reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
No właśnie ciekawi mnie ta przeziernosc bo mi nie zrobił, gadał tylko o jakiś badaniach genetycznych za 2400 zł jak go zapytałam [emoji37] ale teraz chyba i tak za późno...

W tej cenie to Nifty, jeśli jeszcze nie masz skończonego 14 tc proponuje udać się do innego lekarza, mniej nastawionego na kase (bo na to mi niestety wyglada)


16ud3e3kpztre1wh.png
 
No właśnie ciekawi mnie ta przeziernosc bo mi nie zrobił, gadał tylko o jakiś badaniach genetycznych za 2400 zł jak go zapytałam [emoji37] ale teraz chyba i tak za późno...
Genetyczne za 2400? To chce Ci robic Nifty/harmony bez przyziernosci i pappy? Bez sensu. Samo Nt i pappa jest rekomendowane przez Ptg. Jesli ktos tego nie wykonuje to sredniowiecze dla mnie. Ok pappa czesto (5%-10%) jest falszywie "slaba", ale oprócz ryzyka mowi coś o lozysku. Mamaginekolog o tym pisala.
 
Ostatnia edycja:
Witam kochane gratuluje kazdej z was upragnionej ciazy :)
Ja wciaz walcze za mna 3 nieudane procedury in vitro :(
Powoli przygotowuje sie do 4 podejscia niestety juz bez refundacji. Potrzebuje Menopuru moze ktoras z was posiada niewykorzystane i niepotrzebne juz opakowanie w lodowce - chetnie odkupie
Prosze o info na priv
 
Jestem po wizycie. Trochę się podłamałam. Tzn. z dziećmi ok, ale szyjka się skraca więc muszę leżeć... dziewczyny powiedzcie mi czy badanie przezierności jest obowiązkowe??
Badanie przeziernosci czyli NT kazdy ginekolog bada podczas USG tego w pierwszym trymestrze. NAPEWNO!!!!!Rekomendowane przez Towarzystwo Ginekologiczne. Już będąc w pierwszej ciazy w latach 90 tych miałam wykonywany ten pomiar. Napewno tez miałaś sprawdzana te przeziernosc karkowa, bo głównie w tym celu jest to USG.

Sent from my SM-G900F using Forum BabyBoom mobile app
 
Z tego co wiem to chyba nie bo mój lekarz się mnie pytał czy będę chciała robic te badania i były dodatkowo płatne
Sylwia wprowadzasz dziewczyny w błąd. USG w pierwszym trymestrze jest wykonywane głównie po to żeby sprawdzić te przeziernosc karkowa i obecność kości nosowe lub jej brak. To nie jest zadna nowosc, bo już w 1996 roku miałam to sprawdzane w pierwszej ciazy. Lekarz NAPEWNO nie pytał Ciebie czy życzysz sobie tego badania. Sprawdź na wyniku USG czy masz wpisane parametry opisane jako NT.

Sent from my SM-G900F using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Sylwia wprowadzasz dziewczyny w błąd. USG w pierwszym trymestrze jest wykonywane głównie po to żeby sprawdzić te przeziernosc karkowa i obecność kości nosowe lub jej brak. To nie jest zadna nowosc, bo już w 1996 roku miałam to sprawdzane w pierwszej ciazy. Lekarz NAPEWNO nie pytał Ciebie czy życzysz sobie tego badania. Sprawdź na wyniku USG czy masz wpisane parametry opisane jako NT.

Sent from my SM-G900F using Forum BabyBoom mobile app
Chrząszczyk przeczytalam pol internetu jak dowiedzialam sie o podwyzszonym Nt. Trudno w to uwierzyc, ale na prawde sa lekarze, ktorzy tego nie mierza. Serio. Wiele kobiet nawet podejrzewalo swoich lekarzy, że celowo nie informowal o wyzszym Nt, a nieprawidlowosci wychodzilo duzo pozniej...
 
Do góry