reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Dotkass a ja wiem czemu nie do konca mi sie podobala. Bo jeszcze nie skonczylam a juz bylam w kinie. Nie znosze czegos takiego. Czytasz z napieciem a potem to juz kicha. Ale sama chcialam bo grali wtedy u nas ostatni dzien.
Ja nie jestem eko, raczej myślałam że względów ekonomicznych niż ekologicznych
emoji16.png
bo przy dwójce to ja się obawiam tych wydatków
emoji12.png

Martula a ja powiem Ci ze ja zamierzam uzuwac pampersow tylko na wychodne. W domu postanowilismy leciec na tetrowych. Dla mnie to ma duze znaczenie. Wydajr mi sie ze przez to pupka bardziej oddycha. A po drugie zmienia sie to czesciej bo juz nie raz nie dwa slyszalam ze pampers jeszcze nie az tak przrsikany... Wiem ze tak nie wszyscy robia ale boje sie ze sama bym tak robila... A potem odparzenia i bolaca pupka... Ale to moje zdanie jest dzisiaj, bo to moje pierwsze dziecko. Uwazam ze tylko krowa nie zmienia pogladow wiec byc moze dwa tygodnie po porodzie powiem ze kocham pampersy hehe.
 
Dziewczyny, mam pytanie głównie do już doświadczonych mam [emoji2] co myślicie o pieluszkach wielorazowych? Miałyście, używałyście, polecacie? Oczywiście będę używać pampersow ale myślałam żeby kupić kilka takich w razie czego..
1504085631-aaaaaa.jpeg
Ją stosowana przy Helenie, niestety poddałam się po jakimś czasie . Na początku niestety trzeba sporo zainwestować no i ja jestem z natury leniwa
 
Cześć dziewczyny, głowa mi pęka :( wczoraj zdychałam, dziś zdycham i niby trochę lepiej, a jednak Głowa mi pęka. Czy któraś orientuje się konkretnie jaką dawkę paracetamolu maksymalnie można przyjąć jednorazowo i w ciągu całej doby?

Pisałyści o religii, aj ciężki temat, dla mnie najważniejsze jest to kto jakim człowiekiem jest:) co do czytania to ja uwielbiam, a raczej uwilbiałam bo przy moim maluchu książki to Marzenie. Ale ja raczej w psychologicznych, obyczajowych siedziałam no i literatura fachowa bo bez niej ani rusz w moim zawodzie :)
 
Dotkass a ja wiem czemu nie do konca mi sie podobala. Bo jeszcze nie skonczylam a juz bylam w kinie. Nie znosze czegos takiego. Czytasz z napieciem a potem to juz kicha. Ale sama chcialam bo grali wtedy u nas ostatni dzien.


Martula a ja powiem Ci ze ja zamierzam uzuwac pampersow tylko na wychodne. W domu postanowilismy leciec na tetrowych. Dla mnie to ma duze znaczenie. Wydajr mi sie ze przez to pupka bardziej oddycha. A po drugie zmienia sie to czesciej bo juz nie raz nie dwa slyszalam ze pampers jeszcze nie az tak przrsikany... Wiem ze tak nie wszyscy robia ale boje sie ze sama bym tak robila... A potem odparzenia i bolaca pupka... Ale to moje zdanie jest dzisiaj, bo to moje pierwsze dziecko. Uwazam ze tylko krowa nie zmienia pogladow wiec byc moze dwa tygodnie po porodzie powiem ze kocham pampersy hehe.
Z moich doświadczeń wynika że na początku ( oczywiście nie z punktu widzenia ekologii) to nie ma sensu i łatwo się zniechęcić. U noworodka pieluche trzeba zmieniać co chwilę bo siku równa się kupa. Jeżeli komuś zależy to może stosować ekologiczne pampersy. U starszych dzieci , które kupe robia rzadziej jest łatwiej. Warto też przyzwyczajać dziecko do nocnika ale to też różnie, bo każda dziecko jest inne .Oczywiście to tylko moja opinia.
 
Ja nie jestem eko, raczej myślałam że względów ekonomicznych niż ekologicznych [emoji16] bo przy dwójce to ja się obawiam tych wydatków [emoji12]
Kalkulowałam tak jak i Ty zakup tych pieluszek przy synku, ale jak policzyłam mniej więcej ilości proszku, płynu do płukania, wody, prądu i czasu, bo bez codziennego prania nie obejdzie się to doszłam do wniosku, że to jeden pieron finansowo. Prania i tak jest multum, a dodatkowa pralka codziennie wcale nie była dla mnie oszczędnością. Ja kupuję pieluchy jednorazowe i zawsze zwęszę jakieś promocje i wtedy robię zapas :) Ale to ja... Ty musisz przemyśleć co dla Ciebie będzie lepsze i wygodniejsze ;)
 
@AlexF Poza ciążą to jest 4x na dzień po 1000mg max jednorazowo, ale nie znam wytycznych dla ciąży.

A książki uwielbiam i ja, nie wyobrażam sobie podróży czy popołudnia bez książki. Czytniki to nie to samo, chociaż przyznam, że są wygodne i pozwalają zaoszczędzić miejsca.

Na pieluchy stawiam na jednorazowe. Spodziewam się, że pierwsze tygodnie będą dla mnie bardzo trudne, więc nie chcę dokładać sobie kolejnych rzeczy pod górkę.
 
Cześć dziewczyny, u nas remont łazienki więc czasu brak
Co do pieluszek to ja jednak zostaje przy pampersach, te wielorazowe to chyba spory wydatek na początek, a i roboty potem tyle, ze nie wiem czy przy dwójce bym sie na to porywała. Tetre uważa się, że nigdy nie odparza, ale moja kuzynka stosowała właśnie z takim przekonaniem i powiem Wam, że nigdy nie widziałam takich odparzeń jak u jej synka[emoji53] Może coś źle robiła, nie wiem, ale przeraziło mnie to.
U nas złoty środek na gładką pupke to wietrzenie jak najczęstsze. No i mam ambitny plan kupować po paczce pampersow raz w miesiącu, do lutego sie uzbiera na dobre kilka tygodni. Jak sie skończą, przejdziemy na tańsze[emoji106]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry