reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Trzeba też wziąć pod uwagę , że pieluchy trzeba prać w specjalnym proszku do tego różne papierki wkładki itd. Jeżeli mogę coś poradzić to na początku kupić jednorazowki i jeżeli ktoś chce spróbować po trochę kupować wielorazowych i sprawdzać jak mu się to sprawdza. Nie inwestować na wstępie jednak całkiem sporych pieniędzy na cały zestaw pieluch i akcesoriów.
 
Też tak specjalnie robię zjem coś słodkiego, kładę się i czekam, aż mały dostanie trochę glukozy we krwi i z reguły działa. Jak ostatnio przed usg zjadłam kilka cukierków też specjalnie to mały fikał strasznie.
U mnie ostatnio na usg tak fikały, że nie szło zmierzyć, lekarz w końcu pomierzył po obwodach główek. A nie jadłam wtedy nic słodkiego [emoji12]
 
Cześć dziewczyny, u nas remont łazienki więc czasu brak
Co do pieluszek to ja jednak zostaje przy pampersach, te wielorazowe to chyba spory wydatek na początek, a i roboty potem tyle, ze nie wiem czy przy dwójce bym sie na to porywała. Tetre uważa się, że nigdy nie odparza, ale moja kuzynka stosowała właśnie z takim przekonaniem i powiem Wam, że nigdy nie widziałam takich odparzeń jak u jej synka[emoji53] Może coś źle robiła, nie wiem, ale przeraziło mnie to.
U nas złoty środek na gładką pupke to wietrzenie jak najczęstsze. No i mam ambitny plan kupować po paczce pampersow raz w miesiącu, do lutego sie uzbiera na dobre kilka tygodni. Jak sie skończą, przejdziemy na tańsze[emoji106]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Popieram! Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie!!! Z takim maluszkiem nie ma z tym problemem bo nie ucieka, gorzej ze starszakiem, ale wtedy to już aż tak konieczne nie jest, a przynajmniej u mnie tak było :)
W ciąży z synem od usg połówkowego tak właśnie kupowałam i jedno co mogę doradzić to ważać z rozmiarami bo ja kupiłam za dużo dwójek, dzieciątka baaaardzo szybko rosną :p
 
@martula1985 raz załóż kartę Rossne w Rossmanie, zawsze będziesz miała zniżki...ja później przerzuciłam się na pieluchy i pieluchomajtki BabyDream (Rossmanowe) szczerze byłam z nich zadowolona...z Amelka tylko cierpiałam bo Ona mogła tylko Huggiesy ma resztę była uczulona...później dopiero pieluchomajtki Pampersa były ok


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Monisiek88 oj to na pewno...ja najpierw przeczytałam, później z obawa obejrzałam...bałam się ze film będzie kiepski (często tak jest ze książka dużo lepsza od ekranizacji), ale się nie rozczarowałam [emoji16] tak samo łykałam film jak książkę...do tego Emily Blunt rewelacyjnie zagrała

@AlexF często chyba Cię boli głowa? Współczuje


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Co do odparzen to Franek mial tylko 1 raz. Nigdy nie uzywalam zadnych kremow typu sudocrem czy coś. Ewentualnie puder. Jak ma skora oddychac jak jest wysmarowana mazią. Wyobrazcie sobie latem chodzenie z wysmarowana pipka:D
 
Moje dziewczyny ani razu nie mailu odparzeń...ale niestety Amelię uczuly pieluchy przy zapięciu...fakt, najważniejsze to wietrzyć...słyszałam także ze zamiast pudru lepsza jest mąka ziemniaczana...ja w domu miałam sudocream, i linomag, smarowałam tylko w pachwinach i jak widziałam, ze coś zaczyna się dziać.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
@martula1985 co do pieluch wielorazowych / tetrowych to zawsze sie przydadza ja dla swojego kupilam 20 szt. czy to na ramie do odbijania zawsze cos sie uleje, ogolnie korzystałam często czy to do odpazen tez, ale najlepiej jak ktos tu napisał wietrzenie pupy i puder, sama na sobie sprawdzilam pewnego lata mialam otarte uda w upal, posmarowalam sudokremem masakra pieklo, a po pudrze dyskomfort od razu znika i nic nie szczypie.
 
Do góry