reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Chrząszczyk przeczytalam pol internetu jak dowiedzialam sie o podwyzszonym Nt. Trudno w to uwierzyc, ale na prawde sa lekarze, ktorzy tego nie mierza. Serio. Wiele kobiet nawet podejrzewalo swoich lekarzy, że celowo nie informowal o wyzszym Nt, a nieprawidlowosci wychodzilo duzo pozniej...
To powiedz po co wykonują USG w pierwszym trymestrze jak głównie w tym celu jest wykonywane+ sprawdzenie łożyska gdzie się znajduje( na przedniej czy np. tylnej ścianie macicy) ilu jest naczyniowe itp? To moja czwarta ciaza każda prowadzona przez innego lekarza i w każdej miałam sprawdzane te parametry. To obowiązkowe badanie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Chrząszczyk przeczytalam pol internetu jak dowiedzialam sie o podwyzszonym Nt. Trudno w to uwierzyc, ale na prawde sa lekarze, ktorzy tego nie mierza. Serio. Wiele kobiet nawet podejrzewalo swoich lekarzy, że celowo nie informowal o wyzszym Nt, a nieprawidlowosci wychodzilo duzo pozniej...

Żartujesz??? Powinni być surowo karani ...jestem w szoku...w każdej ciąży miałam badane NT i to bez żadnych próśb [emoji15]


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Matko dziewczyny, nie wiem czy dziś cis z pogoda...pewnie tak...najpierw lało i burza była, później parno...przez to prawie cały dzień przespałam, a teraz nawala mnie głowa- masakra jakaś


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Chrząszczyk przeczytalam pol internetu jak dowiedzialam sie o podwyzszonym Nt. Trudno w to uwierzyc, ale na prawde sa lekarze, ktorzy tego nie mierza. Serio. Wiele kobiet nawet podejrzewalo swoich lekarzy, że celowo nie informowal o wyzszym Nt, a nieprawidlowosci wychodzilo duzo pozniej...
W jakim celu lekarz nie informował pacjentki o podwyższonym NT, które świadczy o wadach genetycznych plodu? Nie chciał robić jej przykrość?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To powiedz po co wykonują USG w pierwszym trymestrze jak głównie w tym celu jest wykonywane+ sprawdzenie łożyska gdzie się znajduje( na przedniej czy np. tylnej ścianie macicy) ilu jest naczyniowe itp? To moja czwarta ciaza każda prowadzona przez innego lekarza i w każdej miałam sprawdzane te parametry. To obowiązkowe badanie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Czytalam o przypadkach, że wizyta w 10 tyg, a kolejna w 14. Serio, nie będę teraz szukac i wklejac bo nie o to chodzi. Niech Marta sprawdzi, czy wpisal jej to Nt.
 
Podwyzszone Nt nie swiadczy o wadach tylko o wyzszym ryzyku wad.
Podwyzszone NT jest wskazaniem do wykonania np amniopunkcji lub innych inwazyjnych badan z NFZ albo Nifty, Harmony czy Panoramy te juz nieinwazyjne ale z wlasnej kasy aby potwierdzic występowanie wad lub je wykluczyć.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nadrobilam tyvh ladnych kulka stron. Przepraszam ale juz nie wiem co mam ktorej odpisac. Ciesze sie ze wizyty sie udaly i wszystko jest ok. Ja smyranie w podbrzuszu tez czuje ale nie wiem czy to maluch. Oczywiscie mam taka nadzieje. Wiecir tak sobie mysle ze skoro coraz bardziej intymnie sie tu robi chocby patrzac na wypowiedzi Sylvii to moze warto z tego zrobic prywate. Sylvia ja powiem szczerze ze ja sobie takiego zycia w niepewnosci nie wyobrazam. Ja mam tak ze czasem cholernie sie klocimy ale to i tak trwa pewbo z 10 min a potem jak ludzie na nas patrza to nie malzenstwo z 5 letbim stazem tylko swiezo poznana para. Nie wyobrazam sobie inaczej ale mysle ze to wynika tez z tego ze ani ja ani maz nie mamy problemu zeby korzystac ze swoich telefonow czy laptopow na zmiane. Znamy swoje hasla do wszystkiego ale jakos nikt z tego nie korzysta.
Ale musze sie pozalic. Jak dowiedzielismy sie ze estem w ciazy to moj mi rower schowal zeby mnie czaeem nie korcilo. Ruszam sie teraz juz duzo bo mam na to sile ale wczesniej bywalo roznie. W kadzym razie ja na poczatku chodzilam do dwoch lekarzy i kazdy mi rower kazal zostawic w spokoju do porodu bo kierowbica na wysokosci brzucha i urazowo kiepsko.
Co do imion to u nas chlopiec to bedzie Ignas a dziewczynka jak narazie pewno Helenka lub Michalinka. Zobaczymy jak to pojdzie chlopca imie mielismy wybrane od pierwszej randki ale jakos nikt nie bral pod uwage dziewczynki hahah.
Urobilam sie dzis na dzialce powiem Wam. Padam na twarz biby mamy urlop a tu prosze... A co do imion jeszcze to Wam powiem ze jak chodzi o imie Antos to mialam go w kazdym dotychczasowym przedszkolu ale w ilosci wiecej niz 1.
Ufff nie sadzilam ze az tak sie rozpisze. Dobrej nocy dla wszystkich
 
Do góry