reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

@Lali pokaz fotke poduszki :) jak chyba musze cos kupic bo uwielbiam spac na brzuchu ale juz mi niewygodnie i spie tak na polbrzuchu-polboku.

I gratuluje samych dobrych wynikow [emoji1377][emoji323][emoji322][emoji173]️

@Minia86 gratuluje zdrowego synka [emoji7][emoji7]
No a mnie sciska, ze poznajecie plec a ja nie moglam przez idiotyczne holenderskie prawo [emoji31]


@martula1986 uuu to lez i odpoczywaj. Mialas jakies objawy skracania? Klucie bol? Bo mnie kuzwa dzisiaj po pracy bolala jakby szyjka i sie troche przestraszylam :( w poniedzialek na szczescie wizyta.

@Chrząszczyk egkhm obstawiam, ze pewnie tacy swietsi od papieza ukrywaja wady plodu. Dlatego w zyciu nie zaufalabym lekarzowi z kaluzula sumienia. Juz czytalam o takich cyrkach, ze lekarz twierdzi, ze przez cala ciaze nie zauwazyl braku rak u dziecka czy cos w tym stylu.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Witam sie z samego rana z Wami wykonczona.
Maz sie zatrul czyms i odkad wrocil z pracy o 16 tak non stop wymiotowal i biegunka momentami jednoczesnie bidulek bez jedzenia non stop. Bylam z nim w nocy na nocnym dyzurze przrpisali zastrzyki i takie tam.
Potem ok 1 w nocy mega burza ze nie szlo spac.
A teraz jestem nieprzytomna i GLODNA !!!!!a musze byc naczczo bo jade na krew do katowic do kliniki NIEWYTRZYMAM.
A o 12 mam prenatalne.
 
Witam i ja z rana:) dziewczyny gratuluje udanych wizyt!!! Super sie czyta ze juz niektore nawet wiedzą kto mieszka w brzuszku.

Marta ja bym poszla jeszcze do jakoegos innego lekarza zeby posprawdzal parametry tak dla wlasnego spokoju..

Pyzunia trzymam kciuki za dzisiejsze badania:)

Ja dalej w biegu...milon rzeczy do załatwienia i ten remont...mam nadzieje ze do konca miesiaca sie wyrobimy ze wszystkim, przeprowadzimy i bedzie juz spokojniej..wczoraj udalo mi sie znalezc serduszko detektorem w koncu:) tak cudownie sie sluchalo:)

Udanego dnia kochane!!!

uwo9s65gu1738u3h.png
 
Sylwia wprowadzasz dziewczyny w błąd. USG w pierwszym trymestrze jest wykonywane głównie po to żeby sprawdzić te przeziernosc karkowa i obecność kości nosowe lub jej brak. To nie jest zadna nowosc, bo już w 1996 roku miałam to sprawdzane w pierwszej ciazy. Lekarz NAPEWNO nie pytał Ciebie czy życzysz sobie tego badania. Sprawdź na wyniku USG czy masz wpisane parametry opisane jako NT.

Sent from my SM-G900F using Forum BabyBoom mobile app
Nie wprowadzam nikogo w błąd tylko mowie co mi lekarz powiedział. Też bym nie miała tego badania gdybym nie powiedziała, że chce. lekarz umowil mnie na dodatkowe usg tzw prenatalne za które dodatkowo placilam i na nim sprawdzał wszystkie parametry bo tak miałabym wizytę w 10 tyg i dopiero dziś w 15 tyg. Zapłaciłam za to 400 zł a normalnie za wizytę bierze 200 zł. Jak jeszcze chodziłam do kliniki leczenia niepłodności to tam ginekolog też mi powiedziała, że jak będę chciała takie badanie wykonać to mam się w rejestracji zapisać tak na 12 tydzień, ale tam było to jeszcze droższe. Stąd moje stwierdzenie że CHYBA nie jest to obowiązkowe
 
Ostatnia edycja:
@Paraplu absolutnie nie miałam żadnych objawów, ale u mnie jest podejrzenie niewydolności szyjki macicy. Póki co leżę, lekarz mnie wczoraj załamał bo stwierdził że przy ciąży mnogiej nie zaleca się zakładania pessaru :(

@Mamazbb powiem tak-nie pójdę do innego lekarza, bo u nas to już za bardzo nie ma do kogo, to po pierwsze. Po drugie muszę leżeć plackiem więc każde wyjście z domu to dla mnie ryzyko. Po trzecie, nawet jeśli by się okazało że z dziećmi coś jest nie tak to i tak nic bym z tą wiedzą nie zrobiła.. Trudno, będzie co ma być.
 
Nie wprowadzam nikogo w błąd tylko mowie co mi lekarz powiedział. Też bym nie miała tego badania gdybym nie powiedziała, że chce. lekarz umowil mnie na dodatkowe usg tzw prenatalne za które dodatkowo placilam i na nim sprawdzał wszystkie parametry bo tak miałabym wizytę w 10 tyg i dopiero dziś w 15 tyg. Zapłaciłam za to 400 zł a normalnie za wizytę bierze 200 zł. Jak jeszcze chodziłam do kliniki leczenia niepłodności to tam ginekolog też mi powiedziała, że jak będę chciała takie badanie wykonać to mam się w rejestracji zapisać tak na 12 tydzień, ale tam było to jeszcze droższe. Stąd moje stwierdzenie że CHYBA nie jest to obowiązkowe
Wizyta wizytą- one są faktycznie co mniej więcej 4 tygodnie, a takie USG jest pomiędzy wizytami. Jeśli kobieta chodzi prywatnie do lekarza to za USG tez płaci oddzielnie. U nas takie USG kosztuje 150-200zl. Wszystkie zlecenia, badania, morfologie i takie tam, wszystko to z racji tego, że chodzę do lekarza prywatnie place z wlasnej kasy. Niestety uroki prywatnych wizyt[emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pyzunia współczuję ciężkiej nocy, zdrówka dla męża i trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę

Martula bądź dobrej myśli

Odnośnie usg, ja robiłam y swojego gina, płaciłem tyle co zwykle za usg nic dodatkowo, tyle że sprawdzał wszystkie parametry.Od początku zaznaczył ze to jest usg które musimy wykonać obowiązkowo.
U nas kolejny dzień upału, nie ma czym oddychać, masakra :no2:
Jutro ma być w końcu chłodniej. Oby prognozy się sprawdziły!

Miłego dnia :-) :)
 
Z tego co wiem to chyba nie bo mój lekarz się mnie pytał czy będę chciała robic te badania i były dodatkowo płatne
Jej, jak to dodatkowo płatne? Przecież sprawdzenie przezierności to chwilka podczas badania USG, jedno kliknięcie myszki. Aż jestem zaskoczona, że za sprawdzenie przezierności trzeba dodatkowo płacić :( a za sprawdzenie kości nosowej też kazał Ci lekarz dodatkowo płacić?!
 
reklama
Dzień dobry,

Mnie obudziła przed 6:00 burza...później udało mi się przymknąć oko to 9:00

@pyzunia86 zdrówka dla męża, obyś Ty nie załapała, powodzenia na badaniach [emoji182]

Co do tej przeziernosci to na NFZ jest to badanie obowiązkowe, bez dwóch zdań...prv tez obowiązkowe, a ze płatne to logiczne, bo prv się płaci, ale ze dodatkowo to jestem w ogromnym szoku...pierwsza ciąże i ta prowadziłam prv nigdy nie dopłacałam- teraz płaciłam tylko na pappa...druga ciąża na NFZ (wg prawa obowiązkowe pierwsze badanie usg, na którym sprawdzane są wszystkie parametry)

Miłego dnia Kochane


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Do góry