reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

A orientujecie się może jak to jest ze zwolnieniem w ciąży, kobieta pod ochroną jest dopiero po 3 miesiącu, że niewolno jej zwolnić. Ja na razie się nie przyznałam o ciąży, poza tym, jeszcze nie potwierdziliśmy u lekarza faktycznie. Czy powinnam czekać do 3 miesiąca. Dodam, że praca momentami jest dość ciężka, mimo że to biuro. Ale są ciężkie akta do noszenia i wkładania na półki na drabinie. Na razie to robię, ale boję się, żeby mi się coś nie stało...

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Właśnie wróciłam od lekarza i niestety serduszka jeszcze nie zobaczyłam. Pęcherzyk ciążowy 12mm.Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

Nadal czuję się kiepsko. Straszne, calodniowe nudności i zawroty głowy.

Napisane na HTC U Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Drugi trymestr ponoć jest lepszy

Nie mam pojecia [emoji12] teoretycznie caly pierwszy trymestr tak moze byc ale to kwestia indywidualna. Mozesz sie lepiej poczuc za 2 tygodnie albo poczuc gorzej [emoji85]wiekszosci przechodza nieprzyjemne objawy na poczatku 2 trymestru.



[emoji33] 67,7kg ---> 57kg ---> 52kg [emoji7]

Czyli trzeba się uzbroić w cierpliwość.
 
@Ruby_Charm przykro mi, nie pomoge. Nie znam polskich przepisow.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

A propos przepisów to może ktoś się orientuje, czy mogę sobie po prostu pewnego dnia nie przyjść do pracy? Tzn. skoro wiem, że moje zwolnienie jest spowodowane ciążą to nie muszę tego wcześniej zgłosić, żeby kierownik mógł zorganizować zastępstwo itp?
 
Od pierwszego dnia ciazy pracodawca nie moze Cie zwolnic i od razu mozesz isc na zwolnienie, jesli masz umowe na czas okreslony to jesli w momencie jej wygasniecia bedziesz miala ukonczony 3 miesiac ciazy to zostanie automatycznie przedluzona do dnia porodu :)
 
Masz prawo isc odrazu na l4 ciazowe pod warunkiem ze gin ci je da bo nie kazdy chce dac odrazu tylko dopiero po uslyszeniu serduszka czyli ok 7tc.
Powiedz ginkowi ze musisz dzwigac ciezkie akta. Posciemniaj mu troszke ze np masz w pracy strasznie duszno albo ze klima non stop chodzi i zle to na ciebie wplywa.
Ja w poprzedniej ciazy dostalam l4 od reki .

A dzis ide do gina wieczorkiem i zobaczymy co powie.
Wedlug mnie 4t 4d czyli 5 tc. Zobaczymy co powie a boje sie jak cholera
 
Masz prawo isc odrazu na l4 ciazowe pod warunkiem ze gin ci je da bo nie kazdy chce dac odrazu tylko dopiero po uslyszeniu serduszka czyli ok 7tc.
Powiedz ginkowi ze musisz dzwigac ciezkie akta. Posciemniaj mu troszke ze np masz w pracy strasznie duszno albo ze klima non stop chodzi i zle to na ciebie wplywa.
Ja w poprzedniej ciazy dostalam l4 od reki .

A dzis ide do gina wieczorkiem i zobaczymy co powie.
Wedlug mnie 4t 4d czyli 5 tc. Zobaczymy co powie a boje sie jak cholera

Jak z tym stresem wygrać? Wcale nie pomaga, a jakoś rozsądek nie może wygrać. Ja na piątek mam USG umówione. Pomrę.
 
reklama
@pyzunia86 jakies objawy juz masz?

Mi dzisiaj co chwile slabo sie robi :( chociaz tyle, ze w pracy chlodniej bo bym na bank orla wywinela jakbym miala siedziec w upale.

U mnie dzisiaj 5tc+5
Objawy na dzisiaj:
Lekki bol cycow po bokach, bolesne sutki i slabo mi.
To tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry