda jak normalne usg, tyle że lekarz ma lepszy sprzęt i bada więcej parametrów.
 
reklama
Mam dupka ale zupełnie nie w tej części mieszkam.
Po za tym też co 2 godz mega głodna jestem i staram sie oszukiwac głód piciem i warzywami. Wieczorami za to mdłości wracają są dni ze tylko lekkie a co kilka dni mega ze nadaje się tylko do łóżka.

f2w3skjol4llo8s8.png
 
To widzę, że to już chyba powoli okres, kiedy uciążliwe objawy po mału się wyciszają. Trochę mnie to uspokaja :) może faktycznie teraz będzie lepiej i nie oznacza to nic złego... to czekam cierpliwie do przyszłego piątku, potem 8.08 prenatalne :)
 
To widzę, że to już chyba powoli okres, kiedy uciążliwe objawy po mału się wyciszają. Trochę mnie to uspokaja :) może faktycznie teraz będzie lepiej i nie oznacza to nic złego... to czekam cierpliwie do przyszłego piątku, potem 8.08 prenatalne :)

Myślę, że po 12-13 tc wrócimy do żywych :-) no i psychicznie tez będzie lepiej bo już po genetycznych no i mniejsze zagrożenie poronieniem.

Ja to dzisiaj bym zabiła za kawę z papierosem. Aż mnie trzęsie w środku :-)

Ja mam prenatalne 7.08.
 
To widzę, że to już chyba powoli okres, kiedy uciążliwe objawy po mału się wyciszają. Trochę mnie to uspokaja :) może faktycznie teraz będzie lepiej i nie oznacza to nic złego... to czekam cierpliwie do przyszłego piątku, potem 8.08 prenatalne :)

To mamy prenatalne tego samego dnia [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
elgerezi, zorientuj się gdzie masz nocną /wekendowa opiekę zdrowotną i podjedź z kartą ciąży i najlepiej opakowanie też zabierz ze sobą, powinni wypisać. Mnie tak w dlugi weekend z mlekiem dla małego poratowali
 
Witajcie dziewczyny [emoji5]
Zaciskam mocno kciukasy za wszystkie wizyty &&&&&&

Ja to jestem dzisiaj jakaś dupiata,spałam 2h w południe i nadal jakaś ledwo żywa jestem [emoji15]
@coldold owocki pychota,w ciaży jakoś więcej tego pochłaniam niż normalnie [emoji12]
@kruszynka28 no mdłości już mnie nie męcza ale senność nadal dopada w ciagu dnia,powoli już powinno być lepiej teraz [emoji6]
@elgerzi no za kawke to tak,papieroska to już nie [emoji12]

Trzymajcie się brzuchatki [emoji6]

85993e3ky4c2zicj.png



Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
A ja jestem tak przestraszona tymi moimi wynikami testu papp-a z krwi, że całymi dniami rycze... Jeszcze zero wsparcia w mężu bo tylko się na mnie drze, że nie mam ryczec i panikowac.... A do USG jeszcze 4 długie dni.
 
reklama
Wiem jak to jest, mój też na mnie krzyczy, że panikuję... ale faceci czasem tacy są, nie "zaprzątają" sobie głowy jak coś nie jest pewne... a najlepsze jest to, że za te 4 dni wszystko okaże się być w porządku i on wtedy powie "a nie mówiłem?" ;) wiem, że Ci ciężko, ale pamiętaj, że płaczem nic nie zmienisz, a możesz zaszkodzić... o nie, mówię jak mój niemąż ;) no ale niestety sporo w tym racji.
Trzymaj się, przytulam :-*
 
Do góry